Protext ČTKMotocykl Praha 2023: V Letňanech se sejdou motocyklové legendy, novinky, přestavby i...

Motocykl Praha 2023: V Letňanech se sejdou motocyklové legendy, novinky, přestavby i oslavenec Harley Davidson

Praha 25. ledna 2023 (PROTEXT) – Přehlídka nových i slavných strojů světových značek, motocyklové legendy, široké portfolio příslušenství či kolekcí motorkářské módy i hvězdné tváře na jednom místě. To bude podoba tradiční motoristické výstavy Motocykl Praha, která se koná od 2. do 5. března v PVA Expo Praha. K unikátnosti celé události přispěje také souběžná akce Bohemian Custom Motorcycles. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky Ford.

Pět hal letňanského výstaviště zaplní motocykly, skútry, čtyřkolky, sportovní a závodní motocykly, přípojná vozidla k motocyklům, díly a příslušenství, doplňky a výstroj nebo technologie pro provoz a opravy. „Veletrh Motocykl Praha uvede na jednom místě to nejlepší z motoristického odvětví u nás. Návštěvníci uvidí nejnovější trendy, ale i motocyklové veterány, sportovní týmy, tradiční značky i unikátní přestavby z rukou technických géniů. K významu akce pro motoristické odvětví přispěje také souběžná událost Bohemian Custom Motorcycles, která bude prezentovat stavby a přestavby motorek od špičkových stavitelů z tuzemska i zahraničí,“ řekla ředitelka veletrhu Vanda Petrov. Zájemci si prohlédnou také jedinečné stroje slavné české značky Böhmerland. Právě v Letňanech navíc dojde k předání prvního kusu této motorky svému novému majiteli.

Na impozantní expozici představí své modely strojů například Honda, kde budou mezi 45 modely k vidění také novinky, jako jsou například XL750 Transalp, CL500, nová řada skútrů Forza a nový model Hornet. Slavný Harley Davidson v PVA Expo Praha oslaví významné výročí 120 let své existence. Návštěvníkům představí kromě unikátních motocyklů také novou kolekci oblečení během módní přehlídky. K vidění bude v Letňanech například i portfolio značky Triumph.

Chybět nebude na Motocyklu Praha ani další legenda. Značka Royal Enfield je nejstarší výrobce motocyklů na světě, jehož výroba od roku 1901 nebyla nikdy přerušená. Na stánku v Letňanech představí celou aktuální modelovou řadu včetně tří novinek: model HNTR 350, který je primárně určen začínajícím jezdcům, dále Meteor 350 a Classic 350. Na expozici nebudou chybět ani modely SCRAM 411 a Himalayan, které doplní dva stroje s řadovým dvouválcovým motorem o objemu 650cc Interceptor a Continental GT. Jako absolutní novinku uvidí návštěvníci společný projekt s tradiční českou značkou Velorex v podobě motocyklu Interceptor s postranním vozíkem Velorex a očekávaný nový cruiser Super Meteor 650, který bude oficiální českou premiérou.

V Letňanech bude k vidění také kompletní modelová řada značky Brixton, a to ve všech barevných variantách. Předvede se klasický muscle bike, vlajková loď Cromwell 1200 a novinka určená nejen pro začínající motorkáře – vodou chlazený cafe racer Crossfire 125 LC. Jako velké překvapení bude uveden koncept Brixton Storr 500, který byl poprvé odhalený na letošním ročníku EICMA. Velké novinky přiveze do Prahy také italská značka skútrů Lambretta, například dlouho očekávané modely X 300 a G 350. Jedná se o zcela nové skútry, se kterými Lambretta premiérově vstupuje do vod silnějších kubatur.

Slavná soutěž i zábava

V rámci veletrhu budou vyhlášeny také výsledky tradiční ankety Motocykl roku. Soutěžit se bude v devíti kategoriích a o vítězích rozhodne odborná porota spolu s hlasováním široké veřejnosti. Ty nejlepší modely letošního ročníku soutěže, jejímž vyhlašovatelem je Svaz dovozců automobilů, budou známy druhý den konání veletrhu 3. března. Stroje přihlášené do ankety si budou moci osobně prohlédnout návštěvníci výstaviště PVA Expo Praha.

V rámci celé události nebude chybět ani bohatý doprovodný program. Zájemci se mohou setkat s kaskadéry, osobnostmi motoristického světa, například s účastníky závodu Rallye Paříž-Dakar nebo s hrdiny cestovatelského seriálu Po jedné stopě Martinem Písaříkem a Igorem Brezovarem. Motoškola se postará o tematické přednášky, k dispozici budou také motorky s padacím rámem pro odvážné.

Více informací najdete na www.motopraha.cz

Kontakt:

Lucie Bártová

vedoucí PR oddělení ABF, a.s.

bartova@abf.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Doporučujeme

Bohatí investoři hledají jistotu ve staré ekonomice

Rodinné investiční kanceláře se stále víc zajímají o tradiční podniky s hmotným majetkem. Prodejci techniky, rybí farmy nebo zemědělské firmy sice nepůsobí tak lákavě jako technologické start-upy, investorům ale nabízejí stabilitu, hotovostní tok a menší riziko rychlého zastarání kvůli umělé inteligenci.

Eurovize slaví 70 let. Velké finále hostí Vídeň

Eurovize míří do velkého finále. Jubilejní 70. ročník soutěže se koná ve Vídni a nabídne vystoupení 25 zemí. Na jednu z nejsledovanějších hudebních událostí roku ale vrhá stín politické napětí kolem letošní účasti Izraele.

Na severovýchodě Konga propukla epidemie eboly, hlášeno je 65 úmrtí

Na severovýchodě Konga v provincii Ituri propukla epidemie eboly, oznámilo dnes na síti X africké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Oznámeno bylo 65 mrtvých a bezmála 250 případů s podezřením na nákazu virem.

Vedra v Indii a Pákistánu mění představu o normálním počasí

Jarní vlny veder v Indii a Pákistánu, během nichž teploty dosahují až 40 stupňů Celsia, brzy nebudeme považovat za extrémní výkyvy, ale za běžné podmínky před monzunovým obdobím. Tvrdí to odborníci z organizace World Weather Attribution, mezinárodní vědecké skupiny analyzující roli klimatické krize způsobené člověkem v extrémních projevech počasí.

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 205 válečných zajatcích

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 205 válečných zajatcích, oznámilo dnes dopoledne ruské ministerstvo obrany podle státní agentury TASS. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj výměnu potvrdil, když na platformě Telegram informoval o návratu 205 ukrajinských vojáků. Je to podle něj první fáze výměny 1000 zajatců na každé straně.

USA údajně nepošlou do Polska nové vojáky, podle Varšavy se to týká SRN

Spojené státy zrušily záměr dočasně vyslat do Polska 4000 vojáků ze základen v USA, píše agentura Reuters s odvoláním na dva nejmenované americké činitele. Rozhodnutí přichází dva týdny poté, co Pentagon oznámil stažení 5000 vojáků z Německa. Překvapivý krok podle Reuters vyvolává otázky ohledně očekávaného snížení americké vojenské přítomnosti v Evropě. Polský vládní mluvčí Adam Szlapka ale uvedl, že američtí vojáci působí v Polsku na rotační bázi a že Varšava nemá žádné potvrzení toho, že by se na tomto principu něco změnilo. Náměstek polského ministra obrany Cezary Tomczyk na síti X napsal, že nevyslání nových vojáků nedolehne na Polsko, ale na Německo.

Trump odletěl z Pekingu po jednání se Siem, oba summit označili za úspěch

Prezidentský speciál Air Force One s americkým prezidentem Donaldem Trumpem dnes zamířil z Pekingu zpět do Washingtonu. Trump během první návštěvy americké hlavy státu v Číně za bezmála deset let jednal čínským prezidentem Si Ťin-pchingem o obchodu, Blízkém východu či Tchaj-wanu. Si podle Trumpa vyjádřil ochotu pomoci vyjednat konec války s Íránem a otevření Hormuzského průlivu. Čínský lídr označil Tchaj-wan za nejdůležitější bod čínsko-amerických vztahů. Oba státníci summit podle médií považují za úspěšný.

Čína podle Trumpa souhlasila s nákupem americké ropy

Ceny ropy v pátek vzrostly poté, co americký prezident Donald Trump po rozhovorech se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem prohlásil, že Čína souhlasila s nákupem ropy z USA. Peking má zájem na znovuotevření Hormuzského průlivu a staví se proti jeho militarizaci i vybírání poplatků za proplutí.

U dánských břehů vyplavilo moře mrtvou velrybu; zjišťuje se, zda je to Timmy

U dánského ostrova Anholt vyplavilo moře mrtvou velrybu. Zvíře leží zhruba 75 metrů před pobřežím a uhynulo pravděpodobně už před nějakou dobou, informovala dánská tisková agentura Ritzau s odvoláním na úřad pro ochranu životního prostředí Miljöstyrelsen. Německá média spekulují, že by se mohlo jednat o keporkaka s přezdívkou Timmy, který několikrát uvázl na severu Německa a po náročné záchranné akci byl vypuštěn do Severního moře.

Nejvyšší soud v USA dočasně zachoval přístup k potratové pilulce online

Nejvyšší soud USA rozhodl, že potratová pilulka mifepriston zůstane i nadále dostupná poštou. Jedná se o nejběžnější metodou interrupce v USA, zejména ve státech, kde jsou potraty zakázány. Jsou tak proveditelné bez nutnosti návštěvy lékaře.

Orli mořští se vrátí na Exmoor

Na jihozápad Anglie se po více než sto letech vrátí orli mořští. Natural England schválila vypuštění až dvaceti ptáků v národním parku Exmoor. Projekt navazuje na úspěšnou reintrodukci na ostrově Wight, ale část farmářů varuje před možnými útoky na jehňata a ekonomickými ztrátami.

Weiss se vrací k reprezentaci Slovenska

Vladimír Weiss se po čtrnácti letech vrací na lavičku slovenské reprezentace. Slovenský fotbalový svaz ho vybral jako nástupce Francesca Calzony, kterému po neúspěšné baráži o mistrovství světa skončila smlouva. Zkušený trenér podepsal kontrakt do listopadu 2027 a tým povede už v červnových přípravných zápasech proti Maltě a Černé Hoře.

Počet obětí ruského útoku na Kyjev stoupl na 24, uvedli ukrajinští záchranáři

Počet zabitých při ruském vzdušném útoku na Kyjev v noci na čtvrtek vzrostl na 24, mezi mrtvými jsou tři děti. Oznámila to dnes ráno Státní služba pro mimořádné situace (DSNS). Záchranáři pokračují v pátracích a záchranných operacích. Dalších 47 lidí včetně dvou dětí je zraněných.

Stát znovu nabízí lidem Dluhopisy Republiky

Ministerstvo financí po letech znovu spustilo prodej státních dluhopisů pro domácnosti. Lidé mohou od čtvrtka investovat do tří typů obligací, a to do pětiletého fixního dluhopisu, pětiletého protiinflačního dluhopisu a tříměsíčního Flexi Bondu. Stát chce v první emisi získat zhruba dvacet miliard korun.

Postoj USA vůči Tchaj-wanu zůstává stejný, uvedl Rubio v Číně

Postoj Spojených států vůči Tchaj-wanu se nezměnil, ale bylo by chybou, kdyby se Čína Tchaj-wanu zmocnila silou. V komentáři pro televizi NBC News to dnes řekl americký ministr zahraničí Marco Rubio, který na návštěvě Číny doprovází amerického prezidenta Donalda Trumpa, jenž se dnes setkal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama