menu

12.4 C
Czech
Sobota 25. května 2024

Hongkong oficiálně zahájil pilotní projekt plateb v digitálních jüanech

Hongkongský měnový úřad v pátek oznámil, že uživatelé v Hongkongu si nyní mohou zřídit osobní peněženky e-CNY pro přeshraniční platby. Očekává se, že tento krok rozšíří používání digitální měny čínské centrální banky mezi tamními obyvateli.

V Rusku zatkli zástupce náčelníka generálního štábu, píše Kommersant

V Rusku zatkli dalšího vysoce postaveného generála, tentokrát náčelníka hlavní správy komunikací ozbrojených sil generálporučíka Vadima Šamarina. Ten je současně zástupcem náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova. Oznámil to dnes na svém webu list Kommersant. Nejmenovaný zdroj z justice deníku řekl, že generál je podezřelý z machinací a že po domovní prohlídce byl předveden k výslechu k vojenským vyšetřovatelům federální kriminální ústředny.

Mattel a Disney oznamují víceletou globální licenční smlouvu pro franšízy Disney Princess a Disney Frozen

Sledujte nás na sítích

El Segundo (Kalifornie) 26. ledna 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Očekává se, že se různé kolekce objeví u prodejců po celém světě od roku 2023.

Reklama

Společnost Mattel, Inc. (NASDAQ: MAT) dnes oznámila uzavření víceleté globální licenční smlouvy pro franšízy Disney Princess a Frozen. Mattel bude mít globální licenční práva na vývoj řad hraček pro Disney Consumer Products, Games and Publishing, včetně módních panenek, malých panenek a figurek. Očekává se, že kolekce bude uvedena na trh u prodejců po celém světě na začátku roku 2023.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220126005398/en/

„Jsme nesmírně hrdí na to, že můžeme do společnosti Mattel znovu přivítat řady Disney Princess a Frozen,“ řekl Richard Dickson, prezident a provozní ředitel Mattel. „Jako celosvětový lídr v prodeji panenek se těšíme, že budeme moci přinést náš jedinečný přístup Mattel Playbook k řízení značky, odborné znalosti v oblasti produktů a marketingu a neutuchající pozornost věnovanou detailům a kvalitě, abychom vytvořili inovativní a inspirativní řady pro tyto ikonické příběhy a postavy.“

Nová licenční dohoda navazuje na stávající licenční vztah mezi společnostmi Mattel a Disney pro franšízy Toy Story a Cars studia Pixar Animation Studio a na nedávno oznámenou globální licenční dohodu pro Lightyear.

Reklama

„Odvaha a soucit, které najdeme v našich příbězích a postavách Disney Princess a Frozen, nadále inspirují fanoušky po celém světě,“ řekla Stephanie Youngová, prezidentka divize Disney Consumer Products, Games and Publishing. „Díky prohloubení naší dlouholeté spolupráce se společností Mattel se těšíme na rozšíření světů Disney Princess a Frozen a na představení nové inovativní éry těchto oblíbených franšíz prostřednictvím podmanivých produktů a herních příležitostí.“

Na základě dohody bude Mattel vytvářet panenky podle příběhů Disney Princess, včetně pohádek: Aladin, Kráska a zvíře, Rebelka, Popelka, Malá mořská víla, Mulan, Pocahontas, Princezna a žabák, Šípková Růženka, Sněhurka a sedm trpaslíků, Na vlásku, Ledové království, Odvážná Vaiana v sérii D+, Tiana v sérii D+, a dále hrané filmy (live action): Malá mořská víla, Aladin, Kráska a zvíře, Popelka a Mulan.

O společnosti Mattel

Mattel je přední světová hračkářská společnost a vlastník jednoho z nejsilnějších katalogů dětských a rodinných zábavních franšíz na světě. Vytváříme inovativní produkty a zážitky, které inspirují, baví a rozvíjejí děti prostřednictvím hry. Spotřebitele zaujmeme prostřednictvím našeho portfolia ikonických značek, mezi něž patří Barbie®, Hot Wheels®, Fisher-Price®, American Girl®, Thomas & Friends®, UNO®, Masters of the Universe®, Monster High® a MEGA®, a dalších populárních duševních vlastnictví, které buď vlastníme přímo, nebo na které máme licenci ve spolupráci s globálními zábavními společnostmi. Naše nabídka zahrnuje filmový a televizní obsah, hry, hudbu a živé akce. Působíme ve 35 lokalitách a naše produkty jsou k dostání ve více než 150 zemích ve spolupráci s předními světovými maloobchodními a e-commerce společnostmi. Od svého založení v roce 1945 je společnost Mattel hrdá na to, že je důvěryhodným partnerem, který umožňuje dětem objevovat zázraky dětství a naplno rozvinout svůj potenciál. Navštivte nás online na mattel.com.

O společnosti Disney Consumer Products, Games and Publishing

Consumer Products, Games, and Publishing (CPGP) je divize Disney Parks, Experiences, and Products (DPEP), která přináší oblíbené značky a franšízy do každodenního života rodin a fanoušků prostřednictvím produktů – od hraček po trička, aplikace, knihy, konzolové hry a další – a zážitků, které lze nalézt po celém světě, včetně platformy e-commerce shopDisney a v Disney Parcích, místních a mezinárodních maloobchodních prodejnách a také v prodejnách Disney po celém světě. V podniku pracují prvotřídní týmy odborníků na produkty, licence a maloobchod, umělců a vypravěčů příběhů a technologů, kteří inspirují představivost po celém světě.

O Disney Princess

Disney Princess oslavuje ta nejkouzelnější dobrodružství a sympatické hrdiny, kteří inspirují fanoušky – malé i velké, po celém světě – k objevování zcela nových světů a k plnému využití svého potenciálu. Každá postava z dílny Disney Princess, od optimistické a laskavé Sněhurky až po dobrodružnou hledačku cest Vaianu, posiluje fanoušky, aby snili o tom, že kouzlo nejoblíbenějších Disneyho příběhů oživí ve svém vlastním životě tím, že najdou odvahu ovlivnit svůj svět a převezmou odpovědnost za svůj vlastní osud.

O Ledovém království

Animovaný film „Ledové království (Frozen)“ studia Walt Disney Animation Studios odstartoval v roce 2013 celosvětový fenomén, vydělal více než 1,27 miliardy dolarů v celosvětových pokladnách a získal Oscara®, Zlatý glóbus® a cenu BAFTA® za nejlepší animovaný film. Jeho pokračování “ Ledové království 2 (Frozen 2)“, nominované na Oscara®, bylo uvedeno do kin v roce 2019 a celosvětově vydělalo více než 1,45 miliardy dolarů a oba filmy jsou celosvětově nejvýdělečnějšími animovanými filmy všech dob, což dokazuje sílu a široký záběr této oblíbené značky. Filmy režírovali Chris Buck a Jennifer Lee, scénář napsal Lee a produkoval Peter Del Vecho a proslavila je oceňovaná hudba autorů písní Kristin Anderson-Lopez a Roberta Lopeze a skladatele Christopha Becka. Soundtrack k filmu „Frozen“ s oscarovou písní „Let It Go“ je čtyřikrát platinový s více než 10 miliony prodaných kusů po celém světě a strávil 33 týdnů v první pětce žebříčku Billboard 200, z toho 13 týdnů na prvním místě, zatímco soundtrack k filmu „Frozen 2“ obsahuje na Oscara nominovanou vynikající píseň „Into the Unknown“. Muzikál „Frozen The Musical“ se hrál na Broadwayi v letech 2018 až 2020, v roce 2019 vyrazil na severoamerické turné a v současné době probíhá mezinárodní produkce v Londýně, Tokiu a Hamburku a turné v Austrálii. Postavy z „Ledového království“ můžete vidět v Disney Parks & Resorts po celém světě v atrakcích i živých jevištních představeních. Na Disney+ si fanoušci mohou vychutnat filmy “ Ledové království “ a „Ledové království 2“ a ponořit se hlouběji do světa a postav díky filmům „Vánoce s Olafem“, „Once Upon a Snowman“, „Oslava v Ledovém království“, „Olaf Presents“ a dokumentárnímu seriálu „Do neznáma: natáčení filmu Frozen 2“.

MAT-CORP

Podívejte se na zdrojovou verzi zprávy na stránce businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220126005398/en/

Kontakt:

News Media

Catherine Frymark

[email protected]

Niki Kazakos

[email protected]

Kristine Karaca

[email protected]

Zdroj: Mattel, Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.

Itálie chce zřídit komisi pro kontrolu financí profesionálních sportovních klubů

Italská vláda dnes schválila zřízení výboru, který bude dohlížet na rozpočty profesionálních sportovních klubů. Cílem je vyřešit finanční problémy v tomto odvětví a zajistit spravedlivou hospodářskou soutěž. Kontrola financování se bude týkat i nejslavnějších fotbalových a basketbalových klubů, píše agentura Reuters.

Ruský soud zakázal firmě ČEZ vést arbitráž proti Gazpromu mimo Rusko

Arbitrážní soud pro Petrohrad a Leningradskou oblast zakázal české energetické společnosti ČEZ pokračovat v arbitrážním řízení proti ruskému plynárenskému podniku Gazprom mimo Rusko. Informovala o tom dnes agentura TASS. Rozhodnutí přichází poté, co ČEZ ve čtvrtek večer oznámil, že rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) zakázal Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti firmě ČEZ v Rusku.

Mezinárodní soudní dvůr nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzívu v Rafáhu

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) bezprecedentně nařídil Izraeli, aby okamžitě zastavil vojenskou ofenzívu ve městě Rafáh na jihu Gazy a zajistil vyšetřovatelům OSN, kteří prověřují obvinění z genocidy, neomezený přístup.

Nic nenasvědčuje tomu, že by na vrtulník s Raísím někdo zaútočil

Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by havárie vrtulníku, při které minulý týden zahynul íránský prezident Ebráhím Raísí, byla výsledkem útoku. Uvedla to íránská státní média s odkazem na vojenské vyšetřovatele. Podle jejich prohlášení vrtulník vzplál krátce poté, co narazil do horského úbočí. Příčina nehody je podle armády stále předmětem vyšetřování.
Reklama

DOPORUČUJEME

Výzva všem samosprávám: Vypravte se na URBIS pro know-how, dobrou praxi i kontakty

Už 4. června 2024 otevře své brány brněnský URBIS. Letošní ročník nabídne v Česku doposud nevídaný třídenní program s účastí ministrů, předních tváří české Smart City...

Expo předvedlo osvětlení obří dřevěné konstrukce

Japonská asociace pro mezinárodní výstavy, provozovatel světové výstavy Expo 2025 v Ósace a Kansai, zapnula noční osvětlení velké střechy ve tvaru prstence, píše server...

Katedrála sv. Víta hostí 13. ročník varhanního festivalu

Praha 24. května 2024 (PROTEXT) - Třináctý ročník festivalu Svatovítské varhanní večery nabídne od 2. do 30. července jedinečné zážitky z výkonů vynikajících umělců...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.

Itálie chce zřídit komisi pro kontrolu financí profesionálních sportovních klubů

Italská vláda dnes schválila zřízení výboru, který bude dohlížet na rozpočty profesionálních sportovních klubů. Cílem je vyřešit finanční problémy v tomto odvětví a zajistit spravedlivou hospodářskou soutěž. Kontrola financování se bude týkat i nejslavnějších fotbalových a basketbalových klubů, píše agentura Reuters.

Ruský soud zakázal firmě ČEZ vést arbitráž proti Gazpromu mimo Rusko

Arbitrážní soud pro Petrohrad a Leningradskou oblast zakázal české energetické společnosti ČEZ pokračovat v arbitrážním řízení proti ruskému plynárenskému podniku Gazprom mimo Rusko. Informovala o tom dnes agentura TASS. Rozhodnutí přichází poté, co ČEZ ve čtvrtek večer oznámil, že rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) zakázal Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti firmě ČEZ v Rusku.

Mezinárodní soudní dvůr nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzívu v Rafáhu

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) bezprecedentně nařídil Izraeli, aby okamžitě zastavil vojenskou ofenzívu ve městě Rafáh na jihu Gazy a zajistil vyšetřovatelům OSN, kteří prověřují obvinění z genocidy, neomezený přístup.

Nic nenasvědčuje tomu, že by na vrtulník s Raísím někdo zaútočil

Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by havárie vrtulníku, při které minulý týden zahynul íránský prezident Ebráhím Raísí, byla výsledkem útoku. Uvedla to íránská státní média s odkazem na vojenské vyšetřovatele. Podle jejich prohlášení vrtulník vzplál krátce poté, co narazil do horského úbočí. Příčina nehody je podle armády stále předmětem vyšetřování.

USA zavádějí vízová omezení vůči Gruzii kvůli zákonu o zahraničním vlivu

Spojené státy zavádějí vízová omezení vůči Gruzii kvůli kontroverznímu gruzínskému zákonu o zahraničním vlivu. Budou se týkat jednotlivců, kteří podle Washingtonu podkopávají demokracii v zemi. V noci na dnešek to oznámil americký ministr zahraničí Antony Blinken na webu diplomacie. USA také přezkoumají bilaterální spolupráci mezi zeměmi. Vládní strana Gruzínský sen dnes rozhodnutí Spojených států označila za komické, napsala agentura TASS.

Izraelská armáda oznámila, že v Pásmu Gazy objevila těla dalších tří rukojmích

Izraelští vojáci v noci na dnešek objevili v severní části Pásma Gazy těla dalších tří rukojmích unesených ozbrojenci palestinského hnutí Hamás loni 7. října. Mezi nimi je i tělo přítele unesené izraelsko-německé ženy Shani Loukové, která byla nalezena mrtvá minulý týden. Uvedla to izraelská armáda.
Reklama
Reklama