-3 C
Czech
Pátek 30. ledna 2026
Protext ČTKMary Kay vyhlášena jako světová jednička přímého prodeje pleťové a dekorativní kosmetiky

Mary Kay vyhlášena jako světová jednička přímého prodeje pleťové a dekorativní kosmetiky

Praha / Dallas 7. září 2023 (PROTEXT/BusinessWire) – Ikonická kosmetická značka a globální podnikatelská společnost Mary Kay byla společností Euromonitor International vyhlášena za #1 značku přímého prodeje pleťové a dekorativní kosmetiky na světě*. Toto uznání přichází v době, kdy společnost slaví 60. výročí svého založení a pokračuje v odkazu své zakladatelky Mary Kay Ash posilovat postavení žen.

Společnost Euromonitor International je předním poskytovatelem globálních obchodních informací, analýz trhu a informací o spotřebitelích s více než 50letou tradicí průzkumu trhu ve více než 100 zemích. Její uznání značky Mary Kay svědčí nejen o její bezkonkurenční kvalitě, ale také o její rozsáhlé a neustále rostoucí přítomnosti na světové scéně.

„Tato obrovská pocta od společnosti Euromonitor je třešničkou na našem narozeninovém dortu,“ říká Nathan Moore, prezident globálního prodeje a marketingu společnosti Mary Kay. „Vypovídá to o našem odhodlání v oblasti kvality a inovací, stejně jako o naší neuvěřitelné komunitě nezávislých kosmetických poradkyň, které jsou naším srdcem a hnací silou. Jejich odhodlání a vášeň vykreslily naši minulost, současnost i budoucnost zářivými odstíny úspěchu,“ dodává.

Společnost Mary Kay se dlouhodobě angažuje v oblasti péče o pleť, výzkumu a vývoji. Značka má ve svém globálním portfoliu více než 1 600 patentů na výrobky, technologie a design obalů.

Oblíbenost značky potvrzuje i fakt, že se její kosmetické produkty prodávají ve více než 35 zemích světa, včetně České a Slovenské republiky. „Toto ocenění nás velmi těší, tím spíše, že přichází právě v době oslav 60. výročí založení naší společnosti,“ říká Edita Szabóová, generální ředitelka Mary Kay pro Českou a Slovenskou republiku. „Je to pro nás opravdu výjimečný okamžik, který potvrzuje, že jedinečné hodnoty a filozofie společnosti založené na podpoře žen, jsou skutečně nadčasové. Ráda bych také poděkovala všem nezávislým kosmetickým poradkyním a jejich zákaznicím, které nám umožnily toto prestižní ocenění získat,“ dodává.

*“Zdroj: Euromonitor International Limited; Beauty and Personal Care 2023 Edition, hodnota prodeje v RSP, údaje za rok 2022″.

Společnost Mary Kay slaví 60. výročí

Mary Kay Ash, jedna z prvních podnikatelek, založila svou vysněnou kosmetickou společnost v roce 1963 s jediným cílem – obohacovat životy žen. Tento sen se rozrostl na multimiliardovou společnost s miliony nezávislých kosmetických poradkyň a poradců ve více než 35 zemích světa. Již 60 let podporuje společnost Mary Kay skrze vzdělávání, mentoring a inovace ženy v tom, aby si mohly tvořit svoji vlastní budoucnost. Společnost investuje do vědeckého výzkumu a výroby produktů péče o pleť, dekorativní kosmetiky a vůní. Mary Kay usiluje o zachování životního prostředí pro budoucí generace, poskytuje podporu a pomoc ženám s rakovinou, bojuje proti domácímu násilí a povzbuzuje mladistvé k tomu, aby následovali své sny.

sledujte nás na Facebook | YouTube | Instagram

Více informací najdete na www.marykay.cz

Reklama

Doporučujeme

Hlavním bodem jednání o konci války na Ukrajině je otázka území, řekl Ušakov

Hlavním bodem jednání o možném ukončení války na Ukrajině je otázka území, řekl poradce ruského prezidenta Vladimira Putina pro zahraniční politiku Jurij Ušakov. Podle agentur on i šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov podotkli, že s Moskvou nikdo nekoordinoval bezpečnostní záruky pro Ukrajinu.

Fico a Macron jednali v Paříži o jaderné energetice a zbrojařském průmyslu

Slovenský premiér Robert Fico dnes v Paříži s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem jednal o spolupráci obou zemí v jaderné energetice a zbrojařském průmyslu, uvedl premiér na svém profilu na síti Facebook. Dalšími tématy byla také konkurenceschopnost Evropské unie a konflikt na Ukrajině. Podle Fica se při téměř dvouhodinovém rozhovoru v Elysejském paláci prokázala blízkost mezi oběma státy vyplývající z dohody o strategickém partnerství. Macron na síti X popsal jednání jako strategické probuzení.

Ministr obrany USA Pete Hegseth asi nepojede na schůzku ministrů NATO

Americký ministr obrany Pete Hegseth se pravděpodobně nezúčastní únorové schůzky ministrů obrany NATO v Bruselu. Agentuře Reuters to dnes řekli nejmenovaný americký představitel a diplomat z NATO. Jestliže se Hegseth pravidelného zasedání ministrů nezúčastní, bude již druhým ministrem USA v řadě, který tak učiní. Na schůzku se svými aliančními kolegy v prosinci do sídla NATO nepřijel ani ministr zahraničí Marco Rubio.

Senátorka Klobuchar oznámila, že se bude ucházet o post guvernérky Minnesoty

Americká senátorka Amy Klobuchar dnes oznámila, že se bude ucházet o post guvernérky státu Minnesota. Přislíbila, že se nenechá zastrašit administrativou prezidenta Donalda Trumpa a že bude usilovat o sjednocení státu, který čelil řadě výzev i předtím, než tam tento měsíc federální imigrační agenti v Minneapolisu zastřelili dva americké občany. Informuje o tom agentura AP.

Jako v seriálu Narcos: Brutalitu gangů v Ekvádoru dokládá nález pěti lidských hlav na pláži

Ne, tohle není díl ze série Narcos. Návštěvníci pláže v Ekvádoru našli pět useknutých lidských hlav s děsivým vzkazem. „Město je naše." Podle předběžného vyšetřování patří hlavy obětem vyřizování sporů drogových kartelů, jejich těla se zatím nenašla.

Starmer při setkání se Sim vyzval k prohloubení vztahů mezi Británií a Čínou

Britský premiér Keir Starmer dnes při setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v Pekingu vyzval k prohloubení vztahů mezi oběma zeměmi a uvedl, že svět zažívá náročné časy. Informovala o tom agentura AP. Podobně se vyjádřil Si, který podle agentury AFP hovořil o potřebě posílit vazby. Starmer je na čtyřdenní návštěvě Číny jako první britský premiér od roku 2018.

Ruský dronový útok zabil v Záporožské oblasti tři lidi, uvedl šéf správy

Ruský dronový útok na obec Vilňansk v ukrajinské Záporožské oblasti zabil tři lidi - dvě ženy a jednoho muže. Další muž utrpěl zranění. Na platformě Telegram to v noci na dnešek uvedl šéf regionální správy Ivan Fedorov. O dvou raněných mužích v sousední Dněpropetrovské oblasti informoval po náletu ruských dronů náčelník správy tohoto regionu na jihovýchodě Ukrajiny Oleksandr Hanža. Rusové opět zaútočili na Oděsu, kde drony poškodily blíže neupřesněný objekt infrastruktury, a na Kryvyj Rih.

Operovali jsme a plakali. Účastníci protestů v Íránu promluvili

Íránský režim násilně potlačil masivní protesty a přestože svědkové a zúčastnění mají strach z odhalení, promluvili o otřesných praktikách bezpečnostních složek. V uličkách, domech a na soukromých klinikách –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ tak museli být ošetřováni zranění demonstranti či náhodní kolemjdoucí. Každý, kdo jim pomohl, každý lékař a sestra, riskoval život.

Macinka: Dokud Rusko útočí na Ukrajinu, není důvod mírnit sankce

Dokud válka trvá a dokud Rusko útočí na Ukrajinu, tak není důvod změkčovat sankce proti Moskvě. Řekl to dnes šéf české diplomacie Petr Macinka před příchodem na jednání unijních ministrů zahraničí v Bruselu. Jedním z hlavním témat dnešní schůzky je právě pokračující ruská invaze na Ukrajině. Od jejího zahájení uplynou na konci února již čtyři roky a EU při této příležitosti chystá nový, již dvacátý balíček sankcí proti Moskvě.

Fed ponechal sazby beze změny, růst ekonomiky USA je solidní

Americká centrální banka (Fed) ponechala úrokové sazby beze změny. Její předseda Jerome Powell na tiskové konferenci sdělil, že růst největší světové ekonomiky je „solidní" a pracovní trh vykazuje známky stabilizace. Vyjádřil se také k budoucnosti banky. Ubezpečil, že i po jeho odchodu z funkce zůstane nezávislou.

EU se chystá přidat Íránské revoluční gardy na seznam teroristických organizací

Evropská unie se blíží k rozhodnutí, které dlouho odkládala. Po obratu Francie a Španělska chce zařadit Íránské revoluční gardy mezi teroristické organizace. Krok má být politickým signálem vůči Teheránu po brutálním potlačení protestů.

Michigan žaluje ropné giganty kvůli brzdění obnovitelných zdrojů a elektromobilů

Michigan zahájil ostrý právní útok na největší jména ropného byznysu. Stát tvrdí, že firmy roky brzdily nástup čisté energie a elektromobilů. Podle žaloby nešlo o náhodu, ale o koordinovaný postup. Spor míří přímo do oblasti hospodářské soutěže a energetiky.

Paris Hilton ukazuje novou tvář v dokumentu Infinite Icon

Paris Hilton se znovu dostává do centra pozornosti. Tentokrát ale ne jako symbol éry reality show, ale jako žena, která chce vyprávět jiný příběh. Nový dokument Infinite Icon: A Visual Memoir sleduje její cestu hudbou i aktivismem.

Bouře Kristin ochromila Portugalsko, statisíce lidí jsou bez elektřiny

Kvůli bouři Kristin zahynuli v Portugalsku nejméně čtyři lidé. Úřady původně hovořily o třech mrtvých. Statisíce obyvatel v centrální a severní části země se ocitly bez elektřiny, informovaly dnes agentury Reuters a AFP. Nepříznivé počasí podle nich vyvrátilo mnoho stromů, poničilo domy a narušilo silniční i železniční dopravu. Bouře následně zamířila do vnitrozemí a nad Španělsko.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama