Více
  28.8 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Matka zmizení své dcery nahlásila až po dvou letech. Nyní za pomoc nabízí více než dva miliony korun

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Záhadný případ pohřešované dívky řeší ve Spojených státech. Sedmiletá Harmony Montgomery se ztratila před dvěma lety, nikdo její zmizení ale neohlásil. Až nyní ji začala hledat policie.

  Měří sto dvacet centimetrů, váží dvacet tři kilo, nosí brýle a podle několika zdrojů je slepá na pravé oko. Veselé blonďaté culíky, zářivý úsměv. Toto je popis holčičky, po které nyní podle deníku People pátrá manchesterská policie. Na její zmizení se přitom přišlo až po neuvěřitelných dvou letech.

  Vyšetřování se rozjelo až v listopadu, kdy zavolala na policii její matka Crystal Sorey s tím, že má o dívku obavy. V minulosti jí byla holčička odejmuta kvůli drogové závislosti, měla zatím žít ve státě Massachusetts se svým otcem Adamem Montgomery a jeho manželkou Kaylou.

  Měla tam být i spolu se svým mladším bratrem Jamisonomem. Toho si pak v roce 2019 adoptoval washingtonský reportér Blair Miller a ona se měla vrátit ke svému biologickému otci.

  Sorey vypověděla, že s ní však rodina přerušila kontakt a Harmony neviděla od dubna 2019, kdy spolu strávily velikonoční víkend. Když policie vyslýchala další příbuzenstvo, pradědeček dívky, Kevin Montgomery, vypověděl, že když ji před ledy naposledy viděl, vypadala hodně vystrašeně.

  V souvislosti se zmizením dívky nebyl zatím nikdo obviněn, přesto její rodina skončila za mřížemi

  Celé dva roky byl přitom spolu s dívkou nezvěstný i její otec. Toho nyní zatkli na základě několika obvinění a den poté také jeho ženu Kaylu za neoprávněné pobírání sociálních dávek na dívku i poté, co zmizela. Divize rodinné asistence ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb v New Hampshire uvedla, že mezi prosincem 2019 a červnem 2021 si měla Kayla Montgomery takto přijít na více než 1 500 dolarů (asi 33 000 korun).

  V neděli se vyšetřovatelé vrátili na adresu rodiny, kde měla dívka pobývat. Podle svědectví novinářů z deníku Boston Globe policisté z domu vyvlekli jakousi oranžovou vanu s modrou plachtou, převázané žlutou páskou. Policie však žádné další informace zatím neprozradila. „Okolnosti tohoto zmizení jsou velmi znepokojivé a jsou důkladně vyšetřovány,“ zaznělo pouze v tiskové zprávě.

  „Nebudu lhát, v tuto chvíli mám obrovský vztek,“ řekla k tomu biologická matka Sorey. „Jsem naštavá na mnoho lidí, kteří zklamali moji dceru a jsem mezi nimi i já. Vím, že jsem v tom i já sehrála velkou roli a budu si to dávat za vinu. Zároveň ale vím, že jsem se dcery nikdy nevzdala,“ nechala se slyšet. Za poskytnutí informací, které by vedly k nalezení dívky policie vyhlásila odměnu 94 000 dolarů, v přepočtu více než dva miliony korun.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS