Více
  -0.9 C
  Czech
  Sobota 4. února 2023

  Hodnota akcií společnosti Meta vzrostla o téměř 20 procent. Zuckerberg očekává úspěšné první čtvrtletí

  Šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg prohlásil letošní rok "rokem efektivity". Firma si proto dala za cíl v následujících měsících omezit své výdaje. Loni totiž její příjmy začaly poprvé v historii klesat. Přesto v prosinci vzrostl počet denních uživatelů Facebooku na dvě miliardy. Hodnota akcií firmy tak vzápětí stoupla o téměř 20 procent.

  Celsius používal pro správu účetnictví software QuickBooks. Stejně jako FTX

  Zkrachovalý poskytovatel krypto půjček Celsius používal ke správě svých financí systém QuickBooks. Jedná se o program určený pro malé a střední firmy. Využívala ho i zkrachovalá krypto burza FTX.

  BP snižuje odhadované emise v důsledku války na Ukrajině a Bidenovy politiky

  Britský energetický gigant BP uvedl, že očekává rychlejší pokles globálních uhlíkových emisí v důsledku války na Ukrajině a politiky amerického prezidenta Joea Bidena. Zmínil to ve své výroční zprávě o energetickém výhledu.

  Japonsko by mohlo usnadnit cizincům vstup do země. Chce tím posílit ekonomiku

  Japonská vláda v neděli oznámila možné plánované rozvolnění omezení vstupu do země. Ta platí od začátku pandemie a patří k nejpřísnějším na světě. V současnosti však Japonsko plánuje pomocí turismu posílit svou ekonomiku. Tamní měna jen se totiž propadla na nejnižší hodnotu za posledních 24 let. Informoval o tom server BBC a Economic Times.

  V posledních dvou letech se do Japonska podívalo jen málo turistů. Kvůli přísným podmínkám pro vstup do země se cizinci nemohli přijet podívat ani na přeložené Olympijské hry pro rok 2020. Důvodem bylo zavedení opatření proti šíření Covidu-19. Ta však tamní vláda od března letošního roku pomalu uvolňuje. V neděli pak oznámila, že by je mohla zrušit už úplně. Informoval o tom server BBC.

  Japonsko chce totiž posílit svou ekonomiku. V současnosti se tamní měna jen dostala na nejnižší hodnotu za posledních 24 let. Poklesla tak o 1,7 procenta. „Jen je nyní velice efektivní v tom, jak umí přilákat turisty,“ okomentoval situaci zástupce hlavního tajemníka kabinetu Seiji Kihara. Za současných podmínek může do země za den přicestovat pouze 50 tisíc lidí. Vláda ale plánuje omezení množství turistů zcela škrtnout.

  Pravidla byla naposledy upravená dříve v září, od té doby už také turisté nemusí do země přicestovat s průvodcem. Na 20 tisíc se počet turistů s povolením vstoupit za jeden den zvedl v červnu. Cestující si ale i nadále musí zažádat před cestou do země o víza a nosit roušky.

  Právě tato pravidla by se „v nejbližší budoucnosti“ mohla ale rovněž změnit. Dříve se přitom museli turisté také prokázat negativním testem na Covid-19 ne starším než 72 hodin. Nyní jim ale podle serveru Economic Times stačí předložit důkaz o třech dávkách očkování.

  Japonsko zažívá sedmou vlnu pandemie, nová opatření však dosud neoznámilo

  „Japonsko láká sezónními atrakcemi především na podzim a v zimě. Víme proto, že je v zahraničí mnoho lidí, kteří si přejí se do naší země přijet podívat,“ dodal ke svému prohlášení zástupce hlavního tajemníka kabinetu. V roce 2021 pak Japonsko navštívilo asi 245 900 cizinců. Podle serveru Nikkei Asia se jedná o nejnižší číslo od doby, kdy se přijíždějící turisté začali v zemi pro statistické účely zaznamenávat, tedy od roku 1964.

  Třetí největší ekonomika světa tak hodlá změnit pravidla, která byla považována za jedna z nejpřísnějších v porovnání s ostatními zeměmi uskupení G7. V současnosti přitom země začíná bojovat se sedmou vlnou pandemie. V posledních dnech totiž opět zaznamenává rostoucí počet nakažených. Důvodem je nakažlivější varianta Covidu-19 zvaná omikron BA.5. Tentokrát se však vláda rozhodla nevyhlásit stav nouze a nerozhodla ani o žádných dalších protivirových opatřeních.

  Sledujte nás na sítích

  Jihoafrický prodejce Pick n Pay nyní přijímá Bitcoin ve všech svých obchodech

  Pick n Pay, jeden z předních jihoafrických maloobchodníků, nyní přijímá bitcoiny jako platidlo ve všech svých obchodech po celé zemi. Pomocí sítě Bitcoin Lightning mohou zákazníci Pick n Pay nyní nakupovat zboží, jako jsou potraviny, mobilní data a elektřina.

  Macron řekl Netanjahuovi, že soudní reformou riskuje odklon od demokracie

  Francouzský prezident Emmanuel Macron upozornil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, že soudní reforma navrhovaná jeho vládou může vzdálit Izrael od společného pojetí demokracie. Informují o tom dnes izraelská média s odkazem na nejmenovaný zdroj. Elysejský palác se o tomto tématu jejich čtvrteční schůzky v Paříži nezmínil a Netanjahuův úřad věc odmítl komentovat.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jihoafrický prodejce Pick n Pay nyní přijímá Bitcoin ve všech svých obchodech

  Pick n Pay, jeden z předních jihoafrických maloobchodníků, nyní přijímá bitcoiny jako platidlo ve všech svých obchodech po celé zemi. Pomocí sítě Bitcoin Lightning mohou zákazníci Pick n Pay nyní nakupovat zboží, jako jsou potraviny, mobilní data a elektřina.

  Větrné turbíny ohrožují velryby, kritizují Bidena aktivisté i opozice

  Americký prezident Joe Biden se ocitl pod křížovou palbou kritiky od politiků, aktivistů a ochránců životního prostředí za výstavbu nových pobřežních větrných turbín. Ty totiž ohrožují velryby.