menu

22.6 C
Czech
Pátek 19. září 2025

Izraelská armáda potvrdila, že rozšířila operaci v Gaze s cílem zničit Hamás

Izraelská armáda zahájila rozšířenou operaci ve městě Gaza s cílem zničit vojenskou infrastrukturu palestinského teroristického hnutí Hamás a vyzvala tamní obyvatele, aby se okamžitě evakuovali na jih. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na mluvčího armády, který dnes celé město označil za nebezpečnou zónu. Začátek intenzivní pozemní operace v Gaze dnes ráno podle izraelských médií potvrdil také izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Čeští volejbalisté rozdrtili Srbsko. Na MS slaví výhru 3:0

Čeští volejbalisté vstoupili do mistrovství světa v Manile výhrou 3:0 nad Srbskem. Tým zvládl sety 25:22, 25:23 a 25:20. Po patnácti letech se vrátil na MS a hned porazil tradiční velmoc.

Lidé na síti: důvěrníci, dětičkáři, hráči na dokonalost. Kteří z toho vychází nejlépe?

Mladík chtěl v Rusku spáchat atentát v převleku za babičku

Zní to jako scéna z nějakého béčkového thrilleru. Stará babička byla přistižena, jak umisťuje na auto ruského ministra obrany bombu. Po jejím dopadení se ukázalo, že nejde o frustrovanou seniorku, ale devatenáctiletého mladíka.

Kdo dnes nemá profil na sociální síti, jako by nebyl. Avšak není uživatel jako uživatel. Každý od sdílení příspěvků očekává něco jiného. Sestavili jsme malý přehled prototypů. Poznáte v něm někoho ze svých „přátel“?

Jedni na komunikačním kanále hledají podporu, jiní posílení sebevědomí, další na to jdou z vědeckého hlediska. Kterým patří čest a kteří by se nad sebou měli zamyslet?

Cestovatelé

Jejich profily jsou v podstatě jednou velkou zeměpisnou encyklopedií. Hemží se západy slunce nad zátokou, detailními záběry horských bylin, reporty z exotických tržišť, v zimě zasněžená alpská panorámata…

Foto:Pexels

Jsou z těch, kteří budí nejvíce závisti. V jednu chvíli v Africe mezi antilopami, podruhé na norských fjordech. Nikdo netuší (a nikoho nezajímá), že na svých cestách třeba jedí jen konzervy, přespávají na karimatce a dopravují se klidně stopem nebo nízkonákladovkou, kam si nemohou sbalit víc než jedny sandály.

Důvěrníci

Klobouk dolů před těmito. Na dovolenkové ráje si moc nepotrpí. Zato vás na jejich profilu až zaskočí jejich upřímnost a čistota duše. Ač jsou sítě pastvou pro širokou veřejnost, oni se tu klidně pochlubí s vyrážkou, která jim naskočila na předloktí nebo nasdílí selfie, jak leží v nemocnici s kanilou v ruce.

Jindy se na síti zase svěří, jak zraněnou mají duši nebo jak se cítí osamělí. Nebojí se ničeho. Horlivě vyčkávají na záplavy soucitných a podporujících reakcí svých přátel – fanoušků.

Sdíleči

Tihle to mají nejvíc bez práce. Jejich působení na sociální síti představuje vesměs jen sdílení příspěvků jiných. Dělí se přitom ještě na dvě podskupiny. „Vtipálci“ a „meméčkáři“. První se zaměřují na kreslené vtipy a sarkastické hlášky. Síť jimi dokážou tak zahltit, že si je přátelé raději vyhazují ze sledovaných.

Foto:Pexels

Ti druzí jedou na vlně ezoteriky. Tam se ledacos dozvíte. Jak na sebelásku, že je třeba se naučit říkat ne, že požádat o pomoc není slabost, ale projev síly a zodpovědnosti, že vesmír vám sešle vše, co si objednáte nebo jak si srovnat „čakru přijetí hmoty bez ulpívání“.

Hráči na dokonalost

Přecházíme do levelu racionální. I tihle nevypadají po ránu jako ze žurnálu, stejně jako ostatní. Nebo když jdou upocení z fitka. V tomto jsou si všichni rovni. Na síti však „hráči na dokonalost“ ničemu nedokonalému nedávají šanci.

Foto:Pexels

Nesdílejí často. Místo kvantity dávají na kvalitu. Svými super smartphony s tím „nej“ rozlišením zachycují výhradně jen objekty s puncem luxusu.

Fantastický výhled z hotelového balkonu v Miláně, zátiší s kelímkem kávy ve vytuněném Jaguáru nebo pugét 300 růží ledabyle pohozený na saténové posteli. Občas to není jejich Jaguár, ani pugét, ale co na tom. Síť snese všechno.

Dětičkáři

Jejich (zpravidla jediný a vymodlený) potomek je pro ně vším. A ze sociální sítě je to jasně vidět. Neunikne vám žádná dětská narozeninová oslava, zápis do školy nebo návštěva lunaparku. Před očima vám projíždí miliontý obrázek jejich zlatíčka. Na profilu dotyčné či dotyčného zaujímá veškerý prostor. A nebude tomu nejspíš jinak, dokud milovaná ratolest nevyletí z hnízda.

Zahrádkáři

Tito lidé mají obří statek s ještě větším pozemkem a na něm snad úplně všechny zvířata, které si umíte na dvorku představit. Nechybí několik kusů psisek všech velikostí, kteří jsou jejich největší chloubou. Hned po koních a kozách.

Mezi tím pobíhají dvě a více dětí a další je obvykle na cestě. Toto je celý jejich svět. K moři se sotva dostanou, protože to by znamenalo zajistit si regiment záložních farmářů. A tak na jejich profilu nejčastěji vidíte upocenou, ale šťastnou, matku pluku, rýpající se v jahodovém záhonku nebo německou dogu hlídající kočárek s nejmladším členem rodiny. Na zahradě samozřejmě.

Vystavovači

…svého zevnějšku. Tito jedinci jsou zatím ještě ve fázi života, kdy je zajímají v podstatě jen oni sami. (Někteří u této fáze i zůstanou.) Jsou mladí, krásní (nebo se alespoň snaží budit ten dojem), vystajlovaní, povětšinou chirurgicky či kosmeticky vylepšení. Fotografie svého „já“ pro jistotu pokrývá nejen profilovou fotku, ale i tu úvodní.

Foto:Pexels

Zrcadlo je jejich největší kámoš, a tak i na fotkách z dovolené můžete obdivovat vlastně jen nově střiženou ofinu, „nové rty“ nebo hříšně vykrojené plavky dotyčné osoby.

„Sportovci“

A pak tu máme ještě poslední mocnou kategorii – sportovci. Tedy přesněji řečeno – tváří se jako sportovci. Hlavní je nasdílet ostatním přesnou trasu své odpolední vyjížďky na kole. Na bruslích, běhu… Nesmí chybět přesný čas, ideálně počet spálených kalorií a frekvence srdečního tepu.

K tomu akční fotografii outfitu v plné výbavě. Helma, rukavice, legíny s nápisy… Čím víc profi, tím lépe. 60 ujetých kilometrů na síti vypadá tak moc cool! Příspěvek se okamžitě hemží obdivnými komentáři a uznalým plácáním po ramenou.

Nikdo z diváků už neřeší, zda to byla jízda po horách s vražedným převýšením nebo courání podél Labe, které zvládne i senior astmatik s pivním pupkem. Důležitá je image na síti!

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Mladík chtěl v Rusku spáchat atentát v převleku za babičku

Zní to jako scéna z nějakého béčkového thrilleru. Stará babička byla přistižena, jak umisťuje na auto ruského ministra obrany bombu. Po jejím dopadení se ukázalo, že nejde o frustrovanou seniorku, ale devatenáctiletého mladíka.

Mladí Japonci ztrácejí zájem o alkohol

Generace Z ztrácí zájem o alkohol a mění trh po celém světě. Zvláště výrazný je tento trend v Japonsku. Zhruba 60 procent Japonců ve věku 20 let ho nepije vůbec, nebo málo. Hlavním důvodem je uvědomění si zdravotních rizik. Všímají si toho podniky, které mění nabídku.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Netanjahu obvinil z útoku na hranici Jordánsko, nařídil kontroly

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na bezpečnostním zasedání vlády kladl Jordánsku za vinu útok, při němž jordánský řidič kamionu s humanitární pomocí na hraničním přechodu Allenbyho most ve čtvrtek zabil dva izraelské vojáky, a nařídil důkladné kontroly nákladních vozů mířících z Jordánska do Pásma Gazy. Hraniční přechod, kde k útoku došlo, mezitím zůstane až do odvolání uzavřený. Informoval o tom dnes server The Times of Israel.

Po snížení sazby Fedem se očekává vlna snižování v Asii

Centrální banky v Asii budou mít více prostoru zmírňovat svou měnovou politiku po snížení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu americkým Federálním rezervním systémem (Fed). V regionu je nižší inflace a stabilní ekonomický růst. Sazby drží neměnné jen Čína a Japonsko. Inflace v zemi vycházejícího slunce klesá, zdražují tam ale potraviny.

Írán předložil plán, který může odvrátit obnovení sankcí, uvedl ministr Arakčí

Írán ve čtvrtek předložil představitelům Francie, Británie a Německa, známým jako E3, a EU rozumný plán, který může v následujících dnech odvrátit zbytečnou krizi, uvedl dnes na síti X íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Reagoval tak na obnovení mezinárodních protiíránských sankcí, jehož proces na konci srpna spustily země E3, protože podle nich Teherán nedodržuje závazky ohledně mezinárodní kontroly svého jaderného programu, vyplývající z dohody z roku 2015. O rezoluci týkající se těchto sankcí bude dnes hlasovat Rada bezpečnosti OSN.

Rusko útočilo drony na Kyjev, trosky poničily trolejbusovou linku, uvádí úřady

Trosky padajícího ruského dronu poničily v noci na dnešek trolejbusovou linku v Kyjevě. Uvedl to šéf vojenské správy ukrajinské metropole Tymur Tkačenko. Ve městě zněly dva letecké poplachy, mrtví ani zranění nejsou hlášeni. Rozsáhlý dronový nálet v noci podnikla ruská armáda na Pavlohrad v Dněpropetrovské oblasti.

Sýrie vydala Francouze podezřelé z členství v IS do Iráku

Sedmačtyřicet občanů Francie, kteří byli zadržováni v detenčním centru v severovýchodní Sýrii pro podezření z členství v teroristické organizaci Islámský stát (IS), předaly úřady k trestnímu stíhání Iráku. Soudit je bude za terorismus pod hrozbou doživotí až trestu smrti.
Reklama

DOPORUČUJEME

Mladík chtěl v Rusku spáchat atentát v převleku za babičku

Zní to jako scéna z nějakého béčkového thrilleru. Stará babička byla přistižena, jak umisťuje na auto ruského ministra obrany bombu. Po jejím dopadení se ukázalo, že nejde o frustrovanou seniorku, ale devatenáctiletého mladíka.

Mladí Japonci ztrácejí zájem o alkohol

Generace Z ztrácí zájem o alkohol a mění trh po celém světě. Zvláště výrazný je tento trend v Japonsku. Zhruba 60 procent Japonců ve věku 20 let ho nepije vůbec, nebo málo. Hlavním důvodem je uvědomění si zdravotních rizik. Všímají si toho podniky, které mění nabídku.

Policie v USA zasahovala při vloupání. Pachatelem byl divočák

Úřad šerifa na Floridě reagoval na hlášení o vloupání. Pachatelem však nebyl člověk, ale divoké prase. Zvíře se dopustilo škod na majetku a poranilo psa. Vyděšenému majiteli domu se nic nestalo. Divočák byl klidný, dokud nedorazila policie. Vrhnul se na strážníky a utekl do lesa.

Policie přijala hlášení o volání ženy v nouzi. Byla to koza

Policie v americkém městečku v Maine dostala urgentní hlášení o křičící ženě v nouzi. Když dorazila na „místo činu“, byla tam jen koza. Loudila ze sebe zvuky připomínající volání o pomoc, čímž zmátla místní obyvatele.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Netanjahu obvinil z útoku na hranici Jordánsko, nařídil kontroly

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na bezpečnostním zasedání vlády kladl Jordánsku za vinu útok, při němž jordánský řidič kamionu s humanitární pomocí na hraničním přechodu Allenbyho most ve čtvrtek zabil dva izraelské vojáky, a nařídil důkladné kontroly nákladních vozů mířících z Jordánska do Pásma Gazy. Hraniční přechod, kde k útoku došlo, mezitím zůstane až do odvolání uzavřený. Informoval o tom dnes server The Times of Israel.

Po snížení sazby Fedem se očekává vlna snižování v Asii

Centrální banky v Asii budou mít více prostoru zmírňovat svou měnovou politiku po snížení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu americkým Federálním rezervním systémem (Fed). V regionu je nižší inflace a stabilní ekonomický růst. Sazby drží neměnné jen Čína a Japonsko. Inflace v zemi vycházejícího slunce klesá, zdražují tam ale potraviny.

Írán předložil plán, který může odvrátit obnovení sankcí, uvedl ministr Arakčí

Írán ve čtvrtek předložil představitelům Francie, Británie a Německa, známým jako E3, a EU rozumný plán, který může v následujících dnech odvrátit zbytečnou krizi, uvedl dnes na síti X íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Reagoval tak na obnovení mezinárodních protiíránských sankcí, jehož proces na konci srpna spustily země E3, protože podle nich Teherán nedodržuje závazky ohledně mezinárodní kontroly svého jaderného programu, vyplývající z dohody z roku 2015. O rezoluci týkající se těchto sankcí bude dnes hlasovat Rada bezpečnosti OSN.

Rusko útočilo drony na Kyjev, trosky poničily trolejbusovou linku, uvádí úřady

Trosky padajícího ruského dronu poničily v noci na dnešek trolejbusovou linku v Kyjevě. Uvedl to šéf vojenské správy ukrajinské metropole Tymur Tkačenko. Ve městě zněly dva letecké poplachy, mrtví ani zranění nejsou hlášeni. Rozsáhlý dronový nálet v noci podnikla ruská armáda na Pavlohrad v Dněpropetrovské oblasti.

Sýrie vydala Francouze podezřelé z členství v IS do Iráku

Sedmačtyřicet občanů Francie, kteří byli zadržováni v detenčním centru v severovýchodní Sýrii pro podezření z členství v teroristické organizaci Islámský stát (IS), předaly úřady k trestnímu stíhání Iráku. Soudit je bude za terorismus pod hrozbou doživotí až trestu smrti.

Austrálie chce do roku 2035 snížit emise až o 70 %

Austrálie oznámila nový klimatický plán. Do roku 2035 má klesnout množství skleníkových plynů o 62–70 % oproti roku 2005. Vláda tvrdí, že jde o realistický krok, ekologové ho ale považují za nedostatečný.
Reklama
Reklama

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PR servis České tiskové kanceláře

O nás

Hlavními tématy na serveru World News 24 jsou zahraniční zpravodajství, ekonomika, politika a světové dění.

Kontaktujte nás: info@wn24.cz

Sledujte nás