Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Módní přehlídku Stelly McCartney doprovodila Lennonova protiválečná píseň

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britská módní návrhářka Stella McCartney na přehlídce v Paříži upozornila na dění na Ukrajině, když jako hudební doprovod v závěru show zvolila protiválečnou baladu Johna Lennona Give Peace a Chance. Napsaly o tom agentura Reuters a server Fashion United.

  Modelky kráčely po prosklených chodbách na vrcholu Pompidou Center. Vynesly elegantní šaty s bohémským nádechem, zatímco hrála rytmická hudba, přičemž atmosféru dotvářel úchvatný výhled na Paříž.

  „Opravdu pevně věřím v mír a lásku. Samozřejmě použít píseň Johna, který byl nejlepším přítelem mého otce… Je to pro mě osobní píseň, která momentálně, jak doufám, odráží myšlenky celého světa,“ zdůvodnila své kroky McCartney po show s odkazem na svého otce Paula McCartneyho, napsala agentura Reuters.

  V kolekci podzim/zima 2022/2023 McCartney vyzdvihla svůj zodpovědný přístup k luxusu. Dvě třetiny kolekce ready-to-wear jsou vyrobeny z materiálů jako druh viskózy, jehož produkce je šetrnější k lesům, dále organické bavlny, recyklovaného nylonu, recyklovaného polyesteru nebo vlny RWS dohledatelného původu.

  Francouzské hlavní město hostí poslední část módních přehlídek, které se také konaly v New Yorku, Londýně a Miláně, a končí 8. března.

  S reflektováním současného dění na molech v rámci Fashion Weeků módní průmysl bojuje

  Někteří návrháři veřejně hovořili o snaze najít to správné pojetí přehlídky a pokračovat v akcích týdne módy v Paříži v době, kdy se svět soustředí na krizi na Ukrajině.

  Takový Georgio Armani v Miláně upozornil na dění na Ukrajině tím, že hudební doprovod během své show zcela vypustil.

  V Paříži kreativní ředitel značky Balenciaga Demna Gvasalia promluvil o své zkušenosti uprchlíka z Gruzie. Hostům také nabídl trička s ukrajinskou vlajkou. Francouzská módní návrhářka Isabel Marant se na konci show své značky zase uklonila v modro-žlutém topu.

  „Samozřejmě, že jsem proti válce… S ukrajinským lidem hluboce soucítím. Je to srdcervoucí, traumatickým zážitkem je i být svědkem, takže si člověk může jen těžko představit, čím si ti chudáci procházejí,“ poznamenala McCartney.

  Návrhářka také dle Fashion United uvedla, že věnovala prostředky organizaci Care, která poskytuje podporu čtyřem milionům Ukrajinců, zejména ženám, dětem, seniorům a rodinám.

  Její brand je součástí koncernu LVMH. Skupina se sídlem v Paříži, která dále vlastní značky jako Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy, Kenzo, TAG Heuer a Bulgari, v Rusku v neděli ukončila provoz svých 124 butiků. Podobně postupovaly i společnosti Hermès, Kering, pod níž spadají luxusní brandy jako Gucci nebo Yves Saint Laurent, a Chanel.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS