Reklama
6.5 C
Czech
Úterý 24. března 2026
ZprávyLondýnský policista se přiznal k desítkám sexuálních zločinů včetně znásilnění

Londýnský policista se přiznal k desítkám sexuálních zločinů včetně znásilnění

Příslušník londýnské metropolitní policie, který využíval své role k tomu, aby naháněl strach svým obětem, se přiznal k desítkám znásilnění a sexuálních deliktů na dvanácti ženách. Informuje o tom BBC, CNN a další servery.

Osmačtyřicetiletý David Carrick se přiznal k 49 trestným činům spáchaným v průběhu dvou desetiletí, a to včetně 24 znásilnění. Trestnou činnost páchal v letech 2003 až 2021, s některými oběťmi se seznámil na internetových seznamkách.

Metropolitní policie se za něj omluvila, píše BBC. Jeden z vyšších důstojníků uvedl, že jeho trestná činnost byla „v policejní praxi bezprecedentní“. Asistentka komisaře Barbara Gray, vedoucí policejního oddělení pro profesionalitu, prohlásila: „Je nám opravdu líto, že to, že mohl i nadále využívat svou roli policisty, mohlo prodloužit utrpení jeho obětí. Víme, že se nechtěly přihlásit na policii. Řekl jim, že jim nikdo nebude věřit.“ CNN cituje její výrok, že Carrick měl být od policie propuštěn už dávno.

Carrick byl zatčen v říjnu 2021 a poté suspendován ze služby. Jeho trestné činy se odehrály v letech 2003 až 2020 a většina z nich se odehrála v hrabství Hertfordshire, kde žil.

Nakonec byl zastaven, když se ho jedna žena rozhodla nahlásit. V říjnu 2021, po zveřejnění informací o zneuctěném policistovi Metropolitní policie Waynu Couzensovi, se obrátila na policii.

Hledal oběti na Tinderu

Jaswant Narwal, vrchní státní zástupkyně Korunní prokuratury, řekla: „Carrick zastával funkci, v níž mu byla svěřena odpovědnost za ochranu veřejnosti. Ve svém soukromém životě dělal po 17 let pravý opak. Je to muž, který ženy neúnavně ponižoval, znevažoval, sexuálně napadal a znásilňoval,“ uvedla. „Postupem času se jeho provinění stávala stále závažnějšími, protože se osměloval a myslel si, že mu to projde,“ dodala.

Rozsah ponižování, kterému Carrick své oběti vystavoval, se nepodobá ničemu, s čím jsem se za 34 let své práce u Korunní prokuratury setkala,“ řekla také.

Carrick, který sloužil u velitelství pro ochranu parlamentu a diplomatů, se s některými oběťmi seznámil prostřednictvím internetových seznamek. Na platformách tyu Tinder a Badoo lákal ženy a využil své role policisty, aby si získal jejich důvěru.

V pondělí se u korunního soudu v Southwarku přiznal ke čtyřem obviněním ze znásilnění, falešného uvěznění a neslušného napadení týkajícího se 40leté ženy v roce 2003. Už v prosinci přiznal ke 43 obviněním, včetně 20 případů znásilnění.

Carrick se přiznal, že znásilnil devět žen, některé z nich opakovaně v průběhu několika měsíců nebo let. Některým z nich způsobil fyzická zranění. Jednu ze svých obětí několikrát nacpal do malé skříně pod schody ve svém domě.

Klece pro psy

Detektiv inspektor Iain Moor z jednotky pro závažnou trestnou činnost v hrabství Bedfordshire, Cambridgeshire a Hertfordshire před soudem uvedl, že podrobnosti o zločinech Davida Carricka jsou skutečně šokující. Mluvil například o „klecích pro psy“ a naznačil, že i tam policista své oběti zavíral. „Předpokládám, že mnozí budou jeho činy zděšeni a znechuceni. Doufám ale, že oběti i širší veřejnost ujistí, že nikdo nestojí nad zákonem. Policejní služba bude neúprosně stíhat pachatele, kteří se tímto způsobem zaměřují na ženy,“ řekl. Dodal, že očekává, že se přihlásí ještě více obětí.

Carrick se přiznal k trestným činům falešného věznění, když několikrát jednu ze svých obětí zatlačil do malé skříně pod schody ve svém domě.

Starosta Londýna Sadiq Khan prohlásil, že je Carrickovými zločiny naprosto znechucen a zděšen. „Je třeba zodpovědět závažné otázky, jak mohl zneužít svého postavení policisty tímto strašlivým způsobem,“ řekl.

Po vraždě Sarah Everard, kterou spáchal policista ve služebním poměru, policie veřejně prohlásila, že je odhodlána chránit ženy. Zahájila „akční plán“, kterým se snaží získat zpět důvěru. Nyní však přiznala, že její oddělení profesních standardů se nepokusilo prověřit úplný záznam dalšího policisty obviněného ze znásilnění.

Oficiální mluvčí premiéra Rishiho Sunaka uvedl, že se jedná o „otřesný případ“ a že Sunak „myslí na všechny Carrickovy oběti“.

Reklama

Doporučujeme

Izrael zasáhl v Libanonu další most, podle místního deníku chce region odříznout

Izraelská armáda se nadále snaží odříznout jižní část Libanonu v oblasti řeky Lítání od zbytku země, napsal deník L'Orient-Le Jour (OLJ). Izrael při leteckých útocích na Libanon dnes znovu cílil na jeden z klíčových mostů přes Lítání, který spojuje oblast Bint Džbajl a Nabatíja. Jeho zničení přerušilo spojení mezi těmito dvěma regiony. V noci na dnešek Izrael bombardoval údolí Bikáa a oblast Baalbek na východě země. V oblasti Súr na jihu izraelská armáda zabila dva lidi. Dnes pozdě večer izraelská armáda oznámila novou vlnu leteckých úderů na bejrútské předměstí Dahíja s tím, že cílí na proíránské hnutí Hizballáh.

Žháři v Londýně zapálili sanitky židovské dobrovolnické organizace

V londýnské čtvrti Golders Green došlo v pondělí brzy ráno ke žhářskému útoku, při němž útočníci zapálili sanitky patřící židovské dobrovolnické organizaci Hatzola. Incident policie vyšetřuje jako antisemitský zločin z nenávisti.

Nejistota kolem Hormuzského průlivu drží trhy v napětí

Napětí kolem Hormuzského průlivu znovu znervózňuje investory. Část trhu omezuje rizikové pozice a přesouvá peníze do hotovosti, jiní naopak sázejí na výrazné cenové výkyvy nebo čekají na pokles, po kterém by mohli levněji nakupovat.

Trump nařídil o pět dnů podmínečně odložit útoky na íránské elektrárny

Americký prezident Donald Trump nařídil ministerstvu obrany na dobu pěti dnů podmínečně odložit jakékoliv útoky na íránské elektrárny a energetickou infrastrukturu. Oznámil to na sociální síti Truth Social s tím, že Spojené státy vedly v posledních dvou dnech velmi dobré a produktivní rozhovory s Íránem o úplném ukončení války na Blízkém východě.

KOMENTÁŘ: Co stojí za výprodejem zlata? Panika na drahých kovech jde zdánlivě proti logice

Zlato v posledních dvou letech předvádělo na burze obdivuhodné výkony i ve chvílích, kdy to od něj nikdo nečekal. Jenže teď, když válka na Blízkém východě vytváří argumenty pro další růst, aktivum paradoxně padá. Investoři se mimo jiné zalekli postoje americké centrální banky.

Írán hrozí zaminováním Perského zálivu, pokud USA podniknou pozemní invazi

V případě americké pozemní invaze by Írán zaminoval Perský záliv a zaútočil na elektrárny v celém arabském regionu, pohrozila dnes podle agentury Reuters íránská rada obrany. Prohlášení vydala v době, kdy Washington vyhrožuje Teheránu okupací či blokádou íránského ostrova Charg a také útoky na íránské elektrárny, aby zemi donutil znovu otevřít Hormuzský průliv. Americký prezident Donald Trump dal Íránu 48hodinové ultimátum, které vyprší v noci.

Izrael znovu útočí na Teherán, po útoku na jihoíránský vysílač je hlášen mrtvý

Izraelská armáda noci na dnešek znovu útočila na hlavní město Íránu Teherán. Podle agentury AFP armáda oznámila rozsáhlou vlnu útoků proti "infrastruktuře režimu". Podle agentury Fars byly z Tehránu hlášeny výbuchy. Při útoku na jihoíránské město Bandar-Abbás podle agentury Tasnim zemřel jeden člověk z ostrahy místního rozhlasového a televizního vysílače. Rijád byl podle ministerstva obrany Saúdské Arábie dnes v noci terčem útoku dvou balistických raket, uvedla agentura AFP.

Ceny ropy dál rostou. Trhy se děsí další eskalace války s Íránem

Ceny ropy od konce týdne rostou, zatímco ceny zlata nadále klesají. Rozhodující bude pondělí, kdy vyprší lhůta stanovená americkým prezidentem Donaldem Trumpem pro Írán na zpřístupnění Hormuzského průlivu. Trhy berou hrozbu šéfa Bílého domu, že v případě neuposlechnutí požadavku zničí íránské elektrárny, vážně.

Ruský útok znovu poničil přístavní infrastrukturu v Oděské oblasti

Ruský dronový útok v noci na dnešek poničil přístavní infrastrukturu v jihoukrajinské Oděské oblasti, informuje na svém telegramovém účtu šéf regionální vojenské správy Oleh Kiper. Škody jsou také na předměstí Oděsy. V ruské Leningradské oblasti v přístavu Primorsk v důsledku dronového útoku vznikl požár nádrže s palivem.

Tlak na Trumpa roste. Na Blízkém východě hrozí vážná eskalace

V pondělí vyprší Íránu lhůta na zpřístupnění Hormuzského průlivu. Pokud tak neučiní, americký prezident Donald Trump podle svých slov nařídí zničení jeho elektráren. Teherán naopak slíbil odvetu v podobě kompletního uzavření průlivu a likvidaci elektráren zemí Perského zálivu. Hrozí tak další eskalace.

Z opravené rampy na Bajkonuru vzlétla ruská raketa s nákladní lodí k ISS

Z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu dnes úspěšně odstartovala ruská nosná raketa s vesmírnou nákladní lodí Progress, která se má 24. března připojit k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), informovala ruská vesmírná agentura Roskosmos. Šlo o první start z opravené startovací rampy číslo 31, připomněly tiskové agentury.

Kubu postihl celonárodní výpadek proudu. Už druhý tento týden

Více než deset milionů obyvatel Kuby se o víkendu ocitlo bez elektřiny, když se národní energetická síť zhroutila už podruhé během jednoho týdne. Výpadek zasáhl domácnosti i podniky po celé zemi a prohloubil už tak vážnou energetickou krizi.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama