Více
  23.4 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Meta plánuje vydání čtyř headsetů pro virtuální realitu do roku 2024

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Podle podrobné zprávy serveru The Information plánuje Meta do konce roku 2024 vydat nejméně čtyři nové soupravy pro virtuální realitu.

  Server The Information podle svých zdrojů uvádí, že společnost Meta plánuje v září vydat Project Cambria (interně známé pod názvem Arcata), což je zařízení vyšší třídy než její současný hardware Quest. V roce 2024 bude následovat aktualizovaná verze, v současnosti s kódovým označením Funston. Zuckerberg minulý týden uvedl, že se headset Cambria soustředí na to, aby „nakonec nahradil váš notebook nebo pracovní sestavu“.

  Cambria využívá kamery směřující ven, které umožňují zobrazení reálného okolí uživatele, což umožňuje použití headsetu i ve smíšené realitě. Tyto funkce spolu s relativně nízkým výkonem vestavěného procesoru výrazně odlišují headset Cambria od jiných špičkových náhlavních souprav. Například Vive Pro je určen především pro hraní her a ke svému provozu vyžaduje výkonný počítač.

  Headset Cambira bude stát přibližně 799 dolarů (kolem 18700 korun bez DPH), což je výrazně více než cena náhlavních souprav Quest VR, a bude zhruba stejně výkonný jako Chromebook. Co se týče dalších dvou náhlavních souprav pro virtuální realitu, server The Information uvádí, že nadcházející náhlavní soupravy mají kódová označení Stinson a Cardiff a jejich data vydání jsou v současnosti plánována na roky 2023 a 2024.

  Meta má také v plánu nový operační systém

  Společnost Meta také představí svůj vlastní operační systém pro virtuální realitu, který je založen na systému Android. Ten bude pracovat s webovými nástroji a službami a také s některými aplikacemi Quest. Technické specifikace zatím nejsou známy, ale můžeme například očekávat podporu obrazovek s vyšším rozlišením, aby byl text lépe čitelný.

  V roce 2024 mají být uvedeny na trh také brýle Nazare pro rozšířenou realitu, levnější chytré brýle Hypernova a diferenciální elektromyografický náramek, který by umožnil jejich nositelům ovládat je myšlenkami. Projekt Nazare bude postaven tak, aby fungoval nezávisle na mobilním telefonu. Oproti němu se brýle Hypernova spárují s chytrým telefonem uživatele a budou na displej umisťovat oznámení a zprávy.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS