Více
  1.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Matka zmizení své dcery nahlásila až po dvou letech. Nyní za pomoc nabízí více než dva miliony korun

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Záhadný případ pohřešované dívky řeší ve Spojených státech. Sedmiletá Harmony Montgomery se ztratila před dvěma lety, nikdo její zmizení ale neohlásil. Až nyní ji začala hledat policie.

  Měří sto dvacet centimetrů, váží dvacet tři kilo, nosí brýle a podle několika zdrojů je slepá na pravé oko. Veselé blonďaté culíky, zářivý úsměv. Toto je popis holčičky, po které nyní podle deníku People pátrá manchesterská policie. Na její zmizení se přitom přišlo až po neuvěřitelných dvou letech.

  Vyšetřování se rozjelo až v listopadu, kdy zavolala na policii její matka Crystal Sorey s tím, že má o dívku obavy. V minulosti jí byla holčička odejmuta kvůli drogové závislosti, měla zatím žít ve státě Massachusetts se svým otcem Adamem Montgomery a jeho manželkou Kaylou.

  Měla tam být i spolu se svým mladším bratrem Jamisonomem. Toho si pak v roce 2019 adoptoval washingtonský reportér Blair Miller a ona se měla vrátit ke svému biologickému otci.

  Sorey vypověděla, že s ní však rodina přerušila kontakt a Harmony neviděla od dubna 2019, kdy spolu strávily velikonoční víkend. Když policie vyslýchala další příbuzenstvo, pradědeček dívky, Kevin Montgomery, vypověděl, že když ji před ledy naposledy viděl, vypadala hodně vystrašeně.

  V souvislosti se zmizením dívky nebyl zatím nikdo obviněn, přesto její rodina skončila za mřížemi

  Celé dva roky byl přitom spolu s dívkou nezvěstný i její otec. Toho nyní zatkli na základě několika obvinění a den poté také jeho ženu Kaylu za neoprávněné pobírání sociálních dávek na dívku i poté, co zmizela. Divize rodinné asistence ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb v New Hampshire uvedla, že mezi prosincem 2019 a červnem 2021 si měla Kayla Montgomery takto přijít na více než 1 500 dolarů (asi 33 000 korun).

  V neděli se vyšetřovatelé vrátili na adresu rodiny, kde měla dívka pobývat. Podle svědectví novinářů z deníku Boston Globe policisté z domu vyvlekli jakousi oranžovou vanu s modrou plachtou, převázané žlutou páskou. Policie však žádné další informace zatím neprozradila. „Okolnosti tohoto zmizení jsou velmi znepokojivé a jsou důkladně vyšetřovány,“ zaznělo pouze v tiskové zprávě.

  „Nebudu lhát, v tuto chvíli mám obrovský vztek,“ řekla k tomu biologická matka Sorey. „Jsem naštavá na mnoho lidí, kteří zklamali moji dceru a jsem mezi nimi i já. Vím, že jsem v tom i já sehrála velkou roli a budu si to dávat za vinu. Zároveň ale vím, že jsem se dcery nikdy nevzdala,“ nechala se slyšet. Za poskytnutí informací, které by vedly k nalezení dívky policie vyhlásila odměnu 94 000 dolarů, v přepočtu více než dva miliony korun.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Terika Clay

  Žena v Missouri postřelila zaměstnankyni McDonald’s kvůli vystydlým hranolkům

  Terika Clay (30) byla obviněna z trestného činu napadení prvního stupně poté, co vytáhla zbraň a vystřelila na servírku v McDonald's. Oběť vyvázla s lehkým zraněním.
  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Kapitánovi výletní lodi Dafyddovi Lewisovi se na jeho plavbě Cardigan Bay ve waleském New Quay podařilo natočit neuvěřitelnou show delfínů. Unikátních záběrů si všimnul i britský deník Daily Mail.
  Zpěvačka Adele. Foto: Reuters

  Vyplouvá napovrch pravý důvod zrušení koncertu Adele. Žádný covid, ale zuřivá hádka kvůli bazénu

  Zpěvačka Adele rozhořčila tisíce fanoušků, když den před velkolepým koncertem v Las Vegas oznámila, že se vystoupení ruší. Tvrdila, že důvodem je šíření covidu-19. Nyní se však proslýchá, že se jí jen nelíbilo pódium.
  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla

  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla, protože nebyl dost vzdělaný

  Po dobu několika let se dívka nechávala podporovat od svého partnera, který tvrdě dřel jako dělník. Když pak díky němu získala titul, nebyl jí dost dobrý.
  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus

  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus! Žije pouze v lesích Thajska

  Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.
  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Pozoruhodné metody se chopil jistý muž turecké národnosti, Izzet Koca. Dobytku navléká speciální brýle, ve kterých se zobrazují krásné zelené pastviny. Ukazuje se, že krávy, které s nimi dojí, mají výrazně větší produktivitu.
  Reklama
  Reklama
  Reklama