Více
  1.3 C
  Czech
  Čtvrtek 2. února 2023

  Mary Kay Inc. na summitu o rozmanitosti v Praze v České republice představila obchodní důvody pro zadávání zakázek s ohledem na rovnost žen a mužů

  Dallas (USA) 20. října 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Společnost Mary Kay prosazuje programy diverzity dodavatelů a zadávání zakázek s ohledem na rovnost pohlaví jako účinné strategie pro udržitelný růst podporující začlenění

  Společnost Mary Kay, dlouholetý zastánce a celosvětový obhájce posílení postavení žen a rovnosti pohlaví, se na summitu o rozmanitosti (Diversity Summit) v Praze v České republice podělila o svou globální cestu k zadávání zakázek zohledňujících genderové hledisko (GRP). Summit, který pořádala společnost Startup Disrupt 13. září 2022 v nově zrekonstruovaném Clam-Gallasově paláci, byl největší evropskou hybridní konferencí o diverzitě, rovnosti a inkluzi (DEI), na níž se sešlo více než 50 hlavních řečníků z neziskového, vládního a podnikatelského sektoru. Akce se koná pod záštitou českého předsednictví v Radě Evropské unie, hlavního města Prahy a Velvyslanectví USA v České republice.

  Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20221019005912/en/

  Mezi řečníky a ideovými lídry byla Američanka zanícená pro vesmír Alyssa Carsonová, eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová, Lenka Simerská z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Denisa Linhartová z Českého olympijského výboru, ekonomka Danuše Nerudová, Lea Lundbladová ze společnosti Apple, Rebeca Grattanová ze společnosti Avast a Virginie Naigeon-Maleková ze společnosti Mary Kay Inc. Řečníci se podělili o své postřehy ke klíčovým tématům, jako např:

  • využití ekosystému DEI s obchodními cíli;

  • rozvoj a udržování firemní kultury DEI;

  • inkluzivní design a inovace;

  • posílení postavení žen.

  „Účelem Summitu o rozmanitosti bylo spojit některé z nejbystřejších mozků ze soukromého, veřejného a státního sektoru a sjednotit jejich hlasy v našem neústupném tažení za rovnost žen a mužů nejen v České republice a Evropě, ale i na celém světě. Víme, že snižování nerovnosti pomáhá ekonomice a rozvíjí trvalé a silné společnosti, které dávají všem jednotlivcům – ženám i mužům – příležitost naplnit svůj potenciál,“ řekl
  Patrik Juránek, zakladatel a generální ředitel Startup Disrupt
  .

  Virginie Naigeon-Maleková, globální vedoucí oddělení sociálních dopadů a udržitelnosti ve společnosti Mary Kay Inc, byla jedním z hlavních řečníků na téma ekonomického posílení postavení žen, v němž definovala obchodní argumenty pro zapojení ženských dodavatelů služeb a výrobků do globálního hodnotového řetězce jako účinnou strategii pro společnosti, která jim umožní dosáhnout udržitelného růstu a řídit sociální dopady.

  Organizace spojených národů pro rovnost pohlaví a posílení postavení žen definuje zadávání zakázek zohledňující genderové hledisko (1) jako „udržitelný výběr služeb, zboží nebo veřejných prací od podniků vlastněných ženami nebo vedených ženami a také podniků zohledňujících genderové hledisko – těch, které provádějí genderově citlivou politiku a postupy pro zaměstnance a dodavatelské řetězce“. V evropském regionu představují ženy méně než třetinu podnikatelů. Studie ukazují, že ačkoli ženy ve srovnání s muži získávají poloviční investiční kapitál, jejich podniky přinášejí na každý investovaný dolar dvakrát větší výnos (2).

  „Investovat do podniků vlastněných ženami a zapojit je do globálního dodavatelského řetězce je pro korporace nejen správné, ale také chytré. Když dodavatelé z řad žen získají více zakázek, profitují z toho jejich rodiny, místní komunity i národní ekonomiky. Ze studií vyplývá, že ženy podnikatelky mají tendenci reinvestovat až 90 % svých výdělků do svých rodin a komunit, čímž přímo propojují inkluzivní hospodářský růst s rozvojem. Ženské podniky musí mít při soutěži o zakázky rovné postavení,“ řekla
  Virginie Naigeon-Maleková, globální vedoucí oddělení sociálních dopadů a udržitelnosti ve společnosti Mary Kay Inc
  .

  Podívejte se na video, kde se dozvíte více o závazku společnosti Mary Kay v oblasti diverzity a inkluze dodavatelů (SDI) a zadávání zakázek zohledňujících na rovnost pohlaví.

  „V návaznosti na úspěch mezinárodní konference Udržitelná budoucnost nás potěšilo, že jsme mohli opět spolupracovat se společností Startup Disrupt, která staví diverzitu na přední místo globální agendy, podporuje dialog mezi všemi zúčastněnými stranami a zapojuje naše komunity. Všichni musíme společně pracovat s inovativním myšlením, abychom odstranili překážky bránící posílení postavení a rovnosti žen,“ řekla Edita Szaboová, generální ředitelka Mary Kay Česká republika a Slovensko.

  Věděli jste, že?

  • každý třetí podnik na světě vlastní ženy.

  • přesto – v průměru získávají podniky vlastněné ženami celosvětově méně než 1 % všech zakázek velkých korporací a vlád.

  • odhady naznačují, že firemní oddělení pro zakázky spravují v průměru 64 % celkových podnikových výdajů.

  Zdroj: Vazquez, E.A & A.J. Sherman. (2013). Buying for Impact: How to Buy from Women and Change the World. Charleston, Jižní Karolína: Advantage.

  O MARY KAY

  Mary Kay Ashová, jedna z prvních podnikatelek, které pronikly skleněným stropem, založila svou vysněnou kosmetickou společnost v roce 1963 s jediným cílem: obohatit život žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay snaží posilovat postavení žen na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, propagace, vytváření sítí a inovací. Mary Kay investuje do vědy, která stojí za krásou a výrobou špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, doplňků stravy a parfémů. Mary Kay také věří v bohatší životy dnes pro udržitelnější zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na propagaci špičkového podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Více informací se dozvíte na stránkách marykayglobal.com, najdete nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn nebo nás sledujte na Twitteru.

  O STARTUPU DISRUPT

  Společnost Startup Disrupt byla založena v roce 2020 a jejím cílem je pomáhat podnikatelům a technologickým disruptorům změnit „starý“ způsob myšlení v odvětvích, produktech a službách. Tato idea je dílem lidí z globálních podnikatelských komunit a startupových nadšenců. Cílem Startup Disrupt je stát se startupovou platformou, která bude poskytovat znalosti, inspiraci a spojení podnikatelům, zakladatelům startupů, technologickým inovátorům a startupovým komunitám po celém světě. Více informací naleznete na adrese https://www.startupdisrupt.com/ .

  1 Organizace spojených národů pro rovnost pohlaví a posílení postavení žen. (2022). “
  “Procurement’s Strategic Value: Why Gender-responsive Procurement Makes Business Sense.”
  New York: Organizace spojených národů pro rovnost pohlaví a posílení postavení žen.

  2 “Funding Women Entrepreneurs: How to Empower Growth.” (Červen 2020). Připraveno pro: Evropskou komisi. Vypracoval:Innovation Finance Advisory.

  Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221019005912/en/ .

  Kontakty

  Mary Kay Inc. Korporátní komunikace

  marykay.com/newsroom

  972 687 5332 nebo [email protected]

  Zdroj: Mary Kay Inc.

  Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

  (BW)

  PROTEXT

  Sledujte nás na sítích

  FBI v Bidenově prázdninovém domě nenašla žádné další utajované dokumenty

  Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) při dnešní prohlídce prázdninového domu prezidenta Joea Bidena nenašel žádné další dokumenty označené jako tajné. Federální vyšetřovatelé si však odnesli "nějaké materiály a ručně psané poznámky" k dalšímu přezkoumání, řekl médiím prezidentův advokát Bob Bauer. Prohlídka byla v pořadí už třetí, kterou FBI provedla v některé z nemovitostí spojených s Bidenem, a trvala zhruba čtyři hodiny.

  Van der Bellen navštívil Kyjev, Ukrajině vyjádřil podporu a solidaritu

  Rakouský prezident Alexander Van der Bellen dnes přijel na návštěvu Kyjeva, aby Ukrajině vyjádřil podporu a solidaritu. Po jednání se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským konstatoval, že nyní nevidí na obzoru konec ruské války na Ukrajině. Informovala o tom agentura APA.

  Ukrajinská tajná služba podnikla razii u exministra vnitra a oligarchy

  Ukrajinská tajná služba SBU dnes podnikla domovní prohlídky u bývalého ministra vnitra Arsena Avakova a u miliardáře Ihora Kolomojského. Prohlídka u oligarchy se podle agentury Unian a serveru RBK-Ukrajina týkala podezření ohledně machinací s ropnými výrobky a zpronevěr v řádu desítek miliard hřiven, jakož i daňových úniků a neplacení cla. Avakov listu Ukrajinska pravda řekl, že se vyšetřovatelé zajímali o kontrakty se společností Airbus kvůli zřícení vrtulníku v Brovarech, při kterém zahynul i Avakovův nástupce v čele ministerstva.

  NEJNOVĚJŠÍ

  FBI v Bidenově prázdninovém domě nenašla žádné další utajované dokumenty

  Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) při dnešní prohlídce prázdninového domu prezidenta Joea Bidena nenašel žádné další dokumenty označené jako tajné. Federální vyšetřovatelé si však odnesli "nějaké materiály a ručně psané poznámky" k dalšímu přezkoumání, řekl médiím prezidentův advokát Bob Bauer. Prohlídka byla v pořadí už třetí, kterou FBI provedla v některé z nemovitostí spojených s Bidenem, a trvala zhruba čtyři hodiny.

  Van der Bellen navštívil Kyjev, Ukrajině vyjádřil podporu a solidaritu

  Rakouský prezident Alexander Van der Bellen dnes přijel na návštěvu Kyjeva, aby Ukrajině vyjádřil podporu a solidaritu. Po jednání se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským konstatoval, že nyní nevidí na obzoru konec ruské války na Ukrajině. Informovala o tom agentura APA.

  Jak snížit počet předčasných úmrtí kvůli horku? Vysázejte ve městech více stromů, radí vědci

  Evropský tým vědců v nové studii vysvětlil, že více stromů ve městech se rovná snížení počtu úmrtí na extrémní teploty. Kvůli globálnímu oteplování hrozí stále větší tlak na nemocnice. Experti uvedli, že ale není nutné bourat budovy a místo nich sázet stromy. Ve městech je totiž místa pro zeleň dostatek.