Více
  31 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Lady Gaga na premiéře Klanu Gucci: S postavou Patrizie jsem během natáčení splynula

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Lady Gaga v úterý dorazila do Londýna na premiéru dramatu Klan Gucci (House of Gucci), ve kterém ztvárnila manželku zavražděného dědice italského módního domu. Jednalo se o zpěvaččinu druhou hlavní roli ve filmu, z níž podle svých slov nevystoupila devět měsíců. Informovaly o tom agentura Reuters a magazín People.

  Film natočený podle stejnojmenné knihy, který režíroval Ridley Scott, se může pochlubit hvězdným obsazením včetně Adama Drivera, Al Pacina, Jareda Leta, Salmy Hayek a Jeremy Ironse. Snímek vypráví notoricky známý případ vraždy, který v devadesátých letech šokoval Itálii a módní průmysl.

  Lady Gaga si zahrála Patrizii Reggiani, která se do rodiny Gucci přivdala v roce 1972, když si vzala dědice Maurizia Gucciho. V roce 1994 se rozvedli. O rok později byl zastřelen nájemným vrahem před svou kanceláří v Miláně. Reggiani strávila 18 let ve vězení za organizování jeho vraždy a byla propuštěna v roce 2016.

  Na otázku ohledně zpráv, že z role nevystoupila 18 měsíců, Gaga na červeném koberci řekla: „V některých ohledech mám opravdu pocit, že se z mého procesu někdo snaží udělat senzaci, ale nerada lžu o své práci a svém procesu. Takže řeknu toto: Jsem romantik, pokud jde o umění.“

  „Měla jsem romantický vztah se svou postavou, Patrizií. Měla jsem romantický vztah ke scénáři a vrhla jsem se do tohoto světa po hlavě, protože není jako já… Nevím, kde se vzalo 18 měsíců. Devět měsíců, ano, ale dvojnásob, to nevím,“ dodala pětatřicetiletá zpěvačka a herečka.

  Očekávání jsou velká

  Role navazuje na její kritiky oceňovaný výkon ve filmu Zrodila se hvězda (A Star is Born), za který získala Oscara za nejlepší původní píseň Shallow a nominaci na nejlepší herečku.

  Hayek v rozhovoru pro Variety upozornila na svědomitý přístup Gagy ve filmu a uvedla: „Mluvily jsme po telefonu a ona už byla Patrizia. Její přízvuk byl perfektní.“

  Leto ve filmu hraje Paola Gucciho, Mauriziova bratrance, a je úplně k nepoznání. „Make-up a vlasy trvaly asi šest hodin,“ řekl agentuře Reuters a dodal, že inspiraci pro svůj přízvuk hledal mimo jiné u současného kreativního ředitele módního domu Gucci, kterým je Alessandro Michele. „Když uslyšíte ten hlas, můžete tam slyšet i Alessandra,“ prohlásil.

  Premiéra snímku Klan Gucci v českých kinech je naplánovaná na 24. listopadu.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS