ZprávyLékař, který sexuálně zneužíval pacienty, spáchal ve vězení sebevraždu

Lékař, který sexuálně zneužíval pacienty, spáchal ve vězení sebevraždu

Kdysi významný neurolog, který byl minulý měsíc odsouzen za sexuální zneužívání pacientů, spáchal v pondělí v newyorské věznici sebevraždu. Píše o tom AP News, Daily News a další servery.

Doktor Ricardo Cruciani, 68 let, byl nalezen bez známek života ve sprše ve vězení, uvedly zdroje AP News. Učinili tak pod podmínkou anonymity. Lékař seděl v Eric M. Taylor Center, věznici v nechvalně známém komplexu Rikers Island.

Hasičský sbor uvedl, že reagoval na telefonát o vězni v bezvědomí ve věznici kolem 5:50. Záchranáři se ho pokoušeli resuscitovat, ale nepodařilo se jim to a na místě byl prohlášen za mrtvého, uvedl sbor. O Crucianiho smrti jako první informoval deník Daily News.

Crucianiho právník Frederick Sosinsky v prohlášení potvrdil, že jeho klient zemřel, ale neuvedl způsob smrti.

Ricardovi advokáti a jeho rodina byli šokováni a neskutečně zarmouceni, když se dnes ráno dozvěděli o jeho násilné smrti ve vazbě,“ uvedl.

Cruciani zemřel v době, kdy čekal na vynesení rozsudku příští měsíc v případu ze státu New York. V něm byl odsouzen ve 12 bodech obžaloby, včetně predátorského sexuálního napadení, znásilnění a sexuálního zneužívání. Ve dvou dalších bodech byl obžaloby zproštěn. Hrozilo mu až doživotní vězení.

V lednu příštího roku měl Cruciani stanout před federálním soudem. Ten jej obvinil z toho, že během 15 let zneužil několik pacientů ve svých ordinacích v New Yorku, Filadelfii a Hopewellu ve státě New Jersey.

Šest žen vypovědělo, že k sexuálnímu zneužívání docházelo často za zavřenými dveřmi během návštěv. Například v roce 2013 v lékařském centru na Manhattanu, kde se lékař obnažoval a požadoval sex.

Utěšuje mě vědomí, že nyní stojí před jiným soudcem,“ řekla Terrie Phoenix, která proti Crucianimu svědčila u soudu.

Všechna obvinění popřel

Cruciani zneužívání žen popřel. Jeho právník u soudu zpochybnil důvěryhodnost jeho obvinění. Vyzval také k „okamžitému a objektivnímu vyšetřování“ okolností jeho smrti. Včetně toho, zda vězeňští úředníci splnili soudní příkaz umístit ho do ochranné vazby. Měl být pod zvláštním dohledem právě proto, že údajně existovalo riziko sebevraždy.

Žádná z těchto podmínek nebyla, pokud je nám známo, nikdy dodržena,“ řekl Sosinsky. „Kdyby tomu tak bylo, nevedli bychom tuto hroznou diskusi.“

Benny Boscio, prezident odborů nápravných pracovníků, uvedl, že vysoce postavení vězni jsou obvykle při prvním nástupu do věznice umístěni do režimu hlídání pro případ sebevraždy a monitorováni dalším důstojníkem.

Skutečnost, že tento vězeň nebyl zařazen pod dohled nad sebevrahy, vyvolává vážné otázky. Naši policisté nebyli zodpovědní za tuto tragickou událost, která byla jednoznačně manažerským selháním,“ řekl.

Crucianiho čin „nebyl v žádném případě projevem lítosti nebo viny“, uvedla Hillary Tullin, která rovněž vypovídala u soudu. Právě ta pomohla případu tím, že v roce 2017 zavolala na linku pro sexuální zneužívání. „Jednoduše nedokázal unést to, že by zbytek života strávil za mřížemi,“ míní žena.

Jeho sebevraždu označila za smutný den pro všechny jeho oběti. „Nikdy už nebudou mít možnost ho oslovit a přímo mu říct, jak jeho zločiny výrazně ovlivnily jejich životy,“ uvedla.

Doporučujeme

Írán ztratil 4,8 miliard dolarů kvůli americké blokádě, odhaduje Pentagon

Írán kvůli americké blokádě v Ománském zálivu ztratil příjmy z ropy ve výši 4,8 miliard dolarů, odhaduje americké ministerstvo obrany. To vyvolalo na teheránskou vládu dosud nevídaný tlak. Informoval o tom v noci na dnešek server Axios.

Většina Američanů pokládá válku s Íránem za chybu, trápí je ekonomická situace

Válka amerického prezidenta Donalda Trumpa proti Íránu je mezi Američany stejně nepopulární jako byla válka v Iráku v době největších násilností v roce 2006 či válka ve Vietnamu na počátku 70. let. Rostoucí počet Američanů také dává najevo obavy z ekonomických dopadů konfliktu a terorismu. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro deník The Washington Post (WP) a web ABC News, který byl zveřejněn v pátek.

Schick hattrickem sestřelil Lipsko a táhne Leverkusen do Ligy mistrů

Patrik Schick znovu ukázal, proč patří mezi nejnebezpečnější útočníky v Evropě. Proti Lipsku nastřílel hattrick a dovedl Leverkusen k jasné výhře 4:1. Ještě před výkopem převzal od fanoušků plaketu za sto gólů v klubovém dresu. Pak přidal další tři a oslavu si mohl zopakovat přímo na hřišti.

Vietnam a Japonsko chtějí prohloubit spolupráci v energetickém sektoru

Japonská premiérka Sanae Takaiči při návštěvě Vietnamu přislíbila, že obě asijské země prohloubí bilaterální ekonomickou spolupráci v energetice i pokud jde o kritické nerostné suroviny. Podle agentury Reuters to řekla při setkání s vietnamským protějškem Le Minh Hungem.

Ruské drony v noci zabíjely v Oděse nebo Chersonu

Dva lidé zemřeli v noci na dnešek při ruském útoku na civilní a přístavní infrastrukturu v ukrajinské Oděské oblasti, oznámil dnes ráno velitel regionální vojenské správy Oleh Kiper. V Chersonu ruský dron zasáhl auto, jehož řidič zemřel. Ukrajinská armáda podnikla rozsáhlý dronový nálet na západní regiony Ruska.

Nová klimatická iniciativa chce omezit uhlí, ropu i plyn

Kolumbijská Santa Marta hostila první mezinárodní konferenci zaměřenou přímo na odklon od uhlí, ropy a plynu. Do karibského města přijeli zástupci téměř šedesáti zemí, kteří chtějí urychlit přechod k čistší energetice. Symbolika místa byla silná, protože Kolumbie stále patří mezi vývozce fosilních paliv.

Stažení amerických vojáků z Německa budí obavy v NATO

Spojené státy stáhnou z Německa zhruba pět tisíc vojáků. Pentagon uvedl, že jde o výsledek revize americké vojenské přítomnosti v Evropě. Stahování má být dokončeno během šesti až dvanácti měsíců.

Britská vláda by podle Starmera mohla zakázat některé propalestinské pochody

Britský premiér Keir Starmer uvedl, že vláda by za určitých okolností mohla zakázat propalestinské pochody kvůli "kumulativnímu dopadu", který mají demonstrace na židovskou komunitu, píše agentura Reuters. Děje se tak poté, co byli ve středu v Londýně pobodáni dva Židé.

Trump vtipkoval, ale naznačil invazi na Kubu

Americký prezident Donald Trump naznačil, že po případném dokončení vojenské operace v Íránu by se Spojené státy mohly zaměřit i na Kubu.

Fico a Zelenskyj se pozvali k návštěvám, v pondělí se setkají v Jerevanu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes telefonicky pozval slovenského premiéra Roberta Fica do Kyjeva, Fico zase Zelenského do Bratislavy. Zelenskyj o tom informoval na síti X s tím, že Fico slíbil podporu Ukrajině na její cestě do Evropské unie a že je připraven předat Kyjevu slovenské zkušenosti.

USA schválily prodej zbraní spojencům na Blízkém východě za 8,6 mld. USD

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa obešla schválení Kongresem a povolila prodej zbraní v celkové hodnotě 8,6 miliard dolarů (přibližně 179 miliard Kč) svým spojencům na Blízkém východě včetně Izraele, Kataru, Kuvajtu a Spojených arabských emirátů (SAE). Uvedla to v noci na dnešek agentura Reuters, která se odvolává na americké ministerstvo zahraničí.

Trump podle zdroje odmítl návrh otevřít Hormuz před jednáním o jaderném programu

Íránský návrh, který odmítá americký prezident Donald Trump, počítá s tím, že by byl otevřen klíčový Hormuzský průliv a skončila by americká blokáda íránských přístavů, zatímco jednání o íránském jaderném programu by byla ponechána na později. Podle agentury Reuters to dnes uvedl vysoce postavený íránský činitel. Ačkoliv mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem aktuálně panuje příměří, rozhovory o ukončení války, která začala 28. února, byly zatím neúspěšné.

Ruské útoky proti Ukrajině si vyžádaly další mrtvé a raněné i materiální škody

Úřady v různých částech Ukrajiny po další vlně ruských útoků hlásí oběti na životech, raněné i materiální škody. Ruské drony v noci na dnešek a ráno udeřily v Chersonu, Charkově a Oděské oblasti, uvádí média.

Přítomnost vojáků USA v Německu je v zájmu Berlína i Washingtonu, řekl Pistorius

Přítomnost amerických vojáků v Evropě, a zejména v Německu, je v německém a americkém zájmu, prohlásil dnes německý ministr obrany Boris Pistorius. Reagoval tak na informaci, že Spojené státy plánují v příštích šesti až 12 měsících snížit počet svých vojáků na německém území o 5000 z nynějších 39.000. Podle Pistoriuse není americké rozhodnutí nečekané a dalo se předvídat.

Válečný zločinec Ratko Mladić žádá o propuštění. Umírá, tvrdí jeho právníci

Právníci bývalého bosenskosrbského velitele Ratko Mladiće požádali soud OSN o jeho propuštění z vězení v Haagu. Žádost odůvodňují vážným zdravotním stavem a tvrzením, že se blíží konec jeho života.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama