Více
  11.3 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Gwyneth Paltrow u soudu: Herečka na sjezdovce srazila a vážně zranila důchodce, tvrdí právník

  V úterý začal soud kvůli nehodě na lyžích v roce 2016, do níž byla zapletena Gwyneth Paltrow. Herečka a podnikatelka na lyžařské sjezdovce srazila lékaře v důchodu Terryho Sandersona, kterému způsobila poškození mozku a zlomila žebra, uvedl jeho právník. Paltrow naopak tvrdí, že jí Sanderson vrazil do zad.

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  Král rodinných vozů značky Volvo. Model V90 dokáže zaujmout na první pohled 

  Švédská firma Volvo patří mezi světové producenty vozů nejvyšší kvality. Automobilka se pyšní i svou vlajkovou lodí V90. Dlouhé rodinné kombi zaujme už na první pohled. Je skvěle zpracované po technické stránce a samozřejmě i po té designové. Výrobci si dali velice záležet na bezpečnosti. Na tu Volvo nedá dopustit. Tento král rodinných vozů nás přijde na poměrně veliké peníze.

  Kryptoměnová burza Binance pomohla íránským firmám obejít sankce a obchodovat miliardy dolarů

  Kryptoměnová burza Binance od roku 2018 zpracovávala íránské transakce v hodnotě 8 miliard dolarů navzdory americkým sankcím, které mají Írán odříznout od globálního finančního systému, ukazují blockchainová data Chainalysis. O zprávě informovala agentura Reuters a další servery.

  Podle agentury Reuters téměř všechny tyto prostředky, přibližně 7,8 miliardy dolarů, proudily mezi Binance a největší íránskou krypto burzou Nobitex, vyplývá z přehledu dat přední americké výzkumné společnosti Chainalysis zabývající se blockchainy. Nobitex na svých webových stránkách nabízí návod, jak sankce obejít.

  Americká vláda v roce 2018 znovu uvalila na Írán sankce, které byly před třemi lety pozastaveny v rámci íránské jaderné dohody se světovými mocnostmi. Západ a Organizace spojených národů se na Teherán od roku 1979 zaměřují sankcemi kvůli jeho jadernému programu a údajnému porušování lidských práv a podpoře terorismu.

  Většina peněz proudila v kryptoměně Tron

  Tři čtvrtiny íránských prostředků, které prošly přes Binance, byly v relativně nenápadné kryptoměně Tron, která uživatelům poskytuje možnost utajit svou identitu. Společnost Nobitex v loňském roce ve svém blogovém příspěvku vyzvala klienty, aby Tron používali k anonymnímu obchodování, aniž by „ohrozili aktiva z důvodu sankcí“.

  Z údajů, které prověřila agentura Reuters, vyplývá, že od roku 2018 se přímo mezi íránskými burzami a Binance přesunulo celkem asi 2,95 miliardy dolarů v kryptoměnách.

  Dalších 5 miliard dolarů v kryptoměnách se mezi íránskými burzami a Binance přesunulo prostřednictvím vrstev zprostředkovatelů, ukazují rovněž data. Podle regulačních orgánů by takové „nepřímé“ toky měly být pro krypto burzy varovným signálem – ukazatelem možného praní špinavých peněz a obcházení sankcí. Uživatelé kryptoměn, kteří se snaží zahladit stopy, často používají sofistikované techniky k vytváření složitých řetězců převodů kryptoměn.

  Společnost Nobitex na svých internetových stránkách doporučuje svým 4 milionům zákazníků, aby se v zájmu „zachování bezpečnosti“ vyhnuli „přímému převodu“ kryptopeněz mezi íránskými a zahraničními kryptografickými platformami.

  Kromě tokenu Tron se zbytek íránských transakcí týkal hlavních kryptoměn bitcoin, ether, tether a XRP a menšího tokenu litecoin.

  Podle údajů z odvětví je největším trhem pro obchodování s Tronem Binance. Některé další významné burzy, včetně amerikou regulovaných Coinbase a Gemini, token neuvádějí.

  Až donedávna Tron do značné míry proplouval pod radarem příznivců kryptoměn. Společnost Chainalysis, kterou využívají americké vládní agentury, začala sledování Tronu plně podporovat teprve letos v květnu, jak vyplývá z e-mailu, který Chainalysis zaslala jednomu z klientů.

  Soubor dat o Tronu podrobně popisuje více než 1,15 milionu přímých převodů mezi Binance a Nobitex od dubna 2020, kdy byly zaznamenány první toky Tronu. Data obsahují adresy peněženek a jedinečné identifikační číslo každé transakce.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.