Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 21 května, 2022

  Microsfot plánuje odkoupit herní společnost Activision Blizzard za 68,7 miliard dolarů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Plánované odkoupení společnosti Activision Blizzard firmou Microsoft by se mohlo stát největším obchodem v herní historii. Gigant by se totiž měl prodávat za 68,7 miliard dolarů. Spadají pod něj známé hry jako Call of Duty, Warcraft, Overwatch nebo Candy Crush. V úterý to uvedl server BBC a CNN.

  Pokud společnost Microsoft podle svých plánů odkoupí herního giganta Activision Blizzard, stane se třetí největší herní firmou na světě. Před ní by se umístila pouze čínská společnost Tencent a japonská korporace Sony.

  Jednalo by se také o největší obchod v herní historii. Activison Blizzard by totiž Microsoft odkoupil za 68,7 miliard dolarů. Získal by tím hry jako Call of Duty, Warcraft, Overwatch, ale i známou mobilní hru Candy Crush.

  Společnost založená miliardářem Billem Gatesem by také získala značnou převahu nad svým největším rivalem Sony a jeho PlayStationem. Xbox spadající pod Microsoft za ním totiž v průzkumech oblíbenosti pokulhává.

  Chystaný obchod Microsoftu pak musí napřed projít revizí a schválením od všech akcionářů. Uzavřít by se proto dohoda měla v roce 2023. V úterý to uvedl server CNN.

  Je však možné, že bude odkoupení herního giganta čelit také přísnému dohledu antimonopolních úřadů ve Spojených státech amerických. V poslední době se totiž zaměřily na velké technologické společnosti jako Apple, Amazon nebo Google.

  „Investujeme do prvotřídního obsahu, komunity a cloudu, abychom nastoupili do nové éry her, která upřednostní především naše hráče a tvůrce. Vytvoříme tak herní svět, který bude bezpečný, inkluzivní a dostupný pro všechny,“ okomentoval očekáváný obchod šéf Microsoftu Satya Nadella.

  Herní gigant Activision Blizzard čelí kritice kvůli špatné pracovní kultuře

  S herní společností Activision Blizzard a jejím současným šéfem Bobbym Kotickem se však váže kontroverzní historie. Zaměstnanci firmu opakovaně obvinili z diskriminace a obtěžování žen, které měly být například napadány kvůli otěhotnění.

  Ze stejného důvodu také loni v srpnu na firmu podalo kalifornské Ministerstvo spravedlivého zaměstnávání a bydlení žalobu. Šéf Activision Blizzard se však zatím pouze omluvil a i přes kritiku svých spolupracovníků neodstoupil. Není však jasné, jakou by měl roli v nové struktuře firmy.

  Kromě firmy Acitivison Blizzard by pak měl Microsoft odkoupit také její herní studio a převzít tak pod něj spadajících 10 tisíc zaměstnanců. Společnost Billa Gatese však rovněž v minulosti čelila kritice kvůli špatné pracovní kultuře. Nyní proto předem prohlásila, že před rokem 2023 provede „proaktivní změny“.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS