Reklama

Magické i bizarní lesy, které musíte prozkoumat

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Spousta lidí miluje procházky lesem. Jste obklopeni přírodou a dýcháte čerstvý vzduch. Kde ve světě najdete lesy, jejichž návštěva pro vás bude výjimečný zážitek?

Starověká čínská tradice „koupání v lese“ má několik neuro-psychologických výhod, včetně posílení imunitního systému, snížení úrovně stresu a krevního tlaku a zlepšení koncentrace. Nemluvě o tom, že vás příroda a krajina může inspirovat.

Sagano bambusový les

V Arashiyamě, západně od Kjóta, v oblasti známé svými nápadnými třešňovými květy, se nachází okouzlující bambusový les Sagano. Bambus je jako symbol prosperity a čistoty významnou součástí japonské kultury. Sagano zůstává už dlouhou dobu jedním z hlavních turistických cílů oblasti. Uvolněte svou mysl v inspirujícím světle, které mění odstín zelené v závislosti na denní době.

Hallerbos

Les Hallerbos se nachází poblíž města Halle v Belgii a je známý svým magickým kobercem zvonků, které každé jaro kvetou a přitahují návštěvníky z celého světa. Říká se mu také „Modrý les“ a kvete obvykle kolem poloviny dubna. Jedná se o les veřejný, vedou skrze něj tři značené turistické stezky. Ideální místo pro rodinný výlet.

Puzzlewood

Tajemné mechem zahalené stromy uchvacují návštěvníky po celá desetiletí. Na počátku 19. století zde bylo založeny stezky, jež nabízejí řadu půvabných procházek. Tento les je považován za zdroj inspirace pro J.R.R. Tolkienovu Středozem, stejně jako pro Zakázaný les z Harryho Pottera.

Černý les

Černý les, který se nachází v Bádensku-Württembersku v jihozápadním Německu, je srdcem regionu s hustými stále zelenými lesy a malebnými okolními vesnicemi. Na ploše 6 009 kilometrů čtverečních můžete prozkoumat les pěšky, na kole nebo v zimě na běžkách. Dá se tu plavat nebo plachtit u jezera Titisee. Kouzelná krajina lesa byla dějištěm některých pohádek bratří Grimmů.

Sequoia National Park

Národní park Sequoia, otevřený 25. září 1890, je území o rozloze 1 635 kilometrů čtverečních a je domovem světově proslulých stromů sekvojí. Sekvoje se nacházejí převážně v oblasti Sierra Nevada, měří průměrně 50 – 85 m na výšku a 6 – 8 m na šířku. V tomto národním parku najdete také generála Shermana, jednoho z největších stromů na Zemi. Užijte si dobrodružství se spaním v horské chatě nebo kempu, turistikou či rybařením.

Údolí Jiuzhaigou

Se svými zasněženými vrcholy, průsvitnými jezery a pestrobarevnými listy je přírodní rezervace a národní park v údolí Jiuzhaigou dokonalá. Nachází se na severu provincie S‘-čchuan v Číně a patří mezi světové dědictví UNESCO. Najdete tu devět tibetských vesnic, více než 300 druhů divoké zvěře, obří jezera, vodopády a nádherné hory. Jedním z vrcholů parku je Jezero pěti květů.

Křivý les

Polsky zvaný Krzywy Las, háj borovic se zahnutými kmeny, se nachází v severozápadním Polsku. Těchto asi 400 stromů bylo vysazeno ve 30. letech 20. století a dodnes zůstává velmi navštěvovanou atrakcí. Stromy jsou všechny orientovány na sever a jejich kmeny mají v základně 90stupňový ohyb. Proč, to zůstává nejasné. Vydejte se na procházku jedním z nejbizarnějších lesů na světě.

Olympijský národní park

Olympijský národní park je místem, kde se můžete úplně odpojit. Žasněte nad vrcholky pokrytými ledovci, hlubokými údolími, horkými prameny a tichomořským pobřežím. Nachází se zde několik druhů lesů, četné vodopády a přírodní jezera. Quinault Rainforest, jeden ze tří mírných deštných pralesů na západní polokouli, je jedním z nejklidnějších míst v parku. Milovníky přírody potěší rozmanité druhy stromů od jedlovců, douglasek a západních červených cedrů až po největší smrk Sitka na světě.

Národní park Jacques-Cartier

Pouhých 20 minut od kanadského Quebecu najdete národní park Jacques-Cartier, ideální místo pro milovníky outdoorových aktivit. Tento boreální les je po celý rok skvostný: od výjimečné nabídky zimních sportovních aktivit až po jízdu na kajaku a turistiku v ohromujícím jarním prostředí. Park také chrání divočinu této oblasti, včetně losů, karibu, jelenů běloocasých, vlků šedých, lišek obecných, rysa kanadského a medvěda.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.
Reklama
Reklama
Reklama