menu

18 C
Czech
Sobota 25. května 2024

Prokurátor ICC žádá o zatykač na Netanjahua, Galanta a tři lídry Hamásu

Hlavní prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan dnes oznámil, že soud požádal o vydání zatykačů na lídry palestinského radikálního hnutí Hamás a představitele Izraele, včetně premiéra Benjamina Netanjahua, v souvislosti s jejich činností za sedm měsíců trvající války. Proti prokurátorovu oznámení vystoupili zástupci Izraele i Hamásu. Český premiér Petr Fiala návrh vydat zatykač na představitele izraelské demokraticky zvolené vlády spolu s vůdci islámské teroristické organizace Hamás označil za zcela nepřijatelný.

Ruská Černomořská flotila dál řídne, píší média po oznámení o zničení minolovky

Ruská Černomořská flotila dál řídne, píší dnes ukrajinská média po oznámení ukrajinského námořnictva o potopení ruské minolovky Kovrovec v noci na dnešek. Námořnictvo se zdrželo podrobností, podobně i ukrajinský generální štáb, který se o zničení lodi zmínil v situačním přehledu, a ukrajinské ministerstvo obrany poblahopřálo bojovníkům, kteří se postarali o "další špatný den Černomořské flotily". Ruská strana se nevyjádřila, což však v podobných případech bývá obvyklé.

Kaspersky Next: nová vlajková řada produktů pro firemní ochranu

Sledujte nás na sítích

Praha 12. dubna 2024 (PROTEXT) – Společnost Kaspersky představuje novou vlajkovou řadu produktů „Kaspersky Next“, která kombinuje robustní ochranu koncových bodů s transparentností a rychlostí EDR (Endpoint Detection and Response) a s přehledností a výkonnými nástroji XDR (Extended Detection and Response). Zákazníci si nyní mohou vybrat jednu ze tří úrovní produktů, které jsou přizpůsobeny jejich provozním požadavkům, složitosti IT infrastruktury a dostupným zdrojům.

Reklama

V neustále se vyvíjejícím prostředí kybernetických hrozeb je pro firmy důležité mít komplexní řešení kybernetické bezpečnosti, kterému mohou důvěřovat a na jehož účinnou ochranu se mohou spolehnout. Podle zprávy „XDR and SOC Modernization Report“, kterou vypracovala Enterprise Strategy Group, se firmy stále potýkají s problémy při hledání nástrojů, které by dokázaly zabezpečit jejich informace a včas odhalit a analyzovat pokročilé hrozby.[1] Kaspersky jako přední inovativní a technologická společnost proto dále zdokonaluje svá řešení, která reagují na všechny požadavky firem týkající se kybernetické bezpečnosti a pomáhají jim vytvářet spolehlivé ochranné struktury.

Kaspersky Next je nová řada produktů pro kybernetickou bezpečnost, která zajišťuje robustní ochranu koncových bodů s využitím umělé inteligence (AI), ale kromě klasických funkcí EPP (Endpoint Protection Platform) nabízí navíc i technologie EDR (Endpoint Detection and Response) a XDR (Extended Detection and Response), aby dokázala uspokojit firemní zákazníky bez ohledu na jejich velikost a obor podnikání. EDR a XDR jako nejpokročilejší a nejefektivnější řešení kybernetické bezpečnosti pomáhají firmám odolávat stále častějším, záludnějším a sofistikovanějším útokům díky ucelenému přehledu o stavu IT systémů, důkladné kontrole, rychlé reakci na nebezpečné situace a proaktivnímu vyhledávání hrozeb.

Kaspersky Next lze nainstalovat v libovolném provozním prostředí, jak ve vzdáleném cloudu, tak na IT vybavení uživatele. Firmy mohou spravovat Kaspersky Next buď pomocí jednodušší konzole pro rychlé provádění základních úkolů kybernetické bezpečnosti, nebo na firemní konzole s rozšířenými možnostmi ovládání a pokročilým monitorováním.

Nová produktová řada pomáhá firmám využívat klíčové kyberbezpečnostní funkce, aby zajistila robustní ochranu proti mnoha nejčastějším typům hrozeb, jako jsou ransomware, malware a krádeže dat, a zabránila průnikům do infrastruktury skrze kompromitaci firemních e-mailů, útoky přes dodavatelský řetězec, zneužití zranitelností a další citlivá místa.

Reklama

Kaspersky Next obsahuje řadu automatizačních funkcí, jako jsou monitorování a blokování cloudu, správa zranitelností a záplat softwaru, IoC[2] skenování a scénáře, které pomáhají firmám nejen podporovat efektivní detekci a sanaci komplexních a nových hrozeb, ale také výrazně redukovat pracovní zátěž týmů kybernetické bezpečnosti díky minimalizaci počtu manuálně prováděných rutinních úkolů.

Kaspersky Next se v současné době skládá ze tří úrovní produktů:

Kaspersky Next EDR Foundations poskytuje výkonnou ochranu koncových bodů, která rozpoznává a neutralizuje hrozby dříve, než mohou poškodit firemní procesy. Jednoduché flexibilní ovládací prvky a integrované scénáře ochrany IT podporují automatizovaný provoz a umožňují firmám přizpůsobit zásady zabezpečení svým konkrétním potřebám.

Toto řešení se doporučuje pro firmy, kde zabezpečení informací zajišťují běžná IT oddělení.

Kaspersky Next EDR Optimum poskytuje silnou ochranu koncových bodů se základními funkcemi EDR, pokročilými kontrolami, správou záplatování softwaru a cloudovým zabezpečením. Odhalování hrozeb, jejich vyšetřování a reakce na ně jsou řízeny tak, aby pomohly firmám odvracet útoky rychle a s minimálními prostředky.

Toto řešení se doporučuje pro firmy s malými IT bezpečnostními týmy.

Kaspersky Next XDR Expert shromažďuje, analyzuje a koreluje data z různých zdrojů napříč IT infrastrukturou organizace a poskytuje tak přehled v reálném čase a hluboký vhled do vyvíjejících se kybernetických rizik, což umožňuje pokročilou detekci hrozeb a automatickou reakci. Jedná se o robustní řešení kybernetické bezpečnosti, které lze integrovat i s produkty třetích stran.

Toto řešení se doporučuje firmám se zkušenými týmy kybernetické bezpečnosti nebo s bezpečnostními operačními centry (SOC).

Kaspersky Next je součástí ekosystému B2B produktů společnosti Kaspersky a je navržen tak, aby byl přímo kompatibilní s jejími dalšími řešeními a službami. S rostoucí poptávkou po komplexnější ochraně mohou firmy také snadno přecházet z jedné úrovně na druhou v závislosti na svých aktuálních požadavcích na kybernetickou bezpečnost.

Další informace o řešení Kaspersky Next najdete zde.

[1] SOC Modernization and the Role of XDR (Modernizace SOC a role XDR), Enterprise Strategy Group, 2022

[2] IoC (Indicator of compromise) = příznak, že mohlo dojít k napadení systému (např. neobvyklý provoz v síti)

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.
Reklama

DOPORUČUJEME

Touha pomáhat: 20 let dobrovolnictví s Adrou

Frýdek-Místek 25. května 2024 (PROTEXT) - V květnu 2024 slaví naše vůbec první Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek svoje kulatiny. Právě zde jsme se před...

Výzva všem samosprávám: Vypravte se na URBIS pro know-how, dobrou praxi i kontakty

Už 4. června 2024 otevře své brány brněnský URBIS. Letošní ročník nabídne v Česku doposud nevídaný třídenní program s účastí ministrů, předních tváří české Smart City...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.
Reklama
Reklama