Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  McDonald’s plánuje znovu otevřít pobočky v Kyjevě a na západě Ukrajiny

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Do Kyjeva a měst na západě Ukrajiny se opět navrátí známý fastfood McDonald’s. Své pobočky musel zavřít v březnu po začátku ruské invaze. Podle majitelů restaurací by znovuotevření podniků mělo alespoň v částech Ukrajiny obnovit „pocit normálnosti“. Návrat McDonald’s schválili také ukrajinští politici, bezpečnostní odborníci a dodavatelé. Informoval o tom server BBC a CNN.

  Obyvatelé Kyjeva a některých měst na západě Ukrajiny si budou moct znovu zajít na své oblíbené jídlo do fast foodu McDonald’s. Řetězec ve čtvrtek oznámil, že hodlá tamní pobočky znovu otevřít. Doufá totiž, že by tak do válkou zasažené země mohl přinést alespoň částečný „pocit normálnosti“. Zavřít musela firma pobočky v březnu po začátku ruské invaze. Informoval o tom server BBC.

  Otevírání jednotlivých poboček je naplánováno postupně a bude trvat několik měsíců. Návrat známé značky schválili také ukrajinští politici, bezpečnostní odborníci a dodavatelé. V březnu přitom muselo vedení McDonald’s v zemi zavřít na více než 100 poboček. Nadále se však rozhodlo platit svým více než 10 tisícům zaměstnancům výplatu. Ti také nyní vyjádřili touhu vrátit se opět do práce.

  „Naši zaměstnanci chtějí opravdu moc začít pracovat,“ oznámil viceprezident McDonald’s Paul Pomroy ve svém prohlášení. „Ukrajinští politici přitom už dříve nabádali k tomu, aby podniky opět otevřely a podpořily tak tamní ekonomiku i Ukrajince,“ dodal. Před několika měsíci totiž ukrajinská vláda zahájila program, ve kterém se snažila tamní obchody a podniky přemístit více na západ, do válkou méně zasažených oblastí.

  Pobočky na Ukrajině otevřelo také KFC a obchody jako Zara nebo Nike

  Analytikové pak očekávají, že válka na Ukrajině letos způsobí ekonomický pokles ve výši asi 35 procent. V zemi pak začaly své obchody v poslední době znovu otevírat i další značky. Už dříve se k takovému kroku odhodlal například fast food KFC nebo značka restaurací Yum Brands. Oblečení si Ukrajinci mohou opět nakoupit například u značky Nike nebo v obchodě Zara. Mnohé státy také na Ukrajině opět otevírají svá velvyslanectví.

  V květnu pak společnost McDonald’s natrvalo prodala veškeré své restaurace v Rusku tamnímu držiteli jejích licencí. Zbavila se tak asi 850 restaurací a nemá v současnosti žádné plány na to, je odkoupit zpět. Podle serveru CNN Business totiž vedení firmy prohlásilo, že vlastnění restaurací v Rusku neodpovídá jeho hodnotám a „není tak nadále udržitelné“. Nyní tak roli McDonald’s v Rusku zastává řetězec zvaný „Vkusno & Tochka“, v angličtině „tasty and that’s it“.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS