EkonomikaMastercard chce umožnit bankám nabízet zákazníkům kryptoměny

Mastercard chce umožnit bankám nabízet zákazníkům kryptoměny

Společnost Mastercard chce bankám umožnit poskytovat zákazníkům obchodování s kryptoměnami a další související služby. K tomu plánuje využít nedávné akvizice a partnerství. Informovaly o tom servery CNBC a Blockworks.

Institucionální partneři zapojení do programu Mastercard Crypto Source mají získat přístup k nákupu, držení a prodeji určitých kryptoaktiv. Odhalila to společnost v pondělí. Napsaly o tom CNBC a Blockworks.

Mluvčí společnosti Mastercard sdělil, že se v současnosti připravují pilotní programy s tím. Společnost prý zároveň pracuje na výběru aktiv, která budou podporována.

Chystaný program přichází poté, co bankovní gigant BNY Mellon minulý týden uvedl, že umožní některým institucionálním klientům držet a převádět bitcoin a ether na své nové platformě pro úschovu kryptoaktiv v USA. Odborníci uvedli, že tradiční instituce se rozhodují více zapojit do tohoto segmentu navzdory probíhající kryptoměnové zimě.

Mastercard má bankám a fintech společnostem nabídnout také správu zabezpečení, možnost utrácet a vybírat krypto prostředky, jakož i vývoj produktů a poradenské služby.

Platforma pro blockchainovou infrastrukturu Paxos má jménem bank poskytovat služby obchodování s kryptoaktivy a jejich úschovy. Mastercard zatím využije svoje technologie k integraci těchto služeb do rozhraní bank.

Společnost Mastercard již dříve navázala partnerství se společností Paxos. Stejně jako s dalšími společnostmi, jako jsou Evolve Bank & Trust a Circle – v loňském roce ve snaze zefektivnit převody kryptopeněz.

„Náš záměr je jednoduchý – prozkoumat krypto a základní technologii digitálních aktiv, abychom podpořili volbu spotřebitelů v oblasti plateb,“ uvedl v prohlášení Jorn Lambert, ředitel pro digitální technologie společnosti Mastercard. „Dnešní den je vzrušujícím krokem na naší kryptoměnové cestě, která čerpá ze silných stránek našich globálních společností. Od otevřeného bankovnictví a ověřování identity přes analytiku a monitorování podvodů až po zúčtovací řešení.“

Zájem zákazníků o krypto

Téměř 30 procent respondentů průzkumu Mastercard New Payments Index 2022 – zveřejněného v červnu – má krypto jako investici. Přičemž 65 procent uvedlo, že preferuje, aby jejich současná finanční instituce nabízela služby související s kryptoměnami.

Ajay Bhalla, prezident společnosti pro kybernetiku a zpravodajství, ve svém prohlášení uvedl, že loňské akvizice společnosti CipherTrace, která se zabývá zpravodajstvím v oblasti kryptoměn, a společnosti Ekata, která se zabývá ověřováním identity zákazníků, dávají společnosti Mastercard jedinečnou výhodu.

Společnost Mastercard začátkem tohoto měsíce uvedla, že využívá údaje z CipherTrace ke spuštění Crypto Secure, ovládacího panelu určeného ke sledování toho, kde držitelé karet nakupují kryptoměnové produkty.

Platební společnost nedávno uzavřela spolupráci s krypto burzou Binance., aby nabídla předplacenou krypto kartu v Argentině.

Doporučujeme

Sucho v Turecku otevírá obří propady a ohrožuje zemědělství

Rozsáhlé sucho, intenzivní zemědělství a nadměrné čerpání podzemní vody mění tvář turecké provincie Konya. Na polích vznikají stovky obřích propadů, které komplikují práci farmářům a mohou ohrozit produkci potravin v jedné z nejdůležitějších zemědělských oblastí země.

USA a Írán se podle Trumpa v úterý setkají v Dauhá, Teherán to nepotvrdil

Představitelé Íránu a USA se v úterý setkají v katarském Dauhá na žádost Teheránu, uvedl dnes americký prezident Donald Trump. Schůzky se zúčastní Trumpovi vyslanci Steve Witkoff a Jared Kushner, uvedla podle agentury Reuters mluvčí Bílého domu Karoline Leavitt. Na okraj jednání na vysoké úrovni se podle ní uskuteční technická jednání. Náměstek íránského ministra zahraničí Kázem Gharíbabádího dříve popřel zprávy médií o možných úterních technických jednáních stran v Kataru, informuje agentura AP.

Střelba v německém centru pro mládež, pět lidí zemřelo

Při střelbě v zařízení pro péči o mládež v severoněmeckém městě Stade zahynulo pět lidí a několik dalších utrpělo zranění. Oznámila to v pondělí místní policie, která na místě zadržela dva podezřelé, včetně předpokládaného střelce. Okolnosti útoku jsou nadále předmětem vyšetřování.

Cenový strop na benzin i naftu znovu mírně vzroste

Řidiči si v úterý za benzin i naftu mohou připlatit o několik haléřů víc. Stát stanovil nový cenový strop na benzin na 40,47 koruny za litr a na naftu na 36,47 koruny za litr, regulace cen pohonných hmot navíc bude pokračovat až do 19. července.

Při ruském útoku na Dnipro zemřelo pět lidí

Při ruském útoku na město Dnipro na jihovýchodě Ukrajiny byli zabiti čtyři lidé. Informoval o tom dnes šéf vojenské správy regionu Oleksandr Hanža. Dalších deset osob bylo podle něj zraněno. Rusko hlásí údajné dobytí další vesnice ve východoukrajinské Dněpropetrovské oblasti.

Írán oznámil uvolnění šesti miliard dolarů z Kataru

Íránský prezident Masúd Pezeškján tvrdí, že Katar uvolní část zmrazených íránských prostředků v hodnotě šesti miliard dolarů. Peníze mají tvořit polovinu z celkových dvanácti miliard dolarů íránských zdrojů držených v Kataru, zatímco jednání o uklidnění napětí na Blízkém východě zůstávají křehká.

Izraelský letecký útok v Gaze si vyžádal tři oběti včetně osmiletého dítěte

Při dnešním izraelském leteckém úderu v centrální části Pásma Gazy zahynuli nejméně tři lidé, včetně osmiletého dítěte. Úder zasáhl stan v oblasti města Deir al-Balah, kde se ukrývali vysídlení lidé. Izraelská armáda uvedla, že cílem byl člen palestinského hnutí Islámský džihád, který se podle ní podílel na útoku na Izrael ze 7. října 2023, informovala o tom agentura AP.

Írán tvrdí, že obdrží šest miliard dolarů ze zmrazených aktiv v Kataru

Íránský prezident Masúd Pezeškján dnes uvedl, že jeho země po dohodě s USA, která zrušila sankce týkající se ropy a petrochemického průmyslu, obdrží aktiva v hodnotě šesti miliard z 12 miliard dolarů zmrazených v Kataru. S odkazem na íránská státní média o tom informuje agentura Reuters.

Nové továrny a datová centra. Jižní Korea spouští historický technologický plán

Jižní Korea chce vsadit svou budoucnost na čipy a umělou inteligenci (AI). Prezident I Če-mjong v pondělí představil investiční plán v hodnotě nejméně 880 miliard dolarů (zhruba 18,7 bilionu korun), který má během příštích let proměnit zemi v jednu z technologických velmocí.

Malajsie o rok prodloužila pátrání po zmizelém letounu z letu MH370

Malajsie o rok prodloužila smlouvu s americko-britskou firmou Ocean Infinity, která se zabývá hlubokomořským průzkumem. Nadále tak bude pokračovat podvodní pátrání po pohřešovaném letu MH370 společnosti Malaysia Airlines, oznámilo dnes malajsijské ministerstvo dopravy, které citovala agentura Reuters.

Nejvyšší soud USA bude před letní pauzou rozhodovat o Trumpových pravomocech

Nejvyšší soud Spojených států završuje zasedací období, v němž se hojně zabýval široce pojatým výkladem prezidentských pravomocí, které prosazuje šéf Bílého domu Donald Trump. Očekává se, že tento týden rozhodne v osmi případech, které mu zbývají před tím, než se soudci rozejdou na letní přestávku. Je mezi nimi spor o Trumpovu snahu omezit automatické udělování amerického občanství dětem narozeným v USA či pokus odvolat guvernérku centrální banky USA (Fed) Lisu Cookovou. Píše o tom agentura AP.

Pákistán udeřil na Afghánistán. Tálibán hlásí desítky mrtvých

Pákistán v neděli provedl letecké i pozemní údery na afghánské provincie podél svých hranic. Podle úřadů pod správou hnutí Tálibán zemřely a byly zraněny desítky lidí. Kábul obviňuje Islamábád z útočení na civilní infrastrukturu, Pákistán však tvrdí, že cílil na úkryty teroristů. Údery následovaly po sebevražedném útoku na velitelství elitní pákistánské jednotky v Karáčí. Pákistán dlouhodobě obviňuje Afghánistán z ukrývání teroristů.

Tisíce Srbů pokračují v protestech i po oznámení rezignace prezidenta Vučiće

Oznámení prezidenta Aleksandara Vučiće o chystané rezignaci protesty v Srbsku nezastavilo. Do ulic města Kraljevo znovu vyšly tisíce lidí, kteří se obávají, že si dlouholetý prezident udrží vliv i po odchodu z funkce. Demonstrace navazují na studentské protesty, které před více než rokem odstartovala tragédie na nádraží v Novém Sadu.

WHO: Vlna veder má v Evropě na svědomí 1300 životů

Bezprecedentní vlna veder, která na přelomu června a července zasáhla Evropu, mohla být příčinou stovek úmrtí navíc. Uvedl to šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, podle něhož bylo od 21. června v souvislosti s extrémními teplotami zaznamenáno více než 1300 nadměrných úmrtí.

Při pádu vrtulníku Saudi Aramco zemřelo 14 lidí

Vrtulník patřící ropné společnosti Saudi Aramco se zřítil v Ras Tanura na východním pobřeží Saúdské Arábie. Nehodu nepřežil nikdo ze 14 lidí na palubě, všichni mrtví byli saúdští občané.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama