menu

14.7 C
Czech
Neděle 23. června 2024

Ve Francii oficiálně začíná blesková předvolební kampaň

Po týdnu plném zvratů, zmatků a narychlo uzavřených spojenectví dnes za velkého napětí ve Francii oficiálně začala blesková kampaň před prvním kolem předčasných parlamentních voleb. První kolo hlasování se uskuteční už 30. června, druhé o týden později, napsala agentura AFP.

Mladší dceři dala všechen majetek. Ta ji pak vystěhovala do nejhorší LDN v kraji

Zdroj:Pexels

Sledujte nás na sítích

Ty nejbizarnější a často nejsmutnější příběhy píše sám život. Nad zkušeností naší čtenářky zůstává zdravý rozum stát. Dokonale ji vystihuje přísloví – pro dobrotu na žebrotu, láska je slepá a také – hloupost je věčná.

Reklama

Ema byla ze dvou dcer odmalička tou privilegovanější. A zároveň výbojnější. Podle ženy, která byla součástí tohoto příběhu, Ema na svou starší sestru Alenu již od útlého věku vymýšlela intriky a snažila se dostat ji do problémů. Dařilo se jí to. Zatímco ona sama vždy ze všeho vyšla jako svatoušek a rodiče na ni nevztáhli ruku, Alena vždy vyfasovala tresty v podobě domácích prací a bití.

Bouřlivé začátky

Když se Alena jako dospívající dívka na škole zamilovala do svého spolužáka, perspektivního studenta z dobré rodiny, rodičům se její známost z nějakého důvodu nepozdávala, a tak dělali vše, aby vztah rozbili. Povedlo se. Druhého takového Alena už nenašla. Její další měl podstatně méně kreditů. To se jejím rodičům líbilo ještě méně. A tak Alenu vyhodili z bytu se slovy, „ať si táhne za ním“. Táhla.

Zkusila tvrdý chleba

Když rodičům přišlo svatební oznámení, neměli z toho radost. Na krátkém symbolickém obřadu se doslova krčili study v koutě. Manželství však dlouho nevydrželo a Alena musela od manžela utéct s jejich čtyřletou dcerou. On nebyl schopný rodinu finančně zajistit, a tak se ona stala matkou samoživitelkou.

Dál pokračoval rodinný trend, že Alena je ta horší a Ema ta, které se musí ve všem vyhovět. Zatímco vyhoštěná dcera bojovala bez pomoci o přežití, dokonce musela překonat onemocnění rakovinou, ta druhá si hověla v pohodlí luxusního třígeneračního domu s krásnou zahradou. Později i s rodinou, kterou kvůli dlouhým studiím (jejím i jejího muže) rodiče živili téměř do jejích třiceti let.

Reklama
Foto:Pexels

I poté měla Ema život prakticky bez nákladů. Zachtělo se jí však mít víc. Začala naléhat na rodiče, aby na ni napsali celý dům. Podařilo se jí ale získat „pouhých“ 6 dílů z 10. Část si nechali, a to jim nemohla odpustit. Ač bydleli pod jednou střechou, celých 10 let s nimi nepromluvila. A to ani v době, kdy už byl její otec vážně nemocný a nepohyblivý.

Zloba až za hrob

Až do jejich vysokého stáří Ema o rodiče prakticky nejevila zájem. Nic se nezměnilo ani po smrti otce, když matka přestávala být soběstačná. Jediný, kdo jí vypomáhal, byla „odkopnutá“ dcera Alena a vnučka Erika, starší dcera Emy. Jen na okraj – tu Ema hned po porodu odložila k „babičce“ a se završením dospělosti ji drsně vyexpedovala.

Erika jako jediná z rodiny v domě platila nájem. Matce. Od studií, na něž si musela sama vydělat. Když potom Ema chtěla více prostoru pro mladší (upřednostňovanou) dceru Kačenku, Eriku bez varování a udání důvodu vystěhovala. Na ulici. O dceru se beztak už roky nezajímala a nebyla s ní kromě vybírání nájmu v kontaktu.

Erika byla nechtěné dítě a matka jí to celý život dávala najevo. Odmalička až do dospělosti ji fyzicky i psychicky týrala, srážela, zesměšňovala. Široká rodina to viděla, ale raději zametala pod koberec.

Prudký obrat

Když pak jednoho dne churavějící stařenku odvezli do nemocnice s těžkým zánětem v noze a lékaři jí nedávali mnoho šancí na přežití, dcera Ema začala jednat. Sestře Aleně bez jejího vědomí vzala opatrovnictví a převedla na sebe. S právníky pak v nemocnici matku donutila k tomu, aby jí vše zbylé, co má, včetně několika jejích bankovních účtů, na místě odkázala. (Stařenka opět neodolala silné náklonnosti ke své mladší dceři.)

Foto:Pexels

Jakmile se tak stalo, Ema matce bez jejího vědomí vyměnila zámek na dveřích bytu a začala ho připravovat k rekonstrukci. S plány pronajímat. Protože matka nezemřela, jak se očekávalo, nechala ji odvézt do eldéenky. Prý že se o ní starat nezvládne. Ačkoli velmi vitální žena v předčasném důchodu, s velkými příjmy z pronájmů nemovitostí, které jí po rozvodu věnoval bohatý milenec, a jakožto čerstvá majitelka luxusní vily v hodnotě převyšující 100 milionů korun, na to měla ty nejlepší podmínky.

Nutno dodat, že šlo o tu nejhorší možnou LDN, kterou si vůbec lze představit. Jak popisuje naše čtenářka – na svůj věk 97 let stále velmi bystrá paní, která vždy byla za vysoce noblesní dámu, upravená a voňavá, se ocitla v domě hrůzy, mezi blouznícími a hýkajícími starci. V nedýchatelnu prosyceném močí, kde ji převážně neochotný personál nechával takřka napospas osudu. Přemístit matku na lepší oddělení, které zde k dispozici bylo, Ema neměla snahu ani zájem.

Potřebovala se matky zbavit

První, kdo běžel do LDN, byla opět vnučka Erika. Dcera ji tam dlouho nepřišla ani navštívit. Jelikož však byla oficiálně opatrovnicí, léčebna po ní z právního hlediska požadovala úhradu za pobyt pacientky. Ema však zaplatit za mámu odmítla. Začali na ni tedy tlačit, ať si matku vezme do své péče.

Opatrovnictví dcera chtěla opět přehodit na jiné. Začala naléhat na sestru Alenu (kterou připravila o veškeré dědictví), ať se postará. Po desetiletích nezájmu o kontakt oslovila také dceru Eriku. S tím, že by si měla vzít babičku, zesláblou a již neschopnou chůze, nejlépe ona. Do své 28metrové garsonky, kterou si koupila na hypotéku. V podstatě malá místnost s postelí.

Majitelka volného třígeneračního domu argumentovala slovy, že „v malém bytě často bydlí i několikačlenná rodina. Takže se tam vejde i babička s polohovací postelí a pár pečovatelů. Zatímco Erika zároveň může dál chodit do práce.“

Dobrotivost vnučky

Slova matky Eriku pochopitelně naštvala. Ale nemohla se dívat na to, jak babička trpí v nelidských podmínkách. Stařenka ji navíc přímo bombardovala WhatsApp zprávami s prosbami o pomoc. (Ano, tak neuvěřitelně vitální a duševně v kondici tato paní skutečně byla. I v tomto věku ovládala veškerou komunikační techniku současnosti včetně internet bankingu na notebooku.) Druhá dcera Alena v té době bojovala s velkými zdravotními problémy a péči o starou maminku by nezvládla. Ostatní členové rodiny od problému dávali ruce pryč. Vnučka viděla, že jediný, kdo babičku může „zachránit“, je ona.

Foto:Pexels

Podlehla soucitu a babičku, která (díky svým rozhodnutím) skončila bez peněz i bez vlastní střechy nad hlavou, si k sobě skutečně vzala. Na řadu let se tak Erika vzdala soukromí. Obětovala život péči o blízkého. Babička je na své posteli šťastná a má se k světu. Na milovanou dceru Emu ale ani po tom všem nedá dopustit. V jejích očích vždy zůstane tou lepší dcerou.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Práva na katalog kapely Queen má koupit Sony Music za miliardu liber

Autorská práva na hudební katalog britské rockové kapely Queen a další související práva by měla koupit americká nahrávací společnost Sony Music za miliardu liber (zhruba 29,5 miliardy korun). Informoval o tom tento týden magazín Variety s odvoláním na dva nejmenované zdroje, podle nichž se už na akvizici pracuje.

5 tipů na efektivní vedení společnosti od Marka Zuckerberga

Společnost Meta (dříve jen Facebook) začátkem roku oslavila kulaté narozeniny. Po dvaceti letech se Mark Zuckerberg, její zakladatel a generální ředitel, stal jednou z nejvýraznějších tváří Silicon Valley. Server Business Insider představil pět tipů na úspěšné vedení firmy podle Zuckerberga.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Velká cena Španělska: Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal druhé pole position v kariéře

Lando Norris z McLarenu vyjádřil radost poté, co si během kvalifikace na Velkou cenu Španělska zajistil druhou pole position ve své kariéře ve Formuli 1. Norrisovi se podařilo předstihnout Maxe Verstappena, který zpočátku vedl úvodní jízdy Q3 na okruhu Barcelona-Catalunya. S časem 1 m 11,383 s se Norris dostal na první místo časových tabulek o pouhé dvě setiny sekundy.

Vietnamská komunita zůstává na Ukrajině, někteří za ni i bojují

Lidé po celé Ukrajině se semkli tváří v tváři ruské invazi a vietnamská komunita v tom není výjimkou. Někteří její členové brání napadenou zemi se zbraní v ruce, napsal deník The Guardian.

USA podpoří Izrael v případě války s Hizballáhem, ne však nasazením vojáků

Spojené státy jsou v případě války Izraele s libanonským Hizballáhem připraveny pomoci Izraeli zajistit jeho bezpečnost, ne však přímým nasazením svých vojáků. Podle televize CNN to sdělili američtí činitelé tento týden izraelské delegaci ve Washingtonu. O americké podpoře židovského státu v případě eskalace konfliktu hovořil tento týden podle serveru The Times of Israel (ToI) také poradce Bílého domu Amos Hochstein, který jednal v Izraeli s tamními vládními činiteli.

Rusko v noci opět ostřelovalo na Ukrajině energetickou infrastrukturu

Ruské raketové útoky ve třech ukrajinských regionech v noci na dnešek poškodily energetickou infrastrukturu a zranily nejméně dva zaměstnance jedné z elektráren. Podle ruské verze serveru BBC o tom informovalo ukrajinské ministerstvo energetiky.
Reklama

DOPORUČUJEME

Práva na katalog kapely Queen má koupit Sony Music za miliardu liber

Autorská práva na hudební katalog britské rockové kapely Queen a další související práva by měla koupit americká nahrávací společnost Sony Music za miliardu liber (zhruba 29,5 miliardy korun). Informoval o tom tento týden magazín Variety s odvoláním na dva nejmenované zdroje, podle nichž se už na akvizici pracuje.

5 tipů na efektivní vedení společnosti od Marka Zuckerberga

Společnost Meta (dříve jen Facebook) začátkem roku oslavila kulaté narozeniny. Po dvaceti letech se Mark Zuckerberg, její zakladatel a generální ředitel, stal jednou z nejvýraznějších tváří Silicon Valley. Server Business Insider představil pět tipů na úspěšné vedení firmy podle Zuckerberga.

Ruská jaderná ponorka vypadá jako zralá do šrotu, upozornil analytik

V USA obávaná ruská ponorka s jaderným pohonem, jež minulý týden zakotvila na Kubě, má podle analytika viditelně poškozený trup. Vojenští experti však vysvětlili, že jde o celkem běžné opotřebení a plavidlo je schopné bezpečného provozu.

Proč to mají muži jednodušší než ženy? Desítky argumentů rozlícených matek

Muži nebo ženy? Kteří to mají jednodušší? Ožehavá otázka rozpoutala na internetu divokou diskuzi. Něžné pohlaví zaujímá různé postoje, popisuje různé zkušenosti. Na jednom se ale překvapivě shodne…

Hlavní důvod, proč muži chtějí mladší ženy? Krása to není. Jde o druh komplexu

Jsou krásné, zářící, svěží, s vypnutou pletí, plné energie. Ten pravý důvod, proč po nich muži touží, je ale prý jinde. Psychologové to vysvětlují strachy z méněcennosti a potřebou si upevňovat svou pozici macha.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Velká cena Španělska: Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal druhé pole position v kariéře

Lando Norris z McLarenu vyjádřil radost poté, co si během kvalifikace na Velkou cenu Španělska zajistil druhou pole position ve své kariéře ve Formuli 1. Norrisovi se podařilo předstihnout Maxe Verstappena, který zpočátku vedl úvodní jízdy Q3 na okruhu Barcelona-Catalunya. S časem 1 m 11,383 s se Norris dostal na první místo časových tabulek o pouhé dvě setiny sekundy.

Vietnamská komunita zůstává na Ukrajině, někteří za ni i bojují

Lidé po celé Ukrajině se semkli tváří v tváři ruské invazi a vietnamská komunita v tom není výjimkou. Někteří její členové brání napadenou zemi se zbraní v ruce, napsal deník The Guardian.

USA podpoří Izrael v případě války s Hizballáhem, ne však nasazením vojáků

Spojené státy jsou v případě války Izraele s libanonským Hizballáhem připraveny pomoci Izraeli zajistit jeho bezpečnost, ne však přímým nasazením svých vojáků. Podle televize CNN to sdělili američtí činitelé tento týden izraelské delegaci ve Washingtonu. O americké podpoře židovského státu v případě eskalace konfliktu hovořil tento týden podle serveru The Times of Israel (ToI) také poradce Bílého domu Amos Hochstein, který jednal v Izraeli s tamními vládními činiteli.

Rusko v noci opět ostřelovalo na Ukrajině energetickou infrastrukturu

Ruské raketové útoky ve třech ukrajinských regionech v noci na dnešek poškodily energetickou infrastrukturu a zranily nejméně dva zaměstnance jedné z elektráren. Podle ruské verze serveru BBC o tom informovalo ukrajinské ministerstvo energetiky.

Kevin Costner oficiálně opouští seriál Yellowstone

Hollywoodský veterán Kevin Costner potvrdil, že se nevrátí do páté série populárního televizního dramatu Yellowstone. Herec, známý svými rolemi v kultovních filmech jako Hřiště snů nebo Tanec s vlky, to oznámil prostřednictvím videa na Instagramu.

Červený kříž hlásí 22 mrtvých při ostřelování Gazy, Izrael účast popírá

Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) oznámil, že při ostřelování, které poškodilo jeho kancelář v Gaze, zahynulo 22 lidí. Kancelář je v současnosti obklopena stovkami vysídlených Palestinců žijících ve stanech. Ministerstvo zdravotnictví na území ovládaném Hamásem uvedlo vyšší počet obětí, a to 25 mrtvých a 50 zraněných, přičemž útok připsalo Izraeli.
Reklama
Reklama