Více
  1.4 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další střelu, v lednu třetí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Severní Korea dnes odpálila podle jihokorejské armády zatím neidentifikovanou střelu. Japonské vládní zdroje citované agenturou AP oznámily, že to mohla být balistická raketa. V letošním roce jde už o třetí odpal podobné zbraně z KLDR, což agentura Reuters označuje za nezvykle rychlý sled raketových testů.

  Jihokorejská armáda zatím neposkytla informaci, kam raketa dopadla, a označila ji za neidentifikovanou střelu, která byla vypálená směrem na východ.

  Úřad japonského premiéra a ministerstvo obrany odpal potvrdily s tím, že mohlo jít o balistickou raketu.

  Japonská pobřežní stráž vydala bezpečnostní varování. Vyzvala lodě, které se nacházejí mezi Korejským poloostrovem a Japonskem a ve Východočínském moři, aby „sledovaly další informace a držely se v bezpečné vzdálenosti, když spatří padající objekt“.

  KLDR v lednu provedla už dva raketové testy. Tento týden šlo o hypersonickou střelu, která zasáhla cíl vzdálený 1000 kilometrů. O týden dříve, 5. ledna KLDR testovala balistickou střelu.

  USA tento týden ohlásily sankce proti šesti Severokorejcům, jednomu Rusovi a subjektu, který je podle nich zodpovědný za obstarávání zboží pro severokorejský zbrojní program. Reagovaly tak na pokračující raketové testování v KLDR.

  Pchjongjang sankce označil za „provokace“ a pohrozil odvetou. KLDR své raketové zkoušky obhajuje jako legitimní právo na sebeobranu. Tamní média dnes citovala ministerstvo zahraničí, podle něhož Spojené státy uvalováním nových sankcí napětí záměrně vyhrocují.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Italský politik Matteo Salvini

  Itálie volí hlavu státu. I čtvrté kolo hlasování nejspíše skončí nerozhodně

  Italský parlament volí po sedmi letech nového prezidenta. Jedním z kandidátů je i současný předseda vlády Mario Draghi. Ani ve čtvrtém kole hlasování to však nevypadá na průkazný výsledek.

  Šest lidí se kvůli rakovině soudí s provozovatelem jaderné elektrárny Fukušima, informuje BBC

  Šest lidí ve věku 17 až 27 let podalo kolektivní žalobu na provozovatele jaderné elektrárny Fukušima. Skupina mladých Japonců, u kterých se rozvinula rakovina štítné žlázy, je přesvědčena, že jejich nemoc způsobilo ozáření po výbuších Fukušimy v roce 2011.
  U pobřeží Floridy se převrátila loď s migranty

  U pobřeží Floridy se převrátila loď s migranty. Nejméně jeden mrtvý

  Po převrácení lodi u pobřeží Floridy v neděli večer zemřel nejméně jeden člověk a 38 osob se stále pohřešuje. Úřady byly zalarmovány v úterý poté, co posádka obchodní lodi spatřila muže, který se držel trupu lodi asi 72 kilometrů od města Fort Pierce.
  Jordánští vojáci zabili na hranici se Sýrií 27 pašeráků drog

  Jordánští vojáci zabili na hranici se Sýrií 27 pašeráků drog

  Jordánští vojáci zabili na hranici se Sýrií 27 lidí, kteří se podle armádního prohlášení pokusili přejít hranici do Jordánska s velkým množstvím drog. Podle armádního mluvčího, se několika pašerákům podařilo uprchnout zpět do Sýrie. Střet s pašeráky je hlášen také z egyptsko-izraelské hranice, kde izraelští vojáci omylem postřelili dva izraelské pohraničníky.
  Papež František

  Papež František: Rodiče by své homosexuální děti měli podporovat

  Papež František se během své středeční audience věnoval mimo jiné LGBT tematice. Jeho výrok směřoval k dětem a jejich rodičům, kteří by dle něj své homosexuální potomky měli podporovat.
  Darius Sessoms zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem

  Muž zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem. Stát pro něj nyní žádá trest smrti

  Darius Sessoms (26) stanul v pondělí před soudem za to, že znenadání zastřelil pětiletého chlapce, syna svých sousedů. Státní zástupce Severní Karolíny požaduje trest smrti.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama