-5.6 C
Czech
Středa 14. ledna 2026
ZajímavostiMladá policistka v Thajsku je pod palbou kritiky kvůli jediné fotce v...

Mladá policistka v Thajsku je pod palbou kritiky kvůli jediné fotce v plavkách, kterou dala na internet

Lt. Patarasaya Rerkrut je mladou pohlednou mluvčí thajské policie, známou také jako poručík Viking. Denně tedy v uniformě, nažehlené, až ke krku upnuté košili pošité policejními odznaky, vlasy cudně sčesané do drdolu. Tahle dáma si však zadělala na pořádný průšvih v okamžiku, kdy vystavila na sociální síť fotografii, jak stojí u bazénu v plavkách.

Ač byly plavky velmi elegantní, jednodílné, s nijak zvlášť vyzývavým vykrojením, způsobilo to takový poprask, že má Patarasaya co dělat, aby ji lidé neukamenovali. Označili ji za neuctivou ke své profesi, na veřejnou osobu by prý měla být skromnější a cudnější.

Její fotka v plavkách je pro policistku nevhodná a neuctivá,“ zněl jeden z komentářů na sociální síti. Thajský online magazín Sanook ji osočil i z toho, že když se měla vyjadřovat ke kauze thajského policisty Ferrariho Joea, který údajně zabil vyslýchaného, bylo to celé spíše o jejím sexy focení, než o dotyčném zločinu.

Thajská kráska tak nyní nedělá nic jiného, než se obhajuje. „Dobrý den, je rok 2022. To, jak vypadáme, se neodráží v naší práci. Vyrostla jsem v konzervativní společnosti, ale věřte, že by tam měla být rovnováha. I moji rodiče říkají, že je to zcela v pořádku,“ odráží útoky.

Patarasaya také vysvětlila, že šlo o fotografii pro jistou soutěž, které se však kvůli jiným aktivitám nakonec nezúčastnila. Za zveřejněnou fotografií měla podle jejích slov být snaha dostat se z komfortní zóny, formovat svou osobnost a nabourat stereotypy. Což se Asiatce povedlo na jedničku. Jak dodal kritizující web Sanook, Patarasaya Rerkrut také mluví třemi jazyky včetně angličtiny a čínštiny, získala stipendium během studií v Tchaj-wanu a má svůj vlastní pořad na YouTube s názvem VikkiPatara, kde působí jako zpěvačka. Jedním z jejích dalších talentů je totiž zpěv.

Dívky, které v Thajsku, ať už více, či méně, společensky vybočí, jsou tvrdě sociálně vyloučeny

Britský deník Daily Sun zase upozorňuje na znepokojující skutečnost, že je to v poslední době už druhý případ dívky v Thajsku, která byla takto napadena a vážně diskriminována kvůli obsahu na internetu. V prvním případě šlo o šestadvacetiletou youtuberku Arisu Kwang Homgroon, která musí nést tvrdé následky poté, co uniklo z placeného internetového kanálu OnlyFans její erotické video.

Měla tam předvádět sexuální akt se svým přítelem. Když se v roce 2014 objevila v Thailand’s Got Talent, lidé jí tleskali. Nyní byla kvůli nesnesitelné kritice nucena uprchnout ze země a najít útočiště v Nizozemsku. Zprávu o Arisině odchodu měla sdělilt její blízká přítelkyně, také influencerka, Bell Khobsanam. Prý už se nikdy nemíní vrátit.

Reklama

Doporučujeme

Exprezidentovi Jižní Koreje Jun Sok-jolovi hrozí trest smrti

Jihokorejští státní zástupci formálně požádali soud o uložení trestu smrti bývalému prezidentovi Jun Sok-jolovi. Ten stojí před soudem v Soulu a obžaloba jej viní z vedení povstání. Toho se měl dopustit, když se pokusil vyhlásit stanné právo.

Mattel představil první panenku Barbie, která přibližuje život s autismem

Do řady Fashionistas vstupuje novinka, která odráží rozmanitost dětských světů. Panenka s fidget spinnerem, sluchátky a komunikačním tabletem vznikla ve spolupráci s autistickou komunitou a má pomoci dětem připomenout, že být jiný je naprosto v pořádku.

Stovky traktorů blokovaly ulice Paříže při dalším zemědělském protestu

Okolo 350 traktorů dnes přijelo do ulic Paříže, kde francouzští zemědělci protestuj í proti dohodě Evropské unie s jihoamerickými zeměmi spolku Mercosur, která podle nich ohrozí jejich příjmy a potenciálně i dodávky potravin pro obyvatele. Farmáři v ranní špičce blokovali ulice metropole a požadovali okamžité kroky vlády ke zlepšení situace, informovala agentura AFP. Mluvčí vlády ve francouzské televizi uvedla, že kabinet brzy představí nová opatření na pomoc zemědělcům.

Americký Senát rozjíždí jednání o regulaci kryptoměn

Ve Washingtonu se znovu rozbíhá snaha nastavit jasná pravidla pro trh s kryptoměnami. Senátní bankovní výbor má v polovině ledna projednávat návrh legislativy, která má vymezit, jak se budou v USA digitální aktiva regulovat a kdo za co ponese dohled.

Ve Venezuele od čtvrtka propustili 73 politických vězňů, uvedla tamní opozice

Ve Venezuele bylo k pondělnímu večeru propuštěno 73 politických vězňů, informovala dnes tamní opozice na sociální síti X, kde zveřejnila jejich seznam. Čech Jan Darmovzal, který je ve Venezuele vězněn od předloňského září, na něm není. Aktuální informace o tomto českém občanovi ČTK zjišťuje. Venezuelská autoritářská vláda pod americkým tlakem minulý čtvrtek slíbila propustit "značný počet" politických vězňů a v pondělí uvedla, že propuštěno bylo 116 lidí vězněných za porušování ústavního pořádku; tento počet ale zatím opozice nepotvrdila.

Čtyři mrtví a šest raněných při ruském útoku na Charkov, uvedly úřady

Nejméně čtyři lidé přišli o život a šest utrpělo zranění při ruském nočním útoku na předměstí Charkova, uvedl šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Dříve informoval o dvou mrtvých a pěti raněných v druhém největším ukrajinském městě, ležícím na východě země. Ukrajina naopak zaútočila na přístavní město Taganrog u Azovského moře, tvrdí ruské úřady.

Íránci se po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím

Íránci se podle agentury AP po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím, nadále ale nefungují internet ani textové zprávy. Na pokračující výpadky internetu upozornila své občany také americká diplomacie, podle níž by, pokud to bude bezpečné, měli Američané zvážit odchod z Íránu přes pozemní hranice s Tureckem a s Arménií.

Grónsko a Dánsko slibují posílení bezpečnosti Arktidy

Severoatlantická aliance (NATO) a Grónsko chtějí posílit obranu dánského autonomního území v naději, že odradí amerického prezidenta Donalda Trumpa od pokusů o jeho převzetí. Šéf Bílého domu trvá na tom, že Grónsko musí být pod kontrolou USA, protože je klíčové pro národní bezpečnost.

Trump vzkázal Nejvyššímu soudu: Zrušte cla a nastane chaos

Pokud Nejvyšší soud neuzná platnost cel na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA), nastane chaos a ekonomická nejistota. To na své sociální síti Truth Social prohlásil americký prezident Donald Trump. Varoval, že vrátit vybrané peníze by bylo nemožné.

Grónsko odmítá americké převzetí za jakýchkoli okolností

Vláda v Nuuku odmítla, že by Spojené státy mohly převzít kontrolu nad Grónskem. Ostrov, který má širokou autonomii v rámci Dánska, zdůraznil, že patří do západních obranných struktur a bezpečnost chce řešit v rámci NATO.

Rekordní oteplení oceánů zvyšuje tlak na klima i ekosystémy

Oceány v roce 2025 pohltily více tepla než kdykoli dřív. Tento rekord nevěstí nic dobrého a vědci varují před zesílením extrémního počasí i rostoucím ohrožením podmořského života.

Výbuch plynové lahve v Islámábádu zabil novomanžele a další lidi

Novomanželé v pákistánském Islámábádu zemřeli po výbuchu plynové lahve v domě, kde po svatební oslavě přespávali. Neštěstí si vyžádalo i další oběti z řad rodiny a hostů, několik lidí utrpělo zranění.

V Kanadě zmizelo jezero Lake Rouge. Vědci zkoumají proč

V květnu 2025 se v odlehlé části severního Québecu beze stopy vytratilo jezero o rozloze tří čtverečních kilometrů. Místní obyvatele to šokovalo, odborníci dodnes hledají vysvětlení a případ znovu otevírá otázku, jak moc krajina pod tlakem lidské činnosti ztrácí stabilitu.

Zlaté glóby 2026 ovládli Timothée Chalamet a režisér Paul Thomas Anderson

Timothée Chalamet konečně prolomil smůlu, Paul Thomas Anderson si odnesl svou první sošku za režii a Jessie Buckley zaujala emocionálním projevem. Zlaté glóby letos nebyly jen o lesku a šatech, ale i o silných momentech a nečekaných výsledcích.

Milos Raonic ukončil kariéru

Bývalá světová trojka a finalista Wimbledonu Milos Raonic oznámil, že končí s profesionálním tenisem. Pětatřicetiletý Kanaďan se loučí po letech, kdy patřil k nejvýraznějším hráčům své generace.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama