Více
  18.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  FaZe převálcovali Copenhagen Flames a zajistili si účast v play-off PGL Antwerp Major

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Očekává se, že do fáze šampionů PGL Antwerp CS:GO Major se dnes kvalifikují další tři týmy. První z nich vzešel ze souboje mezi veterány Counter-Strike z FaZe Clanu a nadějným týmem Copenhagen Flames.

  Do belgického majoru vstupovali hráči FaZe na mistrovské vlně poté, co v uplynulých třech měsících vyhráli IEM Katowice a 15. ročník ESL Pro League, a většina fanoušků proto očekávala, že se v Antverpách dostanou alespoň do play-off. A to se jim dnes podařilo. Mladý dánský tým však nebyl daleko od toho, aby se postaral o rozruch. Zápas nakonec skončil výsledkem 2:1 ve prospěch FaZe.

  Průběh zápasu

  Případní vítězové si pravděpodobně oblíbili proces mapového veta, protože na dvou ze tří vybraných map (Nuke a Ancient) mají podle HLTV v posledních třech měsících stoprocentní úspěšnost. Zápas však začal na mapě Inferno, kde FaZe za poslední tři měsíce odehráli 12 zápasů a devět z nich vyhráli.

  A jejich Inferno win rate se snížil poté, co v dnešní sérii nestačili na Copenhagen Flames. Dánský celek se na straně CT vytáhl a v první polovině vyhrál 10 kol. Po změně stran se FaZe rozhodli hrát agresivně, což je zpočátku vrátilo do hry a málem se jim podařilo vyrovnat. Poté se však Copenhagen Flames v úvodech kol stáhly a efektivně nachytaly hráče FaZe v postavení mimo hru, což jim triumfem 16:13 zajistilo vedení v sérii.

  Po chycení větru do plachet se však FaZe nehodlalo zastavit a předvedlo téměř neprostupnou obranu na straně CT na mapě Ancient, po níž vedli 12-3. FaZe nakonec svou rychlou a úspěšnou agresí na béčku uzavřeli mapu výsledkem 16-13.

  Po dvou mapách, které se odehrály za sebou, většina diváků pravděpodobně očekávala, že se třetí mapa odehraje podobným způsobem. Ukázalo se však, že se mýlili. Na mapě Nuke, která je silně favorizována CT, začali FaZe na straně T, kde urvali obočí zdvihajících 13 kol. Copenhagen Flames neměli na karriganovu taktiku odpověď, a přestože chytili druhé pistolové kolo a dvě následující anti-ecos, nedokázali se postavit na nohy. FaZe rozhodujícím způsobem ukončili mapu se skóre 16:6.

  https://twitter.com/HLTVorg/status/1526187078433886209

  Díky tomuto vítězství se FaZe stali třetím týmem, který si rezervoval vstupenku do arény Antwerps Sportpaleis, kde ve čtvrtek 19. května začne fáze šampionů. Copenhagen Flames budou mít zítra ještě jednu šanci jít v jejich stopách proti momentálně nerozhodnutému soupeři. Zítřejší zápasy budou rozlosovány po skončení dnešních utkání.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS