Protext ČTKMattel a Disney oznamují víceletou globální licenční smlouvu pro franšízy Disney Princess...

Mattel a Disney oznamují víceletou globální licenční smlouvu pro franšízy Disney Princess a Disney Frozen

El Segundo (Kalifornie) 26. ledna 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Očekává se, že se různé kolekce objeví u prodejců po celém světě od roku 2023.

Společnost Mattel, Inc. (NASDAQ: MAT) dnes oznámila uzavření víceleté globální licenční smlouvy pro franšízy Disney Princess a Frozen. Mattel bude mít globální licenční práva na vývoj řad hraček pro Disney Consumer Products, Games and Publishing, včetně módních panenek, malých panenek a figurek. Očekává se, že kolekce bude uvedena na trh u prodejců po celém světě na začátku roku 2023.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220126005398/en/

„Jsme nesmírně hrdí na to, že můžeme do společnosti Mattel znovu přivítat řady Disney Princess a Frozen,“ řekl Richard Dickson, prezident a provozní ředitel Mattel. „Jako celosvětový lídr v prodeji panenek se těšíme, že budeme moci přinést náš jedinečný přístup Mattel Playbook k řízení značky, odborné znalosti v oblasti produktů a marketingu a neutuchající pozornost věnovanou detailům a kvalitě, abychom vytvořili inovativní a inspirativní řady pro tyto ikonické příběhy a postavy.“

Nová licenční dohoda navazuje na stávající licenční vztah mezi společnostmi Mattel a Disney pro franšízy Toy Story a Cars studia Pixar Animation Studio a na nedávno oznámenou globální licenční dohodu pro Lightyear.

„Odvaha a soucit, které najdeme v našich příbězích a postavách Disney Princess a Frozen, nadále inspirují fanoušky po celém světě,“ řekla Stephanie Youngová, prezidentka divize Disney Consumer Products, Games and Publishing. „Díky prohloubení naší dlouholeté spolupráce se společností Mattel se těšíme na rozšíření světů Disney Princess a Frozen a na představení nové inovativní éry těchto oblíbených franšíz prostřednictvím podmanivých produktů a herních příležitostí.“

Na základě dohody bude Mattel vytvářet panenky podle příběhů Disney Princess, včetně pohádek: Aladin, Kráska a zvíře, Rebelka, Popelka, Malá mořská víla, Mulan, Pocahontas, Princezna a žabák, Šípková Růženka, Sněhurka a sedm trpaslíků, Na vlásku, Ledové království, Odvážná Vaiana v sérii D+, Tiana v sérii D+, a dále hrané filmy (live action): Malá mořská víla, Aladin, Kráska a zvíře, Popelka a Mulan.

O společnosti Mattel

Mattel je přední světová hračkářská společnost a vlastník jednoho z nejsilnějších katalogů dětských a rodinných zábavních franšíz na světě. Vytváříme inovativní produkty a zážitky, které inspirují, baví a rozvíjejí děti prostřednictvím hry. Spotřebitele zaujmeme prostřednictvím našeho portfolia ikonických značek, mezi něž patří Barbie®, Hot Wheels®, Fisher-Price®, American Girl®, Thomas & Friends®, UNO®, Masters of the Universe®, Monster High® a MEGA®, a dalších populárních duševních vlastnictví, které buď vlastníme přímo, nebo na které máme licenci ve spolupráci s globálními zábavními společnostmi. Naše nabídka zahrnuje filmový a televizní obsah, hry, hudbu a živé akce. Působíme ve 35 lokalitách a naše produkty jsou k dostání ve více než 150 zemích ve spolupráci s předními světovými maloobchodními a e-commerce společnostmi. Od svého založení v roce 1945 je společnost Mattel hrdá na to, že je důvěryhodným partnerem, který umožňuje dětem objevovat zázraky dětství a naplno rozvinout svůj potenciál. Navštivte nás online na mattel.com.

O společnosti Disney Consumer Products, Games and Publishing

Consumer Products, Games, and Publishing (CPGP) je divize Disney Parks, Experiences, and Products (DPEP), která přináší oblíbené značky a franšízy do každodenního života rodin a fanoušků prostřednictvím produktů – od hraček po trička, aplikace, knihy, konzolové hry a další – a zážitků, které lze nalézt po celém světě, včetně platformy e-commerce shopDisney a v Disney Parcích, místních a mezinárodních maloobchodních prodejnách a také v prodejnách Disney po celém světě. V podniku pracují prvotřídní týmy odborníků na produkty, licence a maloobchod, umělců a vypravěčů příběhů a technologů, kteří inspirují představivost po celém světě.

O Disney Princess

Disney Princess oslavuje ta nejkouzelnější dobrodružství a sympatické hrdiny, kteří inspirují fanoušky – malé i velké, po celém světě – k objevování zcela nových světů a k plnému využití svého potenciálu. Každá postava z dílny Disney Princess, od optimistické a laskavé Sněhurky až po dobrodružnou hledačku cest Vaianu, posiluje fanoušky, aby snili o tom, že kouzlo nejoblíbenějších Disneyho příběhů oživí ve svém vlastním životě tím, že najdou odvahu ovlivnit svůj svět a převezmou odpovědnost za svůj vlastní osud.

O Ledovém království

Animovaný film „Ledové království (Frozen)“ studia Walt Disney Animation Studios odstartoval v roce 2013 celosvětový fenomén, vydělal více než 1,27 miliardy dolarů v celosvětových pokladnách a získal Oscara®, Zlatý glóbus® a cenu BAFTA® za nejlepší animovaný film. Jeho pokračování “ Ledové království 2 (Frozen 2)“, nominované na Oscara®, bylo uvedeno do kin v roce 2019 a celosvětově vydělalo více než 1,45 miliardy dolarů a oba filmy jsou celosvětově nejvýdělečnějšími animovanými filmy všech dob, což dokazuje sílu a široký záběr této oblíbené značky. Filmy režírovali Chris Buck a Jennifer Lee, scénář napsal Lee a produkoval Peter Del Vecho a proslavila je oceňovaná hudba autorů písní Kristin Anderson-Lopez a Roberta Lopeze a skladatele Christopha Becka. Soundtrack k filmu „Frozen“ s oscarovou písní „Let It Go“ je čtyřikrát platinový s více než 10 miliony prodaných kusů po celém světě a strávil 33 týdnů v první pětce žebříčku Billboard 200, z toho 13 týdnů na prvním místě, zatímco soundtrack k filmu „Frozen 2“ obsahuje na Oscara nominovanou vynikající píseň „Into the Unknown“. Muzikál „Frozen The Musical“ se hrál na Broadwayi v letech 2018 až 2020, v roce 2019 vyrazil na severoamerické turné a v současné době probíhá mezinárodní produkce v Londýně, Tokiu a Hamburku a turné v Austrálii. Postavy z „Ledového království“ můžete vidět v Disney Parks & Resorts po celém světě v atrakcích i živých jevištních představeních. Na Disney+ si fanoušci mohou vychutnat filmy “ Ledové království “ a „Ledové království 2“ a ponořit se hlouběji do světa a postav díky filmům „Vánoce s Olafem“, „Once Upon a Snowman“, „Oslava v Ledovém království“, „Olaf Presents“ a dokumentárnímu seriálu „Do neznáma: natáčení filmu Frozen 2“.

MAT-CORP

Podívejte se na zdrojovou verzi zprávy na stránce businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220126005398/en/

Kontakt:

News Media

Catherine Frymark

Catherine.Frymark@mattel.com

Niki Kazakos

Niki.Kazakos@mattel.com

Kristine Karaca

Kristine.Karaca@mattel.com

Zdroj: Mattel, Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Doporučujeme

Akcie SpaceX po akvizici Anysphere oslabily

Akcie SpaceX po historickém vstupu na burzu oslabily. Investory znejistila oznámená akvizice společnosti Anysphere, která stojí za nástrojem Cursor pro programování s pomocí umělé inteligence.

Požár v hotelu v Dominikánské republice nepřežila turistka

Rozsáhlý požár zasáhl plážový hotel Viva Wyndham Dominicus Beach v letovisku Bayahibe v Dominikánské republice. Z areálu muselo být evakuováno téměř 1700 turistů a zaměstnanců, jedna žena při neštěstí zemřela.

Meloni odmítla Trumpovu historku o společné fotografii

Italská premiérka Giorgia Meloni ostře odmítla tvrzení Donalda Trumpa, že ho na summitu G7 prosila o společnou fotografii. Výrok amerického prezidenta vyvolal v Římě neobvykle tvrdou reakci a naznačil další ochlazení vztahů mezi dvěma politiky, kteří k sobě měli dříve politicky blízko.

Italský šlechtic je podezřelý z brutálních vražd v rámci „lidského safari“ v Sarajevu

Během obléhání Sarajeva měli někteří bohatí cizinci platit vysoké částky za možnost střílet na civilisty. Italská prokuratura nyní prověřuje několik podezřelých, mezi nimi i aristokrata z Milána. Vyšetřovatelé ale zatím nemají dost důkazů, aby kohokoliv postavili před soud.

Ukrajinské úřady informují o mrtvých a raněných po ruských útocích

Nejméně dva lidé byli zabiti a další dva zraněni při ruských útocích na Sumskou oblast na severovýchodě Ukrajiny, uvedla dnes ukrajinská policie. Jedno dítě podle úřadů zemřelo při ruském útoku v Dněpropetrovské oblasti. Podle ukrajinského vicepremiéra Oleksije Kuleby ruské drony zaútočily na dvě civilní lodě v Černém moři. Jednoho námořníka zabily, několik dalších zranily. Naopak o ukrajinských útocích informuje Moskva, aniž by upřesnila případné škody.

Tříletého chlapce v britské zoo napadl ve výběhu krokodýl, policie to šetří jako pokus o vraždu

Policie v hrabství Cambridgeshire potvrdila, že tříletého chlapce, který ve čtvrtek utrpěl život ohrožující zranění v zoologické zahradě Johnsons of Old Hurst nedaleko Huntingdonu, napadl ve svém výběhu krokodýl. Incident policie vyšetřuje jako pokus o vraždu a zadržela muže podezřelého z toho, že chlapce do krokodýlího výběhu vhodil.

V Tokiu hasiči evakuovali asi 300 žáků a učitelů z hořící základní školy

Na základní škole v Tokiu dnes vypukl požár, všech asi 300 studentů a učitelů bylo evakuováno do bezpečí, oznámily místní úřady. Podle japonských médií je lehce zraněno kolem deseti lidí. Agentura Kjódó uvedla, že většina ze zraněných se nadýchala kouře. Příčina požáru se vyšetřuje.

Hormuzským průlivem proplulo 25 lodí, pětina obvyklého provozu

Ve čtvrtek proplulo Hormuzským průlivem 25 lodí, uvedla dnes specializovaná platforma AXSMarine. Podle ní je to nejvíce od poloviny dubna, kdy průliv blokovaly americké a íránské síly, a zhruba pětinásobek denního průměru ze začátku června. Provoz je ale zhruba pětinový ve srovnání s obdobím těsně před začátkem války, kterou na konci února útokem na Írán rozpoutaly Spojené státy spolu s Izraelem.

Obnova rašelinišť zvyšuje pohlcování oxidu uhličitého

Rašeliniště patří mezi nejvýznamnější přírodní zásobárny uhlíku na Zemi. Když se ale odvodní kvůli lesnictví nebo zemědělství, začnou naopak uvolňovat velké množství skleníkových plynů do atmosféry. Nový výzkum ze severního Švédska ukazuje, že návrat vody do vysušených rašelinišť dokáže tento trend poměrně rychle zvrátit. Už během prvních dvou let po obnově začala krajina výrazně lépe pohlcovat oxid uhličitý.

Noční izraelské nálety v Libanonu zabily 16 lidí, uvedla libanonská agentura

Životy nejméně 16 lidí si v noci na dnešek vyžádaly izraelské nálety v Libanonu, uvedla libanonská státní tisková agentura. Izraelská armáda předtím podle médií oznámila, že na několika místech na jihu Libanonu útočila na ozbrojence Hizballáhu a jejich infrastrukturu.

Viceprezident J.D. Vance zatím do Švýcarska neodletí, jednat se dnes nebude

Americký viceprezident J.D. Vance prozatím neodcestuje do Švýcarska na jednání s Íránem, jak se původně plánovalo, oznámily tiskové agentury s odvoláním na Bílý dům. Švýcarské ministerstvo zahraničí následně uvedlo, že se americko-íránská jednání v letovisku Bürgenstock dnes neuskuteční, uvedla agentura Reuters. Odklad budí otázky ohledně toho, co bude dál s prozatimní dohodou s Íránem o ukončení války, poznamenala agentura AP.

Cena ropy dál klesá. Optimismus tlumí odložené rozhovory a trvající přestřelky mezi Izraelem a Hizballáhem

Doprava v Hormuzském průlivu se postupně obnovuje a ceny ropy klesají. Stále se do nich však propisuje nejistota ohledně finální dohody mezi USA a Íránem, o níž budou obě strany jednat během následujících 60 dní. Páteční rozhovory ve Švýcarsku byly odloženy. Izrael poslal letadla nad jižní Libanon, přičemž při bombardování zemřelo 16 lidí. Napětí mezi USA a židovským státem roste. Americký viceprezident J. D. Vance se ostře pustil do izraelských představitelů, kteří kritizovali prezidenta Donalda Trumpa za mírovou dohodu.

Letiště v Nigeru napadli ozbrojenci. Několikahodinové boje si vyžádaly 35 mrtvých

Pětatřicet lidí zemřelo při útoku ozbrojenců na Mezinárodní letiště Diori Hamani v nigerské metropoli Niamey. Mezi mrtvými jsou útočníci, vojáci i civilisté. Boje podle stanice Al-Džazíra trvaly několik hodin. K „sebevražednému útoku“ se přihlásila ozbrojená skupina napojená na Al-Káidu. Cílit měla na vojenskou základnu, která je součástí komplexu letiště.

Nejvyšší soud USA omezil zákaz zbraní pro příležitostné uživatele marihuany

Nejvyšší soud USA jednomyslně rozhodl ve prospěch muže z Texasu, který napadl federální zákaz držení zbraní pro uživatele nelegálních drog. Verdikt se týká hlavně příležitostných uživatelů marihuany a neznamená úplné zrušení zákona.

Cambridge Science Park čeká rozsáhlá proměna

Nejstarší vědecký park v Evropě se může během příštích desetiletí výrazně rozšířit. Trinity College Cambridge představila plán, který počítá s novými laboratořemi, veřejnými zelenými plochami, vodními prvky i lepším propojením s okolím. Projekt má přinést tisíce pracovních míst a zároveň posílit biodiverzitu a odolnost krajiny.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama