ZajímavostiMá největší obočí v Británii. A čelí výhrůžkám smrtí

Má největší obočí v Británii. A čelí výhrůžkám smrtí

Velmi nezvyklým způsobem se proslavila tato matka dvou dětí. Na sociální síti vystavuje své namalované monstrózní obočí. Stěžuje si však na trolly, kteří jí kvůli tomu hrozí smrtí nebo únosem. Píše o ní Daily Star i Mirror.

„Dělám to, abych dokázala, že můžete být tím, kým chcete. Můžete se vyjádřit podle svého, i když to není společenskou normou,“ vysvětluje v online deníku dvojnásobná matka Sammie-Jo Hailford z Británie, proč nosí místo obočí dvě černé brikety.

Široké obočí si začala malovat teprve vloni. Začátkem tohoto roku se poprvé objevila v médiích. Článek o ní napsal Daily Star. Od té doby se stala nevídaně populární. Na TikToku, kam dává svá videa, ji „olajkovalo“ už dva miliony uživatelů. Stala se celebritou, Na ulici mě teď hodně poznávají. Pokřikují na mě: „Ty jsi ta slavná TikTok dívka s obočím“ a já jim nabídnu, že se s nimi vyfotím. Také rádi používají můj profilový obrázek,“ svěřuje se Sammie-Jo. Její sláva má však i odvrácenou stranu.

Některým je se svou výstředností trnem v oku. Objevil se dokonce psychopat. „V jedné ošklivé zprávě jí vyhrožovali únosem dcery a její vraždou,“ žíká sedmadvacetiletý muž z anglického Grimsby. „Bylo to na začátku minulého měsíce. Zpočátku jsem trochu zpanikařila. Pisatele jsem zablokovala. Pak jsem ale zjistila, že šlo o falešný účet, a tak jsem se trochu uklidnila a pokračovala ve svých aktivitách. Pro každý případ mám ale vše zdokumentované, kdyby se objevilo něco podobného a musela jsem to řešit,“ říká Sammie-Jo. Najdou se prý i takoví, kteří ji drsně odsuzují a říkají, že s takovým obočím by ani neměla mít děti a že na ní pošlou sociálku.

„Dostávám spoustu špatných reakcí. Lidé nemohou pochopit, proč se takhle líčím, ale je to experiment, který dokazuje, že lidem záleží pouze na image a já se o tom každý den přesvědčuji.Jinak prý ale tak extrémní zprávy nedostává. „Nanejvýš se mi posmívají, že mám křivé zuby,“ říká. Věří, že lidi ´nakazí´ svou pozitivitou a otevřeností a povzbudí je, aby se cítili příjemněji ve svém těle.

https://www.tiktok.com/@sammie_jo_94/video/7061915492016983301

Ošklivost nebo nově definovaná krása?

„Ráda dělám lidem radost, zejména mladší generaci. Ale někdy je to příliš, když na mě celé skupiny dětí pokřikují kvůli focení nebo na mě jen povykují, když procházím kolem,“ říká.Po prvním zveřejnění svého příběhu na začátku roku Sammie-Jo rozjela kampaň na sociálních sítích s názvem ‚BROWS‘. Motem bylo – „Ošklivost nebo nově definovaná krása?“. Sammie-Jo doufá, že bude moci i nadále zpochybňovat standarty krásy nastavené společností.

„Znám spoustu fajn lidí, kteří rozumí tomu, co dělám. Dodala jsem jim sebevědomí a pomohla jim naučit se milovat to, kým jsou,“ jmenuje své zásluhy. K širokému obočí prý dospěla po krůčkách. „Nejprve jsem si dělala méně výrazné a postupem času jsem přidávala a přidávala. Nehodlám na tom nic měnit. Já prostě ráda vypadám jinak,“ líčí, jak k odvážné vizáži dospěla.

Doporučujeme

Maersk hlásí silný zisk, zároveň varuje: Světové dopravě dochází kapacita!

Geopolitické otřesy zatím globální lodní dopravu nezasáhly, omezené kapacity přístavů a kamionové dopravy by ale mohly vést ke zpoždění dodávek a k růstu sazeb za přepravu. V televizi CNBC to dnes řekli šéfové dvou velkých světových kontejnerových přepravců – dánské firmy Maersk a německé Hapag-Lloyd. Obě firmy také zveřejnily výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, podle kterých se Maersku dařilo výrazně lépe.

V letadle, které Trump při odletu ze summitu NATO opustil, zůstali dva ministři

Dva členové kabinetu amerického prezidenta Donalda Trumpa zůstali při odletu ze summitu NATO v Turecku v letounu, který prezident z bezpečnostních důvodů opustil, informoval zpravodajský server CBS News.

Miliardový jackpot v loterii Powerball padl. Zatím neznámý šťastlivec vsadil v Illinois

Americká loterie Powerball má nového miliardáře. Výherní tiket se ziskem jackpotu ve výši 1,04 miliardy dolarů (zhruba 23 miliard korun) byl prodán ve státě Illinois. Jde o nejvyšší hlavní výhru v loterii od loňského roku.

Zemětřesení v Kolumbii má dosud 265 obětí, 496 lidí se pohřešuje

Pondělní zemětřesení v Kolumbii, nejsilnější za téměř padesát let, si dosud vyžádalo nejméně 265 obětí na životech, dalších 496 lidí se pohřešuje. Zranění utrpělo téměř 3500 lidí. Novinářům to ve středu večer tamního času (v noci na dnešek SELČ) podle agentur řekl kolumbijský prezident Abelardo de la Espriella. Současně oznámil záměr vyhlásit v zemi stav ekonomické nouze.

Rusko zaútočilo na přístav Izmajil, úřady hlásí dva mrtvé v Oděské oblasti

Strojvedoucí a jeho pomocník zahynuli při útoku ruského dronu na osobní vlak v Oděské oblasti na jihu Ukrajiny, 340 cestujících se podařilo evakuovat do bezpečí, oznámily dnes ukrajinské železnice. Rusko v noci na dnešek zaútočilo na ukrajinský říční přístav Izmajil v Oděské oblasti na hranicích s Rumunskem, kde vypukl požár a vznikly škody, uvedl krizový štáb okresní státní správy. Zranění utrpěla 18letá dívka, informoval náčelník oblastní správy Oleh Kiper. Ukrajinská obrana zneškodnila 111 ze 133 ruských dronů, tvrdí ukrajinské letectvo.

V Texasu havaroval útočný vrtulník americké armády, zahynuli dva vojáci

V Texasu ve středu havaroval vrtulník typu Apache americké armády, zahynuli oba vojáci na palubě. Při pádu stroje do pole vypukl rozsáhlý požár vegetace, kvůli němuž muselo být evakuováno několik obydlí. Informovaly o tom v noci na dnešek SELČ tiskové agentury s odvoláním na místní představitele.

Strnadova CSG získala v Polsku další miliardový kontrakt

Czechoslovak Group dál posiluje své postavení v Polsku. Skupina miliardáře Michala Strnada dodá tamní zbrojovce Huta Stalowa Wola stovky podvozků Tatra za více než 150 milionů eur, tedy téměř 3,7 miliardy korun. Polská armáda je využije pro taktická vozidla Waran 4x4 a Heron 6x6. Pro CSG jde během jediného týdne už o druhý významný obchod s polským obranným průmyslem.

Ruské úřady hlásí požár v Baškirsku a ukrajinské útoky na Orenburskou oblast

Dronový útok způsobil požár v průmyslové zóně ve městě Salavat, kde se nachází velká ropná rafinérie a petrochemický komplex. Dnes to na síti Telegram uvedl gubernátor Baškirska Radij Chabirov. Ruské úřady hovoří také o útoku na Orenburskou oblast.

V Rumunsku odstavují jadernou elektrárnu kvůli nízké hladině vody v Dunaji

V Rumunsku dnes ráno začali odstavovat i druhý reaktor jaderné elektrárny Cernavoda, oznámil podle agentury AFP její provozovatel státní společnost Nuclearelectrica. Důvodem je nízká hladina vody v Dunaji kvůli dlouhodobému suchu. První ze dvou funkčních reaktorů této elektrárny, která dodává asi pětinu místní spotřeby elektřiny, byl odstaven už 28. července.

Karoline Leavitt skončí v pozici mluvčí Bílého domu, oznámil Trump

Mluvčí Bílého domu Karoline Leavittová na konci měsíce opustí svou funkci. Oznámil to dnes večer americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social.

Aktuální epidemie eboly může být nejvražednější v historii, varuje šéf WHO

Současná epidemie eboly v Demokratické republice Kongo může při současném tempu šíření překonat dosud nejsmrtelnější epidemii této nemoci v historii. Uvedl to generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Putin poprvé navštívil sporné Kurilské ostrovy, Japonsko protestuje

Ruský prezident Vladimir Putin dnes navštívil Iturup, největší z jižních Kurilských ostrovů, na něž si dlouhodobě kladou územní nárok Rusko i Japonsko. Informovala o tom ruská státní agentura TASS, která zdůraznila, že jde o první Putinovu osobní návštěvu tohoto souostroví. Šéf Kremlu tak učinil den po rozsáhlém cvičení ruské Tichomořské flotily a poté, co KLDR odpálila další balistickou střelu do Japonského moře, připomněla agentura Reuters. Tokio Putinův krok důrazně odsoudilo.

Útoky na lodě zvyšují napětí, jednání o konci války s Íránem váznou

Poslední útoky na lodní dopravu v Rudém moři a Ománském zálivu znovu zvýšily napětí kolem války s Íránem, zatímco jednání o jejím ukončení se znovu dostávají do slepé uličky. Teherán trvá na tom, že Hormuzský průliv zůstane uzavřen, dokud Spojené státy nepřijmou jeho podmínky, Washington mezitím zasáhl loď, která měla porušovat blokádu íránských přístavů.

V jackpotu americké loterie Powerball je miliarda dolarů

Jackpot americké loterie Powerball vzrostl na odhadovanou jednu miliardu dolarů, tedy necelých 21 miliard korun. Hlavní výhru se nepodařilo získat ani při pondělním slosování, a středeční tah tak nabídne teprve druhý miliardový jackpot v historii hry za poslední rok. Naposledy se o podobně vysokou částku hrálo loni na Štědrý den, kdy si hráč z Arkansasu odnesl 1,8 miliardy dolarů (téměř 38 miliard korun).

Pákistánský ministr v Íránu jednal o bezpečnosti, setkal se s prezidentem

Pákistánský ministr vnitra Muhsín Nakví navštívil Írán, aby tam projednal bezpečnostní situaci v regionu a spolupráci, uvedlo dnes podle agentury AFP pákistánské ministerstvo zahraničí. Mimo jiné se ministr setkal s íránským prezidentem Masúdem Pezeškjánem. Podle íránského zdroje agentury Reuters však Írán nyní nejedná o prodloužení příměří s USA. Právě Pákistán zprostředkovával minulá jednání o ukončení konfliktu mezi USA a Íránem, jenž začal koncem února americko-izraelskými údery na Írán.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama