MagazínJennifer Aniston odsoudila výrok J. D. Vance o bezdětných ženách

Jennifer Aniston odsoudila výrok J. D. Vance o bezdětných ženách

Americká herečka Jennifer Aniston se tento týden ohradila proti dřívějšímu výroku amerického kandidáta na viceprezidenta J. D. Vance na adresu bezdětných žen. Umělkyně známá ze seriálu Přátelé sdílela screenshot Vanceova vystoupení ve svém příběhu na Instagramu, kde napsala: „Opravdu nemůžu uvěřit, že tohle říká potenciální viceprezident Spojených států.“

V roce 2021 Vance, který tehdy kandidoval do Senátu v Ohiu, ve svém vystoupení v pořadu Tuckera Carlsona na Fox News řekl, že Spojené státy řídí „banda bezdětných žen, které vlastní kočky a jsou nešťastné ze svých životů a rozhodnutí, která učinily, a tak chtějí, aby byl nešťastný i zbytek země“.

„Je to prostě základní fakt. Podívejte se na Kamalu Harris, Peta Buttigiega, AOC. Celou budoucnost demokratů řídí bezdětní lidé. A jak může dávat smysl, že jsme naši zemi předali do rukou lidí, kteří na ní ve skutečnosti nemají přímý zájem?“ pokračoval Vance ve videu, které se tento týden znovu začalo šířit na sociálních sítích. Harris je nevlastní matkou dvou dětí svého manžela Douga Emhoffa.

Aniston se dříve svěřila s problémy s početím

„Jediné, co k tomu mohu říct, je… Pane Vanci, modlím se, aby vaše dcera měla to štěstí, že jednoho dne bude mít vlastní děti,“ napsala herečka ve svém příspěvku. „Doufám, že se nebude muset obrátit na IVF jako druhou možnost. Protože i o to se ji snažíte připravit,“ dodala.

Minulý měsíc Vance hlasoval pro zablokování legislativy navržené demokraty, která by zaručila celostátní přístup k IVF. Před tímto hlasováním podepsal společně s dalšími 48 republikány v Senátu dopis, v němž vyslovili podporu IVF, demokratický návrh zákona byl podle nich nicméně příliš rozsáhlý a „falešně vyvolává strach“, napsal server BBC.

Reprodukční zdraví bude v listopadových volbách klíčovým tématem. Řada žen v Hollywoodu se veřejně přidává k Harris, která byla hlavním hlasem Bidenovy administrativy v otázce potratů a zdravotní péče pro ženy.

Bulvár se nebál spekulovat

Pětapadesátiletá Aniston během své kariéry čelila nadměrnému zájmu bulváru. Ten v průběhu let sledoval její partnerské vtahy a rozebíral, proč nemá děti. V roce 2022 herečka poskytla vzácné vyjádření v článku časopisu Allure, kde se poprvé svěřila, že bojovala s neplodností a podstoupila i IVF.

„Snažila jsem se otěhotnět. Byla to pro mě náročná cesta, cesta za dítětem,“ svěřila se Aniston. „Všechny ty roky a roky a roky spekulací… Bylo to opravdu těžké. Podstupovala jsem IVF, pila čínské čaje, na co si vzpomenete. Dávala jsem do toho všechno. Dala bych cokoli za to, kdyby mi někdo řekl: ‚Zmraz si vajíčka. Udělej si laskavost. Člověk na to prostě nemyslí. A tak jsem dnes tady. Ta loď už odplula,“ vylíčila náročné období.

V rozhovoru také uvedla, že mediální vyprávění o tom, jak je „sobecká“ a „stará se jen o svou kariéru“, bylo bolestivé, připomněl server CNN. „Bůh chraň, aby žena byla úspěšná a neměla dítě,“ prohlásila v roce 2022. „A důvod, proč mě manžel opustil, proč jsme se rozešli a rozvedli se, byl ten, že jsem mu nechtěla dát dítě. Byly to absolutní lži,“ uzavřela.

Doporučujeme

Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii

Americký prezident Donald Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii v polovině června. Řekl to dnes novinářům, informuje agentura Reuters. Trumpova účast byla dosud nejistá.

Trump zvýší cla na evropská auta na 25 procent

Donald Trump znovu vyostřuje obchodní spor s Evropskou unií. Americký prezident oznámil, že od příštího týdne zvýší cla na osobní a nákladní auta z EU na 25 procent. Tvrdí, že Brusel nedodržuje dříve dohodnutou obchodní úmluvu se Spojenými státy.

Muž v Jeruzalémě zaútočil na jeptišku

Izraelská policie zadržela šestatřicetiletého muže kvůli útoku na francouzskou katolickou jeptišku ve východním Jeruzalémě. Incident zachytila bezpečnostní kamera a video vyvolalo silné odsouzení ze strany izraelských úřadů i francouzských představitelů.

Turecká policie použila plyn proti prvomájové demonstraci, zadržela stovky lidí

Turecká policie dnes použila slzný plyn proti prvomájovým shromážděním v Istanbulu. Současně zadržela několik stovek lidí, píší turecká média a agentura AFP. Úřady již dříve zakázaly demonstrace na prvního máje na náměstí Taksim, kde se často shromáždění odborářů a levicových stran konají.

Írán zaslal USA další návrh na jednání, uvádí média

Írán zaslal Spojeným státům prostřednictvím Pákistánu další návrh na jednání o ukončení války, píší podle agentur AFP a Reuters íránská státní média. Podle nich se tak stalo ve čtvrtek. Ačkoliv mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem aktuálně panuje příměří, rozhovory o ukončení války, která začala 28. února, byly zatím neúspěšné.

Hrozí bitcoinu výrazný propad? Dubnový růst nemá pevné základy, varují analytici

Dubnový růst bitcoinu, během kterého se největší kryptoměna světa dostala z ceny 66 000 dolarů až na 79 000 dolarů, může podle analytiků stát na velmi křehkých základech. Data naznačují, že příznivý vývoj nebyl podpořen reálnou poptávkou investorů, ale především spekulativním obchodováním na futures trzích, přičemž makroekonomické podmínky se spíše zhoršují.

Na Krétě jsou desítky účastníků flotily, které dříve zadržel Izrael

Na Krétě se vylodily desítky propalestinských aktivistů, které Izrael ve čtvrtek zadržel při zásahu proti flotile směřující do Pásma Gazy. Napsala to dnes agentura AFP s odkazem na svého zpravodaje na místě. Při čtvrtečním zásahu Izrael zadržel nejméně 175 účastníků flotily a tvrdil, že je předá Řecku, jehož ministerstvo zahraničí potvrdilo ochotu přijmout je na svém území.

Rusko znovu zaútočilo na Oděskou oblast, Ukrajina na ruský přístav Tuapse

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na jihoukrajinskou Oděskou oblast, která cílem dronových náletů byla i během předchozích nocí. Podle záchranářů pět lidí v Oděse utrpělo zranění. Naopak ukrajinské drony počtvrté během dvou týdnů zaútočily na přístav Tuapse v jihoruském Krasnodarském kraji.

Bývalá vůdkyně Myanmaru Su Ťij se podle armády vrací do domácího vězení

Bývalou vůdkyni Myanmaru Aun Schan Su Ťij přesunula armáda z vězení do domácího vězení. Tento krok přichází po letech izolace, bez přímého kontaktu s rodinou. Není ale jasné, zda jde o skutečné uvolnění, nebo jen symbolické gesto.

Útočník na Židy v Londýně byl evidován v protiteroristickém programu, potvrdila policie

Muž podezřelý z antisemitského teroristického útoku v severním Londýně byl již dříve evidován v britském protiteroristickém programu Prevent. Potvrdila to britská policie.

Letadlová loď USS Gerald R. Ford opustí Blízký východ, vydá se zpět do USA

Americká letadlová loď USS Gerald R. Ford v příštích dnech vypluje z Blízkého východu a vydá se zpět do Spojených států. Sníží se tím vojenská přítomnost Američanů v regionu v době války s Íránem. S odvoláním na americké představitele to napsal deník The Washington Post (WP). Návrat je očekávanou úlevou pro zhruba 4500 námořníků, kteří na lodi strávili deset měsíců. Plavidlo se na moři potýkalo s řadou problémů a nutně potřebuje opravit.

Ukrajina požádá USA o podrobnosti ohledně ruského návrhu příměří

Ukrajina požádá tým amerického prezidenta Donalda Trumpa o vyjasnění podrobností ohledně ruského návrhu krátkodobého příměří. V příspěvku na síti X to dnes napsal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Po telefonátech mezi americkým a ruským prezidentem zůstává mnoho otázek nezodpovězených, řekla dnes podle agentury Reuters šéfka diplomacie EU Kaja Kallas.

USA zvažují snížení počtu vojáků v Německu, uvedl Trump

Spojené státy zvažují možnost omezit počet amerických jednotek působících v Německu. Uvedl to ve středu americký prezident Donald Trump, podle něhož rozhodnutí padne ve velmi krátké době. Trump v úterý kritizoval německého kancléře Friedricha Merze za údajnou německou neochotu podpořit USA ve válce proti Íránu.

Fed nechal sazby beze změny. Je nejrozpolcenější od roku 1992

Americký Federální rezervní systém (Fed) je nejrozpolcenější od roku 1992. Rada guvernérů většinově hlasovala pro ponechání sazeb beze změny, čtyři její členové ale z různých důvodů hlasovali proti. Zatímco trh práce zůstává stabilní, obavy vzbuzuje rostoucí inflace kvůli válce v Íránu.

Svoboda médií ve světě je nejnižší za 25 let, uvedli Reportéři bez hranic

Svoboda médií ve světě je nejnižší za posledních 25 let, uvedla dnes v pravidelné zprávě mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF). Ve více než polovině ze 180 sledovaných zemí je podle ní situace médií obtížná nebo velmi vážná, zejména vlivem rozšiřování restriktivních zákonů. Česko si v žebříčku proti loňsku o jedno místo pohoršilo na 11. příčku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama