Reklama

Japonsko a Austrálie ve středu vyjádřily „vážné obavy“ ohledně situace Ujgurů v Číně

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Zprávy o potlačování lidských práv Ujgurů a dalších muslimských menšin v čínské oblasti Sin-ťiang jsou již nějakou dobu předmětem diskuzí. Japonsko a Austrálie ve středu vyjádřily „vážné obavy“ ohledně těchto zpráv. Peking to odmítl jako zlomyslnou pomluvu, píše agentura Reuters.

Vyzýváme Čínu, aby poskytla naléhavý, smysluplný a neomezený přístup nezávislým mezinárodním pozorovatelům do Sin-ťiangu, včetně vysokého komisaře OSN pro lidská práva.

Peking to označil za zlomyslnost a ministerstvo zahraničí uvedlo, že rozhodně nesouhlasí s tím, aby tyto dva národy hrály na „čínskou hrozbu“ a pošpinily tuto zemi.

Čína vyzvala všechny strany, aby přestaly zasahovat do jejích vnitřních záležitostí a aby přestaly sabotovat regionální mír a stabilitu, sdělil to dle agentury Reuters mluvčí ministerstva Wang Wenbin.

Předmětem diskuzí byla i krize v Myanmaru

Ministři rovněž vyjádřili znepokojení nad nedávnými kroky, které podle nich oslabily hongkonské demokratické instituce a naléhaly na mír a stabilitu ve Východočínském moři a v Tchajwanském průlivu. Vyjádřili taktéž vážné znepokojení nad krizí v Myanmaru, kde dochází po vojenském převratu k bojům.

Rozhodně odsuzujeme násilí páchané na obyvatelích Myanmaru a vyzýváme vojenský režim, aby okamžitě ukončil násilí a opatření k omezení svobody projevu a aby propustil všechny svévolně zadržované osoby,“ dodali.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic
Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá.
Rudé náměstí po protestu Pavla Kriseviče
Ruský soud v neděli nařídil, aby byl opoziční aktivista Pavel Krisevič poslán na dva měsíce do vazby pro podezření z výtržnictví. Krisevič byl zatčen na Rudém náměstí, kde předstíral protestní sebevraždu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama