Reklama
0.2 C
Czech
Neděle 8. března 2026
ITBoxJe čas udělat z Voice Memos chytřejší aplikaci pro iPhone

Je čas udělat z Voice Memos chytřejší aplikaci pro iPhone

V poslední době se hodně mluví o chystané aktualizaci operačního systému iOS 18 společnosti Apple, zejména o možné integraci umělé inteligence (AI) do jeho funkcí. Zatímco se spekulace točí kolem novinek, jako jsou automaticky generované playlisty v Apple Music nebo chytřejší Siri, existuje také jedna aplikace, která si zaslouží značnou pozornost – Voice Memos.

Voice Memos (Diktafon) v systému iOS je v současné době slušným nástrojem pro základní záznam zvuku, ale pokud ji porovnáme s podobnými aplikacemi v telefonech Pixel a Galaxy S, je jasné, že by mohly nabídnout mnohem více. Funkce jako přepis nahrávek v reálném čase, rozpoznávání a označování různých mluvčích, nebo dokonce shrnutí obsahu nahrávky pomocí umělé inteligence jsou funkce, které konkurenční aplikace již nabízejí.

Základním požadavkem na rozšíření funkcí aplikace Voice Memos je přidání možnosti přepisu. Tu by mělo být možné provádět přímo v zařízení, což by měly zvládnout současné i nadcházející modely iPhonu. Kromě samotného převodu zvuku na text by měl být text propojen s nahrávkou, takže dotykem na určité slovo nebo frázi se přejde na odpovídající místo v nahrávce.

Dalším krokem k inovaci by měla být schopnost aplikace rozpoznat a označit v přepisu různé mluvčí. Taková funkce by nejen usnadnila orientaci v záznamu, ale při dokonalé implementaci by mohla překonat konkurenci v přesnosti identifikace mluvčího, zejména v situacích s mnoha překrývajícími se dialogy, píše Tom’s Guide.

Shrnutí a automatické titulky

Ačkoli shrnutí nahrávek pomocí umělé inteligence může být pro některé uživatele přínosné, nezdá se, že by bylo prioritou. Mnohem důležitější by byla funkce automatického přiřazování titulků k nahrávkám na základě jejich obsahu. Ušetřilo by to čas uživatelům, kteří v současnosti musí titulky upravovat ručně, a zjednodušilo by to přístup k nahrávkám s podobnými názvy.

Aktualizace iOS 18 nabízí příležitost nejen pro vývoj umělé inteligence v celém operačním systému, ale také pro konkrétní vylepšení aplikace Voice Memos. Integrací pokročilých funkcí, jako je přepis, rozpoznávání mluvčího a inteligentní titulky, by společnost Apple mohla znatelně zvýšit užitnou hodnotu aplikace a posunout ji na přední místo mezi nástroji pro záznam zvuku dostupnými na trhu.

Reklama

Doporučujeme

Meghan Markle a její značka As Ever končí spolupráci s Netflixem

Lifestylová značka As Ever, kterou založila Meghan Markle, vstupuje do nové fáze. Projekt, jenž vznikl ve spolupráci s Netflixem, bude nyní pokračovat samostatně. Podle zástupců značky jde o logický krok po rychlém růstu během prvního roku.

Stanete se „legitimním cílem“ Íránu, varoval země EU náměstek ministra

Írán varoval evropské státy před přímým zapojením do konfliktu na Blízkém východě. Podle Teheránu by se země Evropské unie, které by se přidaly k americkým a izraelským útokům, staly legitimním cílem odvetných úderů.

Maďarsko zadrželo sedm Ukrajinců, Kyjev doporučuje Maďarsku se vyhnout

Maďarský daňový úřad oznámil zadržení sedmi Ukrajinců, které stíhá kvůli podezření z praní špinavých peněz. Zadržuje také dvě vozidla pro přepravu peněz. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na zmíněný úřad. Kyjev o něco dříve obvinil Maďarsko ze zadržení sedmi pracovníků ukrajinské státní banky Oščadbank, kteří podle něj převáželi z Rakouska peníze a zlato. Ukrajina požaduje jejich okamžité propuštění, uvedl šéf ukrajinské diplomacie Andrij Sybiha na síti X. Kyjev zároveň vyzval Ukrajince, aby se vyhnuli cestám do sousedního Maďarska.

USA vyšetřují zásah školy v Íránu. Analýza naznačuje souvislost s americkým útokem

Američtí vojenští vyšetřovatelé se domnívají, že za úder na dívčí školu v jihoíránském městě Mínáb, při němž zahynuly desítky dětí, pravděpodobně nesou odpovědnost Spojené státy. Vyšetřování nicméně zatím stále probíhá. K tragédii došlo během prvního dne amerických a izraelských útoků na Írán.

Izrael zasáhl na předměstí Bejrútu sídlo výkonné rady Hizballáhu

Při noční vlně úderů na Libanon bylo zasaženo sídlo výkonné rady proíránského hnutí Hizballáh na předměstí Bejrútu, uvedla podle serveru The Times of Israel (ToI) izraelská armáda. Údery dále na předměstí Dahíja zasáhly desítky vícepodlažních budov a skladiště dronů. Noční údery podle libanonské agentury NNA zasáhly také desítky vesnic na jihu a východě Libanonu. Dopoledne Izrael zahájil další vlnu úderů. Výbuchy byly hlášeny z oblasti pobřežního města Sajdá.

Trump má problém. Soud mu nařídil vrátit peníze vybrané z cel

Americký soud pro mezinárodní obchod nařídil Celní a pohraniční stráži vrátit částku přes 130 miliard dolarů (asi 2,99 bilionu korun) dvěma tisícům amerických podniků. Rozhodnutí padlo poté, co Nejvyšší soud zrušil cla americké administrativy uvalená na obchodní partnery na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA).

Írán by měl mít dobrého vůdce, řekl Trump s tím, že USA mají několik kandidátů

Írán by měl mít dobrého vůdce, prohlásil v noci na dnešek americký prezident Donald Trump. USA mají v hledáčku několik lidí, kteří by mohli odvádět dobrou práci, dodal v exkluzivním rozhovoru pro NBC News. Jeho komentář následoval den poté, co Trump zpravodajskému serveru Axios řekl, že musí být osobně zapojen do výběru dalšího íránského lídra, přičemž odkázal na příklad Venezuely.

Írán si americkou základnu, kde zemřelo šest vojáků, zřejmě vytipoval

Íránské zpravodajské služby zřejmě sledovaly pohyb amerických vojáků mezi základnami a tipovaly cíle pro milice přidružené k islámské republice. Podařilo se identifikovat zbývající dva vojáky zabité na základně v kuvajtském přístavním městě Šuajpa.

Moderátorka NBC Savannah Guthrie plánuje návrat do vysílání. Pátrání po její matce pokračuje

Americká televizní moderátorka Savannah Guthrie se po týdnech nejistoty chystá vrátit do vysílání pořadu Today. Zatím však zůstává především po boku rodiny a soustředí se na pátrání po své matce, která zmizela začátkem února.

USA a Izrael dále útočí na íránské cíle, Teherán vyslal rakety na Tel Aviv

Spojené státy a Izrael dnes pokračují sedmým dnem v útocích proti Íránu. Oblastní velitelství americké armády (CENTCOM) oznámilo zásah íránské lodě sloužící pro starty dronů. Izraelské vojsko (IDF) zase uvedlo, že zahájilo další širokou vlnu útoků na infrastrukturu režimu v Teheránu. Írán krátce nato uvedl, že vyslal rakety na Tel Aviv. Izrael znovu zaútočil i na jih Libanonu.

Americký krypto zákon narazil na další překážku

Snaha prosadit v USA klíčový krypto zákon znovu narazila. Jednání se zadrhla na sporu mezi bankami, kryptofirmami a Bílým domem a roste nejistota, zda se návrh podaří schválit ještě letos. Pro kryptosektor by to byla citelná komplikace, protože firmy dál fungují v nejasném regulatorním prostředí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama