e-SportsKončím, hlásí ikona Rocket League. Kronovi bude nově trénovat a tvořit obsah

Končím, hlásí ikona Rocket League. Kronovi bude nově trénovat a tvořit obsah

Když se řekne Rocket League, jen málokdo za sebou nechal takovou stopu jako první mistr světa Cameron Bills. Borec, který vystupuje pod přezdívkou Kronovi, ale dává své oblíbené hře jako profesionální hráč sbohem. Svou pozornost chce nyní směřovat na koučování a tvorbu obsahu.

Kronovi byl jedním z nejznámějších jmen od spuštění Rocket League v roce 2015. Jako veterán předchůdce hry, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, Kronovi v rané fázi hry předběhl většinu konkurence a byl znám jako nejlepší hráč na světě. Po kariéře trvající něco málo přes deset sezón byl Kronovi jedním z mála zbývajících hráčů z první sezóny, ale nyní se rozhodl hodit ručník do ringu, aby se „věnoval více zábavným aspektům komunity Rocket League“.

Poté, co Kronovi kraloval scéně Rocket League od jejího vzniku v červenci 2015 až do května 2016, upevnil svůj status vítězstvím na historicky prvním mistrovství světa RLCS s iBuyPower po boku Brandona „Lachinio“ Lachina a Teda „0ver Zer0“ Keila. Podařilo se jim to překvapivě díky tomu, že byli outsidery, hráli s náhradním hráčem 0ver Zer0 a měli nečekaně těžkou kvalifikaci. Když však šlo o hodně, předvedli se a ve velkém finále vyřadili evropskou velmoc Flipsid3 Tactics.

Po vítězství v 1. sezóně RLCS se Kronovi – již tehdy nejznámějšímu hráči komunity – podařilo vyrůst v plakátové dítě Rocket League. Stal se ikonou, dobře mluvící a vždy profesionální legendou, která poskytovala informace v rozhovorech a stolních segmentech, přestože se mu nikdy nepodařilo znovu dosáhnout slávy z 1. sezóny. Od vítězství na mistrovství světa se Kronovimu nepodařilo kvalifikovat a nakonec dokonce bojoval proti sestupu. Vždy se mu však podařilo znovu najít pevnou půdu pod nohama a zůstal v RLCS stále přítomný.

Tentokrát se však Kronovi rozhodl, že snaha držet krok už nestojí za to. Poté, co v aktuální sezóně RLCS spadl na náhradní místo a nepodařilo se mu kvalifikovat na žádnou akci, přestože se několikrát objevil, Kronovi řekl, že ho stresuje, když jeho tým nevyhrává, a že své úsilí raději vynaloží jinde.

Po odchodu Kronoviho z profesionální scény zůstávají v RLCS jako stálí účastníci pouze tři hráči z první sezóny mistrovství světa: Pierre „Turbopolsa“ Silfver, Garrett „GarrettG“ Gordon a Francesco „Kuxir97“ Cinquemani. Všichni tito hráči se po Kronoviho vítězství v 1. sezóně stali mistry světa.

Jak však Kronovi uvedl, jeho odchod do důchodu neznamená, že ho fanoušci vidí naposledy. Vzhledem k zaměření na obsah Rocket League na vysoké úrovni zůstane Kronovi pravděpodobně známou tváří na scéně i v následujících letech.

Reklama

Doporučujeme

Předseda íránského parlamentu: Jednání s USA pokročila, k dohodě je však daleko

V jednáních se Spojenými státy nastal pokrok, uvedl v sobotu v noci předseda íránského parlamentu Mohammad Bágher Ghálíbáf. Od dosažení závěrečné dohody jsou však obě země podle jeho vyjádření daleko. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Stavba tanečního sálu v Bílém domě může pokračovat, rozhodl odvolací soud

Americký odvolací soud umožnil pokračování kontroverzní přestavby Bílého domu, kterou prosazuje prezident Donald Trump. Projekt zahrnuje výstavbu nového tanečního sálu i rozsáhlého podzemního komplexu.

Výbuch na jihu Libanonu zabil izraelského vojáka, dalších devět je zraněno

Výbuch v jižním Libanonu si vyžádal život jednoho izraelského vojáka, dalších devět je zraněno, z toho jeden vážně. S odkazem na izraelskou armádu o tom dnes informovala agentura Reuters.

KLDR odpálila několik balistických střel, oznámily sousední země

Severní Korea v noci na dnešek odpálila několik balistických střel, oznámily sousední země. Podle agentury AFP se jedná o nejnovější z řady odpalů, které tento jadernými zbraněmi vyzbrojený stát v poslední době provedl. Střely podle jihokorejské armády mířily východním směrem. Japonské ministerstvo obrany později uvedlo, že střely dopadly do vod u východního pobřeží Severní Koreje.

Hizballáh odmítl obvinění ze zabití francouzského vojáka mise OSN v Libanonu

Na jihu Libanonu byl dnes při přestřelce s neznámými ozbrojenci zabit francouzský voják mírových jednotek OSN (UNIFIL) a další tři byli zraněni. Oznámil to francouzský prezident Emmanuel Macron na síti X a z útoku obvinil militantní hnutí Hizballáh, které ale svoji účast popřelo. Libanonský premiér Naváf Salám úder odsoudil a nařídil okamžité vyšetření incidentu, ke kterému se zatím žádná strana nepřihlásila, píše agentura AFP.

Muž původem z Moskvy zabil na ulici v Kyjevě šest lidí, policie ho zastřelila

Nejméně šest lidí dnes zahynulo a dalších deset bylo zraněno poté, co útočník začal střílet z automatické zbraně na ulici v obytné čtvrti na jihu Kyjeva. Policie jej po neúspěšném pokusu o vyjednávání zastřelila při zásahu v supermarketu, kam se následně uchýlil se čtyřmi rukojmími. Oznámili to ukrajinští představitelé. Podle prokuratury útočil 58letý muž z Moskvy.

Po nočních ruských útocích jsou dva zranění v Charkovské oblasti

Ruský útok si v noci na dnešek vyžádal dva zraněné v Charkovské oblasti, informují místní úřady. V Černihivské oblast je po útoku na energetickou infrastrukturu bez proudu asi 380.000 odběratelů, uvedla distribuční společnost. Ruské úřady informovaly o ukrajinských útocích v Leningradské oblasti a na Ruskem anektovaném poloostrově Krym. Podle ukrajinských médií zasáhla Ukrajina také rafinerii v Samarské oblasti.

Izraelská armáda vytvořila v jižním Libanonu žlutou linii příměří, po vzoru Gazy

Izraelská armáda vytvořila v jižním Libanonu žlutou linii příměří. A to po vzoru obdobné linie, kterou po vyhlášení příměří v Pásmu Gazy vyznačila území, jež má pod kontrolou. Armáda zároveň uvedla, že za uplynulý den již udeřila na několik podezřelých, kteří se k této demarkační linii ze severní strany přiblížili, informuje dnes agentura AFP.

Nejméně dvě lodě se v Hormuzském průlivu dostaly pod palbu

Nejméně dvě obchodní lodě se dostaly pod palbu, když se pokusily proplout Hormuzským průlivem. S odkazem na bezpečnostní zdroje o tom dnes informuje agentura Reuters. Kapitán jednoho tankeru oznámil, že na plavidlo bez varování zahájily palbu čluny íránských revolučních gard.

Uvízlá velryba znovu upozornila na stav oceánů

U německého ostrova Poel už týdny bojuje o život keporkak, který uvízl v mělké vodě Baltského moře. Případ znovu otevírá otázku, jak silně člověk zasahuje do života velryb, ať už lodní dopravou, rybolovem, hlukem pod hladinou nebo proměnou mořského prostředí.

Obří televizní fúze dostala stopku

Americký soud dočasně zastavil spojení dvou velkých televizních společností Nexstar a Tegna. Jde o obchod za zhruba šest miliard dolarů, který by výrazně proměnil trh s místními televizními stanicemi ve Spojených státech.

Jak vznikl spor mezi Trumpem a papežem Lvem

Americký prezident Donald Trump se v posledních dnech ostře pustil do papeže Lva XIV. Spor odstartovaly rozdílné postoje k válce s Íránem a později se rozšířil i na migraci, roli církve a to, jestli má hlava katolické církve komentovat politiku. Z výměny názorů se rychle stal veřejný konflikt, do kterého vstoupili i další američtí politici.

Izrael už nebude bombardovat Libanon, má to zakázané od USA

Izrael už nebude bombardovat Libanon. Má to zakázané od USA, uvedl dnes americký prezident Donald Trump na své síti Truth Social. Doplnil, že Spojené státy budou spolupracovat s Libanonem a odpovídajícím způsobem se vypořádají se situací ohledně proíránského militantního hnutí Hizballáh.

Historická dohoda na dosah? V Libanonu platí dočasné příměří

Americký prezident Donald Trump oznámil platné desetidenní příměří mezi Izraelem a Libanonem a „brzký konec“ války s Íránem, uvedla agentura AP. Příměří slibuje pauzu v bojích a odstranění jedné z překážek pro dohodu mezi Washingtonem, Tel Avivem a Teheránem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama