Více
  10.5 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Muž v Číně vnikl do školky s nožem a začal bodat. Tři lidé zemřeli, policie útočníka dopadla

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Čínské úřady zatkly muže podezřelého ze zabití tří lidí a zranění šesti při středečním útoku nožem v mateřské škole v jižní provincii Ťiang-si, uvedli místní představitelé veřejné bezpečnosti. S odvoláním na místní média o tom informuje CNN, CBS News a další servery.

  Policie uvedla, že podezřelý, identifikovaný jako 48letý Liu Xiaohui, po útoku uprchl do horské oblasti v sousedním okrese. Pátralo po něm tisíce policistů.

  Liou byl zatčen o 12 hodin později, ve středu ve 22:50 místního času, uvedla policie ve čtvrtečním prohlášení.

  Není jasné, zda jsou mezi zabitými a zraněnými i děti, protože totožnost obětí zatím nebyla zveřejněna.

  „Gangster v čepici a masce“ vtrhl do soukromé mateřské školy v okrese Anfu kolem 10:00 místního času, uvedla policie v prohlášení zveřejněném na čínském Twitteru podobném Weibo. Z něj cituje CBS News.

  Na videu z místa činu, které sdílel státní deník Beijing Daily, je vidět policista, který nese v náručí malé dítě do sanitky.

  Školy musí posílit bezpečnostní opatření

  Představitelé ministerstva školství v Ťiang-si však urgovaly úřady o „včasné ošetření zraněných dětí a utěšení rodin obětí“. Školy v oblasti byly vyzvány, aby „posílily zabezpečení ve svých areálech“.

  Všechny školy ve všech regionech musí ve spolupráci s veřejnou bezpečností a dalšími odděleními okamžitě a komplexně provést rozsáhlé vyšetřování a nápravu případných bezpečnostních problémů v areálech škol, včetně mateřských škol,“ uvedlo ministerstvo. Dodalo, že školy s „nedostatečným bezpečnostním personálem nebo nedostatečnými bezpečnostními opatřeními“ budou po zbytek letního semestru uzavřeny.

  Násilné trestné činy na školách jsou v Číně vzácné, ale občas se dějí.

  V dubnu 2021 byly zabity dvě děti, když muž s nožem v ruce vnikl do mateřské školy v jižním regionu Kuang-si na hranicích s Vietnamem. Dvě učitelky a 14 dalších dětí bylo zraněno. Místní policie uvedla, že podezřelý, místní muž, trpěl v minulosti schizofrenií.

  V roce 2020 zranil útočník s nožem 37 dětí a dva dospělé v jiné škole v Kuang-si.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS