Reklama

Kauza „Griffin“ u konce! Smutný příběh podtrhla směšná pokuta. Kouč zaplatí 20 tisíc korun

NEJČTENĚJŠÍ

Příznivci počítačových her budou tuhle story jistě znát. Před dvěma lety měl jihokorejský výběr Griffin našlápnuto ke skvělým věcem. Hnal se za titulem na WORLDS, v poslední chvíli se ale rozpadl. Celá situace se řešila až doteď. Verdikt? Pokuta pro kouče ve výši 20 tisíc korun.

Reklama

Při vzpomínce na tenhle příběh možná některým fanouškům ukápne drobná slza. Jihokorejský Griffin si v roce 2019 podmaňoval scénu League of Legends a podle některých měl dokonce zvedat nad hlavu trofej pro vítěze světového šampionátu WORLDS.

Jenomže k ničemu takovému se nakonec tým nepřiblížil. A vlastně neměl ani šanci. V klíčové fázi sezony, asi dva týdny před slavným turnajem, se totiž rozpadl. Svůj odchod z lavičky oznámil Kim „cvMax“ Dae-h, tedy strůjce celého tehdejšího úspěchu.

Cože? Jak se něco takového mohlo stát? Nikdo nic netušil. Celá pravda vycházela na povrch postupně v průběhu následujících let. Šuškalo se, že situace v týmu není zase tak růžová, jak by si mnozí mysleli.

A jasně o tom dávali vědět i samotní hráči. Na WORLDS ovládli svou skupinu, hned ve čtvrtfinále pro ně ale šampionát skončil. Prostě se nedokázali soustředit, místo komentování hry totiž dokonce v rozhovorech často mířili směrem k trenérovi a požadovali, aby uvedl věci na pravou míru.

Reklama

Největší hvězdy jako Choi „Sword“ Sung-won a ADC Park „Viper“ Do-hyeon si stěžovali na slovní i fyzické napadání a neprofesionální přístup. Trenér si samozřejmě nic takového nechtěl nechat líbit, prozradil tak, že neodešel sám, ale dostal padáka. A prý za to může zejména první jmenovaný, tedy Sword.

Celá kauza se dostala po urážkách z obou stran až k soudu. Verdikt zněl jasně: za všechno může Kim Dae-h a musí za to náležitě zaplatit. No, zaplatit. Pokuta jednoho milionu jihokorejských wonů se v přepočtu na české koruny rovná asi 20 tisícům.

Směšná pokuta a vyústění jedné z největších kauz v historii League of Legends. Ať tak nebo tak, příběh Griffinu, který měl namířeno na vrchol, skončil velice smutně. A o tom, kde je skutečně pravda, vědí asi jen sami aktéři.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama