Reklama
16.7 C
Czech
Sobota 14. března 2026
CryptoKryptoměnová burza Kraken uzavřela partnerství s F1 týmem Williams Racing

Kryptoměnová burza Kraken uzavřela partnerství s F1 týmem Williams Racing

Kryptoměnová burza Kraken uzavřela dohodu se závodním týmem Williams Racing. Stala se prvním oficiálním krypto a web3 partnerem britského týmu Formule 1 (F1). Pro společnost Kraken to zároveň znamená první globální partnerství. Informovaly o tom servery Decrypt a CoinDesk.

Značka Kraken se objeví na zadním křídle vozů Williams, kombinézách jezdců a čepicích po zbytek letošní sezony mistrovství světa F1. Sezóna F1 2023 začala začátkem tohoto měsíce a pokračuje až do listopadu. Informoval o tom server Decrypt.

Formule 1 byla horkou půdou pro krypto sponzoring, ale některé dohody se rozpadly po loňském krachu burzy FTX. Ta měla sponzorskou smlouvu s týmem F1 Mercedes-AMG Petronas, jež byla pozastavena, když burza ukončila činnost.

V posledních měsících Ferrari vypovědělo smlouvu s blockchainovou společností Velas. Blockchainová síť Tezos předčasně ukončila dohodu s Red Bull Racing. Animoca Brands také dříve provozovala F1 Delta Time, licencovanou hru Ethereum NFT, která byla ukončena v březnu 2022.

F1 a krypto

Navzdory některým neúspěšným sponzorským smlouvám se Kraken připojuje k množství kryptoznaček, které udržují aktivní smlouvy s týmy F1, včetně partnerství McLarenu s Tezos a OKX, smlouvy Alpine s Binance, smlouvy Haas s OpenSea a údajné smlouvy Red Bull Racing s Bybitem ve výši 150 milionů dolarů, která byla podepsána v únoru 2022. Crypto.com také vlastní práva na pojmenování Velké ceny F1 v Miami.

„Jsme nadšeni, že můžeme zahájit spolupráci, která našim fanouškům nabídne špičkové krypto a web3 zážitky, a zároveň umožní společnosti Kraken oslovit nové institucionální klienty a podniky prostřednictvím naší sítě a akcí,“ uvedl v prohlášení obchodní ředitel Williams Racing James Bower.

Williams a Kraken také navrhnou limitované edice čepic pro vybrané závody a budou spolupracovat na obsahu, který bude fanoušky vzdělávat o Web3. Kromě toho se Kraken bude podílet na pop-up zážitcích a iniciativách F1 Fan Zone. Ty bude Williams Racing pořádat v průběhu celé sezóny.

Jak píše CoinDesk, partnerství přichází v době, kdy kryptoměnové burzy se sídlem v USA čelí nejen neustálé kontrole ze strany obchodníků, ale také zrychlujícím se regulačním opatřením po krachu kryptoměnové burzy FTX a tří bank, které měly vazby na toto odvětví.

Minulý měsíc byla burza Kraken nucena uzavřít svou platformu pro stakování jako službu pro americké zákazníky a zaplatit pokutu ve výši 30 milionů dolarů za urovnání obvinění ze strany Komise pro cenné papíry, která burzu zažalovala za nabízení neregistrovaných cenných papírů. S vyšetřováním ze strany amerických regulačních orgánů se potýkají i další burzy, včetně Coinbase a Binance.

Reklama

Doporučujeme

ANALÝZA: Jak válka s Íránem ovlivní válku na Ukrajině

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, konflikt na Blízkém východě může výrazně ovlivnit i válku na Ukrajině. Na Kyjev a Moskvu bude mít americko-izraelská válka s Íránem asymetrický vliv, negativní důsledky však pocítí obě strany.

Při ruském útoku na Kyjevskou oblast zemřeli nejméně čtyři lidé

Čtyři lidé zemřeli a nejméně 15 dalších utrpělo zranění při rozsáhlém ruském nočním vzdušném útoku na Kyjevskou oblast. Na síti Telegram o tom dnes ráno informoval šéf vojenské správy této oblasti Mykola Kalašnyk, který tak zvýšil původní bilanci. Ukrajinci pak podle ruských úřadů zasáhli rafinerii v Krasnodarském kraji na jihu Ruska.

Severní Korea odpálila asi deset balistických střel, dopadly do moře

Severní Korea dnes odpálila více než deset balistických střel, které dopadly do moře. Podle agentury Reuters to uvedla jihokorejská armáda. Střely byly odpáleny z oblasti blízko hlavního města Pchjongjang asi ve 13:20 místního času (5:20 SEČ). Japonská pobřežní stráž zaznamenala dopad balistické střely do moře mimo výlučnou ekonomickou zónu Japonska.

Soud zastavil vyšetřování šéfa americké centrální banky Jeroma Powella

Federální soudce ve Washingtonu zablokoval pokus amerického ministerstva spravedlnosti vyšetřovat šéfa centrální banky Jeroma Powella. Podle soudu vláda nepředložila žádné důkazy o trestném činu, přičemž vyšetřování sloužilo hlavně k politickému tlaku na snížení úrokových sazeb.

Masný průmysl se snaží zůstat mimo hlavní klimatickou debatu, ukázala zpráva

Potravinářský a zemědělský průmysl zodpovídají za značnou část emisí skleníkových plynů. Zároveň se snaží zůstat mimo hlavní klimatickou debatu. Upozornila na to zpráva komise EAT-Lancet Commission. Společnosti z tohoto odvětví se snaží před politiky ospravedlnit nárůst živočišné produkce. A vychází jim to.

Černý déšť dopadá na Teherán po útocích na ropná zařízení

Útoky na ropné sklady a rafinerii v okolí Teheránu vyvolaly masivní požáry a husté mraky kouře. Znečištění se promíchalo s deštěm a nad městem začal padat tzv. černý déšť. Odborníci i Světová zdravotnická organizace varují před vážnými zdravotními a ekologickými dopady, které mohou přetrvat dlouhé roky.

Manželka Bruce Willise zakládá fond na výzkum demence a podporu pečujících

Emma Heming Willis proměňuje osobní zkušenost v konkrétní pomoc. Manželka Bruce Willis oznámila vznik nového fondu, který se zaměří na výzkum frontotemporální demence i podporu lidí, kteří o nemocné každý den pečují. Z intimního rodinného boje tak vzniká veřejná iniciativa, která má pomoct i dalším rodinám.

Trumpova administrativa zvažuje oslabení ochrany kriticky ohrožené velryby

Americká vláda zvažuje změnu pravidla, které nutí lodě zpomalit v oblastech výskytu severoatlantské pravé velryby. Ochranáři varují, že by to mohlo ohrozit jeden z posledních zbytků tohoto druhu.

Při pádu tankovacího letounu v Iráku zahynuli čtyři američtí vojáci, další dva se pohřešují

Čtyři ze šesti členů posádky amerického tankovacího letounu KC-135 zahynuli při čtvrteční havárii stroje na západě Iráku. Pátrání po zbývajících dvou pokračuje, přičemž okolnosti incidentu vyšetřuje americká armáda. Letadlo bylo nasazeno v operacích Spojených států proti Íránu, které začaly 28. února.

Íránské revoluční gardy hrozí, že tvrdě zakročí proti případným demonstrantům

Íránské revoluční gardy dnes varovaly, že reakce na případné protivládní protesty bude tvrdší než v lednu, kdy byly zabity tisíce lidí, píše agentura AFP. Prohlášení přichází v době pokračujících americko-izraelských úderů na Írán, na které Teherán reaguje útoky na Izrael a na americké základny na Blízkém východě. Podle organizace NetBlocks, která monitoruje kybernetickou bezpečnost a přístup k internetu, je v Íránu internet zablokovaný už 14 dní.

Teroristický režim v Íránu naprosto ničíme, napsal na síti Trump

Spojené státy naprosto ničí teroristický režim v Íránu - vojensky, ekonomicky i jinak. Na své síti Truth Social tak zrekapituloval dosavadní vývoj americko-izraelské války proti islámské republice americký prezident Donald Trump. Ve svém příspěvku v noci na dnešek uvedl, že je mu "ctí zabíjet vyšinuté šmejdy", tedy vysoké představitele íránského teokratického režimu, a postěžoval si přitom na obraz války v části amerických médií.

Bessent: Dočasně rušíme sankce na ruskou ropu

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek dočasně zrušila sankce uvalené na ruskou ropu naloženou na tankerech na moři ve snaze stabilizovat světové trhy s energií, uvedl americký ministr financí Scott Bessent. Rusko z toho podle něj finančně těžit nebude. Ceny ropy mírně klesly.

Ruský dron zasáhl budovu knihovny v Černihivské oblasti

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na centrum města Novhorod-Siverskyj v ukrajinské Černihivské oblasti a zasáhlo budovu knihovny. S odvoláním na místní vojenskou správu to napsal server Ukrajinska pravda. Cílem ruského útoku se znovu stala přístavní infrastruktura na jihu Ukrajiny. Ukrajinské drony útočily ve městě Něvinnomyssk ve Stavropolském kraji na jihu Ruska, vyplývá z hlášení úřadů.

Kuba nečekaně oznámila propuštění 51 vězňů

Kubánská vláda ve čtvrtek oznámila propuštění 51 vězňů. Jde o nečekaný krok, který přišel v době, kdy na latinskoamerickou zemi vyvíjí tlak americký prezident Donald Trump. Začátkem roku tam zakázal vyvážet ropu pod hrozbou sankcí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama