Protext ČTKMailstep šlape do vývoje

Mailstep šlape do vývoje

Praha 13. října 2022 (PROTEXT) – Česká fulfillmentová jednička Mailstep otevřela na konci září nové vývojové centrum v pražském Karlíně. Sídlit bude na ulici Sokolovská 100a, pojme dalších 35 vývojářů, kteří budou rozvíjet nové digitalizační projekty.

Vedle dlouhodobého rozšiřování stávajících skladů v Praze – Horních Počernicích, do kterých společnost Mailstep investovala přes sto milionů korun, začala intenzivně pracovat i na vlastním vývojářském hubu, který bude zdokonalovat oblast digitalizace v logistice.

„Fulfillment je pro nás klíčový produkt, který propojujeme do celého e-commerce ekosystému. Vyvíjíme a zlepšujeme konektory například na eshopové platformy, k last mile dopravcům nebo na marketplaces. V podstatě chceme, aby náš zákazník viděl celý proces, měl k dispozici detailní transakční komunikaci svého zboží a aby byl napojený na Marketplace po celém světě,“ vysvětluje Libor Hudeček, generální ředitel společnosti Mailstep.

Fulfillment stále roste

Oblast fulfillmentu získává vzhledem k dlouhodobému boomu e-commerce na důležitosti a nic na tom nemění ani současné ochlazení trhu způsobené ať už koronavirem nebo probíhající válkou na Ukrajině.

„Fulfillment stále roste a můžeme to potvrdit na využívání cloudu. Naši klienti mohou škálovat jak směrem nahoru, když se jim daří, tak i směrem dolů, pokud je trh v recesi. Škálovatelnost a nulové fixní náklady jsou jedním z klíčových aspektů výhod fulfillmentu. Je to jednoduché – když si člověk založí eshop, nemusí mít server ve sklepě, ale jde do cloudu. A fulfillment bude v brzké době to samé,“ říká Martin Maro, technický ředitel společnosti Mailstep.

Mailstep buduje globální fulfillmentovou síť

V pražském Karlíně proto budou vedle sebe sedět desítky ajťáků, ale i obchodníků i expertů na marketing. Ti budou rozděleni na šest týmů, které budou samostatně rozvíjet nové projekty související s digitalizací logistických služeb.

Jen z oblasti IT se bude jednat o 35 nových zaměstnanců, kteří budou rozvíjet jak aktuální technologie, tak připravovat nové projekty. Ty budou spuštěné v prvním čtvrtletí roku 2023 a budou se týkat e-commerce i logistiky.

V náboru lidí společnost nepolevuje a chystá další výběrová kola pro zájemce o práci. Cílem společnosti Mailstep je stát se trend-setterem v oblasti fulfillmentu a vybudovat globální fulfillmentovou síť poskytující end-to-end řešení pro e-commerce.

„Postavit skladový systém už dnes umí každý. My ale chceme udávat trendy v logistice a fulfillmentu. Potřebujeme být v úzkém kontaktu s ostatními startupy, vzájemně se potkávat a inspirovat, a i proto jsme si vybrali Karlín, který je takový pražský Sillicon Valley,“ dodává Josef Juriga, produktový manažer Mailstep.

O společnosti Mailstep:

Mailstep je logisticko-technologická společnost a lídr trhu v České republice v oblasti fulfillmentu pro e-shopy. Aktuálně zajišťuje servis pro více než 200 e-shopů střední a západní Evropy a pro několik evropsky významných klientů v oblasti e-commerce subscription (předplatné věcí). Technologické řešení Mailstepu je propojeno s více než 50 evropskými balíkovými dopravci, předními marketplaces a největšími tuzemskými i světovými e-shopovými platformami (Shoptet, Shopify a další). Mailstep je na trhu od roku 1990. V roce 2021 koupila investiční skupina Emma Capital Jiřího Šmejce 70% podíl ve společnosti Mailstep, zakladatel společnosti Jan Rozlivka drží 30 % podíl.

Co je fulfillment?

Fulfillment je komplexní služba určená pro podnikatele v oboru e-commerce, kterým pomáhá zajistit veškeré logistické aspekty jejich e-shopů – od skladování, přes balení objednávek po doručení koncovému zákazníkovi. Přenechat celý proces logistiky fulfillmentovým expertům umožní majitelům e-shopů se soustředit na jejich rozvoj (produktový, obchodní nebo marketingový). Celý proces je zcela škálovatelný, takže bez ohledu na to, jak rychle rostou, mají zaručenou stejnou kvalitu servisu pro každou objednávku.

Doporučujeme

Maersk hlásí silný zisk, zároveň varuje: Světové dopravě dochází kapacita!

Geopolitické otřesy zatím globální lodní dopravu nezasáhly, omezené kapacity přístavů a kamionové dopravy by ale mohly vést ke zpoždění dodávek a k růstu sazeb za přepravu. V televizi CNBC to dnes řekli šéfové dvou velkých světových kontejnerových přepravců – dánské firmy Maersk a německé Hapag-Lloyd. Obě firmy také zveřejnily výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, podle kterých se Maersku dařilo výrazně lépe.

V letadle, které Trump při odletu ze summitu NATO opustil, zůstali dva ministři

Dva členové kabinetu amerického prezidenta Donalda Trumpa zůstali při odletu ze summitu NATO v Turecku v letounu, který prezident z bezpečnostních důvodů opustil, informoval zpravodajský server CBS News.

Miliardový jackpot v loterii Powerball padl. Zatím neznámý šťastlivec vsadil v Illinois

Americká loterie Powerball má nového miliardáře. Výherní tiket se ziskem jackpotu ve výši 1,04 miliardy dolarů (zhruba 23 miliard korun) byl prodán ve státě Illinois. Jde o nejvyšší hlavní výhru v loterii od loňského roku.

Zemětřesení v Kolumbii má dosud 265 obětí, 496 lidí se pohřešuje

Pondělní zemětřesení v Kolumbii, nejsilnější za téměř padesát let, si dosud vyžádalo nejméně 265 obětí na životech, dalších 496 lidí se pohřešuje. Zranění utrpělo téměř 3500 lidí. Novinářům to ve středu večer tamního času (v noci na dnešek SELČ) podle agentur řekl kolumbijský prezident Abelardo de la Espriella. Současně oznámil záměr vyhlásit v zemi stav ekonomické nouze.

Rusko zaútočilo na přístav Izmajil, úřady hlásí dva mrtvé v Oděské oblasti

Strojvedoucí a jeho pomocník zahynuli při útoku ruského dronu na osobní vlak v Oděské oblasti na jihu Ukrajiny, 340 cestujících se podařilo evakuovat do bezpečí, oznámily dnes ukrajinské železnice. Rusko v noci na dnešek zaútočilo na ukrajinský říční přístav Izmajil v Oděské oblasti na hranicích s Rumunskem, kde vypukl požár a vznikly škody, uvedl krizový štáb okresní státní správy. Zranění utrpěla 18letá dívka, informoval náčelník oblastní správy Oleh Kiper. Ukrajinská obrana zneškodnila 111 ze 133 ruských dronů, tvrdí ukrajinské letectvo.

V Texasu havaroval útočný vrtulník americké armády, zahynuli dva vojáci

V Texasu ve středu havaroval vrtulník typu Apache americké armády, zahynuli oba vojáci na palubě. Při pádu stroje do pole vypukl rozsáhlý požár vegetace, kvůli němuž muselo být evakuováno několik obydlí. Informovaly o tom v noci na dnešek SELČ tiskové agentury s odvoláním na místní představitele.

Strnadova CSG získala v Polsku další miliardový kontrakt

Czechoslovak Group dál posiluje své postavení v Polsku. Skupina miliardáře Michala Strnada dodá tamní zbrojovce Huta Stalowa Wola stovky podvozků Tatra za více než 150 milionů eur, tedy téměř 3,7 miliardy korun. Polská armáda je využije pro taktická vozidla Waran 4x4 a Heron 6x6. Pro CSG jde během jediného týdne už o druhý významný obchod s polským obranným průmyslem.

Ruské úřady hlásí požár v Baškirsku a ukrajinské útoky na Orenburskou oblast

Dronový útok způsobil požár v průmyslové zóně ve městě Salavat, kde se nachází velká ropná rafinérie a petrochemický komplex. Dnes to na síti Telegram uvedl gubernátor Baškirska Radij Chabirov. Ruské úřady hovoří také o útoku na Orenburskou oblast.

V Rumunsku odstavují jadernou elektrárnu kvůli nízké hladině vody v Dunaji

V Rumunsku dnes ráno začali odstavovat i druhý reaktor jaderné elektrárny Cernavoda, oznámil podle agentury AFP její provozovatel státní společnost Nuclearelectrica. Důvodem je nízká hladina vody v Dunaji kvůli dlouhodobému suchu. První ze dvou funkčních reaktorů této elektrárny, která dodává asi pětinu místní spotřeby elektřiny, byl odstaven už 28. července.

Karoline Leavitt skončí v pozici mluvčí Bílého domu, oznámil Trump

Mluvčí Bílého domu Karoline Leavittová na konci měsíce opustí svou funkci. Oznámil to dnes večer americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social.

Aktuální epidemie eboly může být nejvražednější v historii, varuje šéf WHO

Současná epidemie eboly v Demokratické republice Kongo může při současném tempu šíření překonat dosud nejsmrtelnější epidemii této nemoci v historii. Uvedl to generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Putin poprvé navštívil sporné Kurilské ostrovy, Japonsko protestuje

Ruský prezident Vladimir Putin dnes navštívil Iturup, největší z jižních Kurilských ostrovů, na něž si dlouhodobě kladou územní nárok Rusko i Japonsko. Informovala o tom ruská státní agentura TASS, která zdůraznila, že jde o první Putinovu osobní návštěvu tohoto souostroví. Šéf Kremlu tak učinil den po rozsáhlém cvičení ruské Tichomořské flotily a poté, co KLDR odpálila další balistickou střelu do Japonského moře, připomněla agentura Reuters. Tokio Putinův krok důrazně odsoudilo.

Útoky na lodě zvyšují napětí, jednání o konci války s Íránem váznou

Poslední útoky na lodní dopravu v Rudém moři a Ománském zálivu znovu zvýšily napětí kolem války s Íránem, zatímco jednání o jejím ukončení se znovu dostávají do slepé uličky. Teherán trvá na tom, že Hormuzský průliv zůstane uzavřen, dokud Spojené státy nepřijmou jeho podmínky, Washington mezitím zasáhl loď, která měla porušovat blokádu íránských přístavů.

V jackpotu americké loterie Powerball je miliarda dolarů

Jackpot americké loterie Powerball vzrostl na odhadovanou jednu miliardu dolarů, tedy necelých 21 miliard korun. Hlavní výhru se nepodařilo získat ani při pondělním slosování, a středeční tah tak nabídne teprve druhý miliardový jackpot v historii hry za poslední rok. Naposledy se o podobně vysokou částku hrálo loni na Štědrý den, kdy si hráč z Arkansasu odnesl 1,8 miliardy dolarů (téměř 38 miliard korun).

Pákistánský ministr v Íránu jednal o bezpečnosti, setkal se s prezidentem

Pákistánský ministr vnitra Muhsín Nakví navštívil Írán, aby tam projednal bezpečnostní situaci v regionu a spolupráci, uvedlo dnes podle agentury AFP pákistánské ministerstvo zahraničí. Mimo jiné se ministr setkal s íránským prezidentem Masúdem Pezeškjánem. Podle íránského zdroje agentury Reuters však Írán nyní nejedná o prodloužení příměří s USA. Právě Pákistán zprostředkovával minulá jednání o ukončení konfliktu mezi USA a Íránem, jenž začal koncem února americko-izraelskými údery na Írán.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama