Více
  18.1 C
  Czech
  Neděle 28. května 2023

  FUBAR: Schwarzenegger se v 75 letech vrací do akce ve svém prvním televizním seriálu

  V úvodní epizodě seriálu FUBAR je postava agenta CIA Arnolda Schwarzeneggera označena svým nadřízeným za „nejrychlejšího 65letého bělocha na planetě“. Schwarzeneggerovi je však ve skutečnosti 75 let a FUBAR je jeho vůbec prvním televizním seriálem. Osmidílná směs akce a komedie má premiéru ve čtvrtek na streamovací platformě Netflix.

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  YouTube Stories se 26. června ruší

  Společnost Google uvedla, že YouTube Stories budou odstraněny, přičemž dojde k upřednostnění jiných funkcí webu. Uživatelé Stories nebudou moci od 26. června vytvářet.

  Mary Kay oznamuje granty pro zdraví pleti a na 51. výročním zasedání Evropské společnosti pro dermatologický výzkum přináší objevný výzkum o biologických příčinách slzení očí

  Dallas 26. října 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Společnost Mary Kay Inc., jedna z nejinovativnějších světových společností v oblasti péče o pleť, oznámila nové partnerství s Evropskou společností pro dermatologický výzkum (European Society for Dermatological Research (ESDR)) se sídlem v Ženevě ve Švýcarsku, v rámci kterého bude na 51. výročním zasedání ESDR udělovat granty výzkumným pracovníkům. Kongres se konal ve dnech 28. září – 1. října 2022, přičemž zasedání byla nahrávána a po skončení kongresu byla k dispozici na vyžádání.

  Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde:https://www.businesswire.com/news/home/20221025005847/en/

  Společnost Mary Kay udělí dva granty ve výši 20 000 USD výzkumným pracovníkům, kteří provádějí průkopnické a inovativní studie v oblasti zdraví kůže nebo kožních onemocnění, o které mohou oprávnění žadatelé žádat do 9. prosince 2022. Vítězové budou vyhlášeni během speciální virtuální akce v březnu letošního roku, která bude předcházet květnovému zahajovacímu zasedání první mezinárodní konference Společnosti pro investigativní dermatologii. Společnost Mary Kay doufá, že díky těmto prostředkům umožní výzkumným pracovníkům objevovat nové perspektivy a intervenční strategie v dermatologii.

  Společnost Mary Kay představila na 51. výročním zasedání ESDR nové zajímavé poznatky v rámci probíhajícího výzkumu zaměřeného na biologii stárnutí pleti. Tým zkoumal změny, které v průběhu času ovlivňují oko, konkrétně horní víčko. V průběhu času začnou kontury horního víčka ochabovat, což vede k pokleslému nebo zvrásněnému vzhledu. V současné době se ukázalo, že pouze možnosti, které se provádějí v ordinaci, výrazně zlepšují vzhled pokleslých víček. Na výročním zasedání se
  Geetha Kalahasti, Associate Principal Scientist, Upstream Research, Clinical & Scientific Credentialing v Mary Kay
  , podělila o výsledky klinické studie, která hodnotila účinnost kosmetického přípravku obsahujícího rostlinné výtažky jako lokálního řešení pro léčbu pokleslých víček. Botanické výtažky se zaměřily na tři hlavní složky, které přispívají k účinku – degradaci kožní matrix, oslabení retraktoru horních víček a posun tukových polštářků horních víček. Výsledky ukázaly významné zlepšení poklesu a tvarování víček, což představuje slibné domácí kosmetické řešení problému pokleslých očí. Dva nezávislí certifikovaní dermatologové vyhodnotili klinické snímky a potvrdili, že výsledky jsou přesvědčivé.

  „Ženy hledají pokročilejší možnosti domácího kosmetického ošetření a náš tým Upstream Innovation vychází vstříc této potřebě tím, že navrhuje nové produkty, které poskytují přesvědčivé účinky na pleť. Je to jen jeden z mnoha způsobů, jak plnit a překonávat očekávání zákazníků,“ uvedla
  Dr. Lucy Gildea, ředitelka pro inovace, produkty a vědu společnosti Mary Kay
  . „Účast na mezinárodních konferencích, jako je ESDR, je jedním ze způsobů, jak sdílet a poznávat nejnovější pokroky v oblasti vědy o péči o pleť, abychom si udrželi relevanci našeho výzkumného úsilí, budovali kontakty v rámci celého odvětví a etablovali společnost Mary Kay jako globálního lídra v oblasti vědy o pleti.“

  ESDR podporuje výzkumnou dermatologii s cílem zlepšit zdraví pacientů, kteří trpí kožními chorobami. Každoročně v září se v Evropě koná konference Evropské společnosti pro dermatologický výzkum (ESDR). Náplní letošního výročního zasedání ESDR byly přednášky hostů z řad mezinárodně uznávaných vědců, ústní prezentace recenzovaných abstraktů, špičkové „hraniční“ přednášky v oblasti kožních věd, vzdělávací sympozia na širokou škálu témat, elektronické prezentace posterů a interaktivní zasedání typu workshopu. Každoroční setkání ESDR s účastí více než 1 100 registrovaných delegátů z 51 zemí přitahuje vědce z celého světa se zájmem o dermatologii, aby se seznámili s nejnovějšími poznatky základního, klinického a translačního výzkumu.

  „Jménem správní rady ESDR bychom rádi poděkovali společnosti Mary Kay za její podporu ESDR a za její štědrý příspěvek na činnost ESDR. Klíčovým cílem naší společnosti je propagovat inovativní výzkum v oblasti investigativní dermatologie a podporovat aktivity výzkumných pracovníků v translačním výzkumu kůže. Jsme poctěni, vděčni a potěšeni, že se společnost Mary Kay na tomto úsilí podílí,“ uvedl Eli Sprecher, předseda výboru pro vědecký program ESDR.

  O společnosti Mary Kay

  Mary Kay Ashová, jedna z prvních podnikatelek, které pronikly skleněným stropem, založila svou vysněnou kosmetickou společnost v roce 1963 s jediným cílem: obohatit život žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay snaží posilovat postavení žen na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, propagace, vytváření sítí a inovací. Mary Kay investuje do vědy, která stojí za krásou a výrobou špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, doplňků stravy a parfémů. Mary Kay také věří v bohatší životy dnes pro udržitelnější zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na propagaci špičkového podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Více informací se dozvíte na stránkách marykayglobal.com, najdete nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn nebo nás sledujte na Twitteru.

  O Evropské společnosti pro dermatologický výzkum (ESDR)

  Evropská společnost pro dermatologický výzkum (ESDR), založená v roce 1970, je nezisková organizace podporující základní a klinickou vědu související s dermatologií. ESDR je největší výzkumnou dermatologickou společností v Evropě se současným počtem přibližně 1100 členů. Podporou investigativní dermatologie a výzkumu kůže přispívá ESDR k hlubšímu pochopení homeostázy kůže a ke zlepšení zdravotního stavu pacientů trpících kožními a pohlavními chorobami. ESDR usnadňuje výměnu informací důležitých pro investigativní dermatologii mezi klinickými lékaři a vědci po celém světě. ESDR rovněž v průběhu roku pořádá vzdělávací akce, jejichž cílem je prohloubit znalosti v oblasti dermatologického výzkumu. Další informace naleznete na adrese: https://esdr.org/

  Podívejte se na zdrojovou verzi zprávy: https://www.businesswire.com/news/home/20221025005847/en/

  Kontakt:

  Mary Kay Inc. Corporate Communications

  marykay.com/newsroom

  972.687.5332 or [email protected]

  Zdroj: Mary Kay Inc.

  Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

  (BW)

  Sledujte nás na sítích

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  Srbský prezident Vučić odstoupil z čela vládní strany, hlavou státu zůstává

  Srbský prezident Aleksandar Vučić na dnešním sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává, uvedly tiskové agentury. Vučić k rezignaci na stranickou funkci uvedl, že semknutí země vyžaduje nový přístup. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu po velkých protivládních protestech v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Pohostinství je zásadně nepochopený nebo úmyslně stíhaný obor

  Praha 28. května 2023 (PROTEXT) - Asociace restauratérů Apron striktně odmítá zařazení oboru do zvýšené sazby DPH pro nealkoholické nápoje. - Nejsme prodavači, kteří mají...

  Živě: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  Živé vysílání z Augustiniánského opatství: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  Srbský prezident Vučić odstoupil z čela vládní strany, hlavou státu zůstává

  Srbský prezident Aleksandar Vučić na dnešním sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává, uvedly tiskové agentury. Vučić k rezignaci na stranickou funkci uvedl, že semknutí země vyžaduje nový přístup. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu po velkých protivládních protestech v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem.

  Ukrajinské děti přicházejí ve válce o rodiče, domovy a nevinnost

  Obě děti ve věku devíti a deseti let se snažily vidět skrz hustý kouř poté, co jejich domkem v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny otřásl ohlušující výbuch, a volaly svého otce. Odpovědělo jim jen děsivé ticho. Pak Olha Hinkinová a její bratr Andrij spěchali do protileteckého krytu, jak je učili. Když výbuchy ustaly a kouř se rozplynul, našli svého otce na verandě - nehybného a zakrváceného po zásahu ruským projektilem. "Otce zabili v sedm ráno," řekl agentuře AP Andrij, který nyní žije v bezpečnějším Lvově na západě Ukrajiny, nedaleko hranic s Polskem.

  Waters tvrdí, že jeho černý kostým z koncertů je ve skutečnosti antifašistický

  Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters tvrdí, že jeho kontroverzní kostým, kvůli němuž ho v Německu vyšetřují, je ve skutečnosti antifašistický. V dnešním prohlášení 79letý hudebník uvedl, že na koncertě v Berlíně minulý týden černým kabátem s červenou páskou na paži vyjadřoval své odmítání fašismu a předsudečnost. Německá policie ale Waterse vyšetřuje kvůli podezření z šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině, protože kostým připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

  Binance získala povolení k provozování burzy v Thajsku

  Společnost Binance získala licenci na obchodování s digitálními aktivy v jihovýchodní Asii poté, co navázala spolupráci s místním podnikem v Thajsku a založila tam burzu.

  Na posunutí dluhového stropu mají američtí zákonodárci více času. Vyjednávat mohou do 5. června

  Americké ministerstvo financí v pátek oznámilo, že nebude schopné platit účty od 5. června. Původně přitom finální datum stanovilo na 1. června. Zákonodárci tak mají více času na vyjednání nového dluhového stropu. V opačném případě by Spojené státy americké selhaly ve splácení svých závazků. Takový neúspěch by přitom mohl mít globální dopady.