ZajímavostiMimozemšťané nás zastrašují, vysvětluje pozorování záhadných dronů známý iluzionista

Mimozemšťané nás zastrašují, vysvětluje pozorování záhadných dronů známý iluzionista

V posledních dnech se vznášely nad hlavami zmatených a rozzuřených občanů ve Velké Británii a Spojených státech podezřelé drony. Úřady v obou zemích pozorování vyšetřují a uklidňují, že nejde o žádnou cizí nepřátelskou aktivitu. Původ dronů se jim však zatím nepovedlo objasnit. Známý iluzionista v tom má jasno. Mimozemšťané ukazují svaly a chtějí být viděni. Informují o tom Daily Star a France 24.

Populární izraelský iluzionista Uri Geller vysvětlil na sociální síti X (dříve Twitter) pozorování záhadných dronů ve Velké Británii a Spojených státech. Mimozemšťané předvádějí svoje technologie mimo naše chápání. Stali jsme se svědky největších lží od dob Roswellu, tvrdí 77letý muž.

Jeho argumenty podpořila podle listu Daily Star i televizní jasnovidka Deborah Davies, která měla krátce před pozorováními dronů příchod mimozemšťanů sama předpovědět. Tvrdila, že už se nás nebojí, a proto se ukážou.

Jenom pro upozornění, experti se většinově shodují, že pokud by „tam venku“ skutečně jiná civilizace existovala, byla by pravděpodobně na mnohem vyšší technologické a inteligenční úrovni, což znamená, že bát bychom se měli spíše my.

Geller je však přesvědčen, že jde o zastrašování. „Je zřejmé, že se tyto lodě nepokoušejí skrýt před radary. Ve skutečnosti se zdá, že jejich záměr je opačný. Zdá se, že chtějí být viděny svědky,“ svěřil se na X iluzionista. „V žádném případě nejde o špionáž. Místo toho předvádějí velmi veřejnou show a demonstrují svou schopnost infiltrovat americké vojenské základny a překonávat veškeré snahy je v tom odradit,“ pokračoval Geller.

„Přátelé, tohle je demonstrace síly. Varování, chcete-li. Kdokoli provozuje tato plavidla, má mnohem lepší technologie než my!“ stálo dále v příspěvku.

Nevíme nic

Neznámé drony byly koncem listopadu pozorovány v blízkosti amerických leteckých základen a základen Britského královského letectva ve Velké Británii. Došlo k tomu krátce poté, co administrativa prezidenta Joe Bidena povolila Ukrajincům používat rakety ATACMS k útokům na cíle hluboko uvnitř ruského území.

Záhadné drony však znervózňují i Američany. Pozorovány byly v posledních dnech v New Jersey a dalších částech severovýchodu USA. „Nic nenasvědčuje tomu, že jde o nějaký druh cizí škodlivé činnosti,“ nechal se podle televize France 24 slyšet mluvčí americké národní bezpečnosti John Kirby.

Jeden z členů newjerseyské Sněmovny reprezentantů bez důkazů tvrdil, že drony nad území USA létají z íránské lodi kotvící u pobřeží státu, což Pentagon popřel.

Drony zmátly i Federální úřad pro vyšetřování. Robert Wheeler, jenž vyšetřování FBI vede, přiznal, že úřad pro drony zatím žádné vysvětlení nemá. „Obáváme se, že jde o projev zlomyslných záměrů, který by mohl způsobit skutečný bezpečnostní nebo veřejnost ohrožující incident. Nevíme o ničem, kvůli čemu bych to řekl, ale také prostě nevíme nic. A to je ta znepokojivá část,“ přiznal Wheeler.

Doporučujeme

Billy Joel kritizuje připravovaný životopisný film o svých začátcích

O Billym Joelovi vzniká nový film, jenže slavný hudebník se od něj veřejně distancuje. Projekt Billy & Me má nabídnout pohled na jeho začátky, ale vzniká bez souhlasu samotného zpěváka. Joel teď tvůrce veřejně kritizoval a upozornil, že film nemá práva na jeho hudbu ani životní příběh.

Včely drží krajinu pohromadě, ne jen výrobu medu

Na Den Země a Světový den včel se znovu objevují hesla o tom, že bez včel lidstvo nepřežije. Realita je složitější, ale o to zajímavější. Včely totiž nehrají klíčovou roli jen v zemědělství. Udržují také pestrost krajiny, fungování ekosystémů a velkou část rostlin, na kterých závisí další druhy. Největší problém přitom nemají včely medonosné, ale divocí opylovači.

Arsenal po 22 letech ovládl Premier League

Arsenal je po dvaadvaceti letech znovu mistrem Anglie. O titulu rozhodla remíza Manchesteru City 1:1 na hřišti Bournemouthu, která přišla jen den po výhře londýnského klubu 1:0 nad Burnley. Tým Mikela Artety tak získal titul už kolo před koncem sezony.

KOMENTÁŘ: Výnos na dluhopisech USA je nejvyšší od roku 2007. Co to znamená pro ekonomiku?

Když rostou výnosy na investicích, je to přece dobrá zpráva, že? U dluhopisů to úplně neplatí. Výnosy na amerických státních dluhopisech s 30letou splatností jsou teď nejvyšší od roku 2007, kdy svět zažíval úsvit globální krize. Proč to může být problém?

Ukrajina uvedla, že zasáhla rafinerii v ruské Nižegorodské oblasti

Ukrajinská armáda uvedla, že zasáhla rafinerii v Kstovu v ruské Nižegorodské oblasti. Ruské úřady hlásí požár v průmyslových objektech, který podle nich způsobil pád trosek dronů. Podle ruského ministerstva obrany zasáhly poslední ukrajinské útoky opět většinu západního a středního Ruska.

Rusko zveřejnilo záběry z nácviku odpalu jaderné hlavice

Rusko dnes zveřejnilo záběry, které podle něj zachycují vojáky při přepravě jaderné hlavice k taktickým raketovým systémům Iskander-M, jejich nakládání a přesun na odpalovací pozice. Jde o součást rozsáhlého cvičení ruských jaderných sil, informovala agentura Reuters.

Čína je ochotna obnovit zdravé vztahy s ČR, řekl mluvčí tamní diplomacie

Peking je ochoten co nejdříve vrátit česko-čínské vztahy na cestu zdravého a stabilního rozvoje, řekl dnes podle agentury Reuters mluvčí čínského ministerstva zahraničí. Bližší podrobnosti nejsou známy.

Samsungu hrozí stávka desítek tisíc zaměstnanců. Trh s čipy čeká šok

Ve čtvrtek se stávky zúčastní více než 47 tisíc zaměstnanců společnosti Samsung poté, co zkrachovala jednání mezi vedením firmy a odbory. Společnost označila požadavky odborů za „přehnané“. Stávka by mohla mít vážné dopady na globální technologický trh. Společnost nevyrábí jen chytré telefony. Jde o jednoho z nejvýznamnějších výrobců polovodičů.

Litva vyhlásila poplach kvůli dronu, zasahuje proti němu NATO

Litevská armáda dnes dopoledne vyhlásila vzdušný poplach a vyzvala obyvatele, aby vyhledali úkryt. Ministerstvo obrany oznámilo, že litevský vzdušný prostor narušil dron, proti němuž zasahuje letecká mise Severoatlantické aliance, uvedla agentura Reuters. Poplach byl krátce poté zrušen a armáda uvedla, že lidí mohou opustit úkryt, napsala agentura AFP.

Symbol odolnosti klimatu mizí. Jižní oceán čelí nové hrozbě

Mořský led kolem Arktidy v posledních letech rychle ubývá, zatímco Antarktida tomuto scénáři vzdorovala. Mořský led na jižním pólu, který se každý rok rozpíná kolem ledového kontinentu, se jevil jako mimořádně odolný vůči globálnímu oteplování. Nejen že neubýval – mezi lety 2007 a 2015 expandoval. A pak se něco změnilo. Mořský led kolem Antarktidy začal mizet.

Vztahy mezi Ruskem a Čínou dosáhly bezprecedentní úrovně, řekl po jednání Putin

Vztahy mezi Ruskem a Čínou dosáhly bezprecedentní úrovně a dále se rozvíjejí, uvedl dnes ruský prezident Vladimir Putin po schůzce se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem v Pekingu. Podle Putinova mluvčího Dmitrije Peskova se však oba státy zatím neshodly na výstavbě nového plynovodu Síla Sibiře 2, což mělo být jedním z hlavních témat jednání. Kromě oficiálních rozhovorů mají oba prezidenti zakončit den neformálním setkáním u čaje.

Senát se bouří proti Trumpovi. Republikáni podpořili rezoluci proti válce s Íránem

Senát v úterý schválil rezoluci o omezení válečných pravomocí prezidenta, což pro demokraty představuje průlom po sedmi neúspěšných pokusech. Opatření má navrátit moc rozhodovat o vojenských akcích Kongresu, aby však omezilo pravomoci Donalda Trumpa vést válku s Íránem, muselo by projít hlasováním ve Sněmovně. I poté by ho navíc Trump mohl vetovat.

Syn zakladatele společnosti Mango byl zatčen v souvislosti s pádem jeho otce z útesu

Španělská policie zadržela Jonathana Andica, syna zakladatele módní značky Mango Isaka Andic. Vyšetřovatelé ho podezírají v souvislosti se smrtí jeho otce, který v prosinci 2024 zahynul při pádu v horách Montserrat nedaleko Barcelony.

Švédové po porážce s Českem řeší krizi

České vítězství 4:3 nad Švédskem rozvířilo ve švédských médiích velkou debatu. Kritika míří hlavně na obranu, výkon brankáře Magnuse Hellberga i slabou hru pět na pět. Experti navíc tlačí na trenéra Sama Hallama, aby konečně nasadil talentovaného Antona Frondella.

Údery USA a Nigérie zabily od soboty 175 členů IS

Při společných americko-nigerijských vzdušných úderech proti Islámskému státu (IS) zahynulo od soboty 175 jeho členů. Dnes to podle tiskových agentur sdělila nigerijská armáda. Při vojenských operacích byly také zničeny skrýše zbraní, kontrolní stanoviště, logistická střediska a sítě pro financování aktivit džihádistů. Podle agentury Reuters operace zahrnovaly i pozemní akce, není však jasné, zda se jich zúčastnili také američtí vojáci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama