Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Microsoft po více než 26 letech ukončuje podporu prohlížeče Internet Explorer

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Microsoft po necelých 27 letech ukončuje podporu prohlížeče Internet Explorer. Informoval o tom server The Verge.

  Pro průměrného spotřebitele se toho moc nemění. Používání prohlížeče Internet Explorer v posledních letech prudce kleslo. Podle údajů společnosti StatCounter má IE méně než půlprocentní podíl na celkovém trhu prohlížečů. Microsoft se již několik let snaží zabránit lidem v používání Internet Exploreru. Společnost jej dříve označovala spíše za „řešení kompatibility“ než za prohlížeč, který by firmy měly aktivně používat.

  Microsoft přestane nabízet technickou podporu ani bezpečnostní aktualizace, a začne se víc soustředit na prohlížeč Edge. Ten je k dispozici na smartphonech, počítačích Mac a dokonce i na Linuxu, než aby byl omezen jen na Windows. Microsoft vydal Edge jako součást Windows 10 v roce 2015, aby existoval vedle Internet Exploreru jako něco nového a efektivního, ale zároveň podobného tomu, co uživatelé Windows již znali.

  Edge má pro starší webové aplikace „Režim IE“

  Zatímco Microsoft přešel na prohlížeč Edge poháněný Chromiem jako výchozí prohlížeč ve Windows 11, engine MSHTML, který pohání Internet Explorer, je stále součástí Windows 11. Existuje výhradně v režimu IE v prohlížeči Microsoft Edge. Společnost Microsoft tvrdí, že bude režim IE v prohlížeči Edge podporovat nejméně do roku 2029.

  Firmy z velké části přešly na režim IE v prohlížeči Edge pro webové aplikace a weby, které jsou tak staré, že stále vyžadují Internet Explorer. Jak uvedl server The Verge, Microsoft tento režim IE pro Edge vytvořil v roce 2019 a podporuje starší ovládací prvky ActiveX, které mnoho starších webů stále používá. Duchovně bude Internet Explorer prostřednictvím tohoto režimu žít dál.

  „Microsoft Edge bude také každých 30 dní kontrolovat uživatele, zda pro daný web stále potřebuje režim IE,“ uvedl Sean Lyndersay, generální manažer společnosti. „Jak se stále více webů aktualizuje na moderní standardy, uživatelé budou muset méně používat režim IE a více moderní renderovací enginy.“

  Microsoft začne v nadcházejících měsících zavádět novou výzvu, která přesměruje uživatele dosud používající Internet Explorer na Microsoft Edge. Proces přesměrování přenese data, jako jsou hesla, oblíbené položky a nastavení z Internet Explorer do Edge. Nakonec bude Internet Explorer trvale zakázán v rámci budoucí aktualizace systému Windows.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS