Více
  3.2 C
  Czech
  Čtvrtek 8. prosince 2022

  Jak pozitivní myšlení ovlivňuje vaši úroveň stresu

  Dokážete si představit, že ve svém životě nemáte stres? Je možné snížit množství stresu, který pociťujete, tím, že budete myslet pozitivně.

  Většině z nás někdo někdy řekl: „Mysli pozitivně!“ nebo „Podívej se na to z té lepší stránky“, když něco nešlo úplně podle plánu. Jakkoliv se to snadno říká, už hůř se to převádí do praxe. Ale je na tom něco pravdy. Pozitivní myšlení může snížit vaši hladinu stresu, pomoci vám cítit se lépe, lépe zvládat situaci a zlepšit vaši celkovou pohodu a duševní rozpoložení.

  Jediným problémem je, že není vždy snadné být pozitivní a některé okolnosti z toho dělají větší výzvu než jiné. Dobrá zpráva: S trochou práce na otočení negativních myšlenek se můžete stát optimistou.

  Postoje optimistů a pesimistů

  Výzkum ukazuje, že výhody optimismu a pozitivního rozpoložení mysli jsou obrovské. Optimisté se mimo jiné těší lepšímu zdraví, pevnějším vztahům, jsou produktivnější a zažívají méně stresu.

  Je to proto, že optimisté mají tendenci více riskovat. Obviňují také vnější okolnosti, pokud selžou a udržují si myšlení ve stylu „zkusím to znovu“.

  Díky své odolnosti mají optimisté větší šanci na úspěch v budoucnosti a obecně je méně rozruší neúspěch.

  Na druhou stranu pesimisté mají tendenci obviňovat sami sebe, když se něco nepovede. S každou negativní zkušeností v životě se zdráhají zkoušet to znova. Začnou se dívat na pozitivní události ve svém životě jako na náhody, které s nimi nemají nic společného a očekávají vždy to nejhorší.

  Tímto způsobem optimisté i pesimisté vytvářejí sebenaplňující se proroctví.

  Vaše vnímání negativních událostí

  Když pochopíte, jak oba pohledy pohlížejí na okolnosti, je jasné, jak optimismus a pozitivní sebemluva mohou ovlivnit vaši úroveň stresu, stejně jako pesimismus a negativní sebemluva.

  Negativní události jsou méně stresující, když je vnímáte tak, že to není vaše chyba. Je pak i méně pravděpodobné, že se budou opakovat.

  Stejně tak jsou pozitivní události ještě sladší, když je vnímáte jako důkaz toho, že se vyplatilo něco zkusit a vnímáte tak sami sebe jako pána svého vlastního osudu.

  Kvůli rozdílu v chování mají ti, kteří obvykle praktikují pozitivní myšlení, tendenci zažívat větší úspěch, což může vést k méně stresujícímu životu. Začarovaný kruh.

  Jak se naučit být optimistou

  Jak můžete tyto informace využít ke snížení úrovně stresu? Naštěstí se optimismu dá naučit.

  Cvičením můžete změnit svou samomluvu (svůj vnitřní dialog, to, co si říkáte o tom, co prožíváte) a svůj vysvětlovací styl (specifické způsoby, kterými optimisté a pesimisté zpracovávají své zkušenosti). Zde je postup:

  Proveďte samotest optimismu. Zjistěte, zda jste optimista nebo pesimista a do jaké míry. Důvod, proč je to důležité, je ten, že mnoho pesimistů si myslí, že jsou optimisté. Optimismus je však definován specifickými kritérii. Pokud víte, kde ležíte na spektru optimismu a pesimismu, budete mít lepší představu o tom, co může být potřeba změnit.

  Zkuste být pozitivní. Jakmile pochopíte svůj současný způsob vidění věcí, můžete se vědomě snažit dívat se na věci jinak. Nyní je ideální čas procvičit si různé typy pozitivní sebemluvy a naučit se, jak se stát optimistou.

  Používejte pozitivní afirmace. Pravidelným používáním pozitivních afirmací můžete přeprogramovat sebe a svůj způsob myšlení. To pomůže pozitivnímu myšlení stát se více automatickým. Postupem času na to budete muset vědomě myslet čím dál tím méně.

  Sledujte nás na sítích

  McGregor o sobě dal znovu vědět. Pustil se do soupeře, který leží v nemocnici

  Do klece vlezl naposledy v červenci roku 2021, od té doby o sobě ale dává vědět snad čím dál víc. A to zejména příspěvky a komentáři na sociálních sítích. Conor McGregor si nebere servítky, ať jde téměř o kohokoliv. A když má možnost urazit svého přemožitele, neváhá. Je mu v tu chvíli úplně jedno, že Dustin Poirier zrovna leží v nemocnici.

  Už žádná karanténní centra. Čína se učí s covidem žít

  Čína ve středu oznámila, že lidé pozitivní na infekci covid-19 smějí zůstat v domácí karanténě místo státních karanténních center. Upravila také blokace rizikových oblastí a fungování škol.

  NEJNOVĚJŠÍ

  McGregor o sobě dal znovu vědět. Pustil se do soupeře, který leží v nemocnici

  Do klece vlezl naposledy v červenci roku 2021, od té doby o sobě ale dává vědět snad čím dál víc. A to zejména příspěvky a komentáři na sociálních sítích. Conor McGregor si nebere servítky, ať jde téměř o kohokoliv. A když má možnost urazit svého přemožitele, neváhá. Je mu v tu chvíli úplně jedno, že Dustin Poirier zrovna leží v nemocnici.