Více
  15.5 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  Jak cvičit, i když na to nemáte čas

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Příliš se staráme o to, abychom dosáhli dokonalého množství cvičení, že nakonec necvičíme vůbec. Je těžké opustit myšlenku, že dlouhé a upocené tréninky jsou jediné, které se počítají. Motivujte se a dejte šanci desetiminutovkám.

  Pokud jde o výmluvy, jak se dostat z nepříjemných úkolů, „nemám čas“ patří k oblíbeným. Večeře s tchyní? Není čas! Zajít na nákup? Těžko, s tak nabitým rozvrhem. Skvělé na tom je, že nikdo nemůže posoudit, jak moc jste ve skutečnosti zaneprázdněni. Pokud jde o to, proč necvičit, neexistuje snad lepší výmluva.

  Kolik je dost?

  Zahájení cvičebního programu znamená přeskupení rozvrhu, ale nevyžaduje to tolik času, kolik byste mysleli. Krátké cvičení může být pro hubnutí a zdraví stejně účinné jako delší cvičení. Navíc pro mnoho lidí je snazší vytrvat u kratších cvičení. Má to několik důvodů:

  • jsou schopni důsledněji se držet svého tréninku
  • cvičí více dní v týdnu než skupina s dlouhým tréninkem
  • v souhrnu stráví týdně cvičením více času než při dlouhých trénincích

  Jiné studie zjistily, že krátké cvičení může také pomoci snížit hladinu cholesterolu a riziko srdečních onemocnění, stejně jako delší cvičení. S vědomím, že byste si cvičení mohli rozdělit na několik 10minutových intervalů, přestává výmluva na nedostatek času dávat smysl.

  Důležitá je motivace

  Pokud chcete změnit svůj rozvrh tak, aby vyhovoval cvičení, musíte být k tomu motivováni. Lidé, kteří cvičí, nemusí mít nutně více času než vy. Jen se rozhodli, že to, co při cvičení získávají, má větší cenu než cokoli jiného, ​​co by mohli během této doby dělat (spát, obědvat s přáteli, domácí práce, atd.).

  Přemýšlejte o tom. Pokud by někdo zavolal a nabídl vám bezplatnou masáž, jak moc byste se snažili, abyste si uvolnili hodinu času? Pokud máte rádi masáže zdarma, dali byste si dost práce na změně svého rozvrhu, stejně jako si najdete čas na jiné věci. Vezměte si například návštěvy lékaře, práci do pozdních hodin, sledování televize, hraní počítačových her nebo vyřizování pochůzek.

  Cvičení je jako cokoli jiného, ​​ale pokud to pro vás není prioritou, nikdy si na něj neuděláte čas. Přitom všichni známe spoustu důvodů, proč by pro nás cvičení mělo být důležité.

  Získání náhledu na to, proč děláte to, co děláte, je jediný způsob, jak věci změnit k lepšímu.

  Ptejte se sami sebe

  Přiznejte si pravdu: Opravdu vám chybí čas na cvičení? Nebo existuje nějaký jiný důvod, proč necvičíte? Začněte tím, že prozkoumáte svůj pohled na cvičení a důvody, proč to neděláte. Máte strach z neúspěchu? Nebo možná jen nevíte, kde začít.

  Podívejte se na svůj rozvrh a zkuste v něm najít prostor. S vědomím, že zatím se k ničemu nezavazujte. Možná byste mohli vstát o 15 minut dříve, abyste si mohli zacvičit, nebo využít část obědové pauzy k rychlé procházce. Udělejte si seznam všech časů během dne, kdy byste mohli cvičit, bez ohledu na to, jak krátce.

  Položte si otázku: Jaké rutiny bych musel změnit, abych mohl cvičit? S ohledem na váš předchozí seznam, co by se muselo změnit, kdybyste tento čas navíc využili na cvičení?

  Na ranní cvičení byste si večer předtím museli sbalit sportovní oblečení a vstát dříve než obvykle. Projděte si každý krok ve své mysli. Nebo ještě lépe, jeden den cvičte, abyste viděli, co by se muselo změnit, kdybyste to dělali pravidelně.

  Dále se ptejte: Jaký druh cvičení by mě lákal? Kdybyste se měli ráno probudit a jako první cvičit, jakou aktivitu byste zvolili? Procházku venku? Jógu? Kruhový trénink? Udělejte si seznam činností, které vás baví a představte si, že je děláte pravidelně.

  Zkuste vydržet dva týdny

  Zamyslete se nad tím, jaký druh cvičebního plánu by vám nejlépe seděl pro nadcházející týden. Zapomeňte na to, kolik dní byste měli cvičit a soustřeďte se na to, kolik dní budete cvičit.

  Pomocí všech informací, které jste nasbírali, si nastavte cvičební plán a slibte si, že jej budete dodržovat řekněme dva týdny. Pak to zhodnoťte a uvidíte, jak na tom jste. Zjistíte, zda vaše tréninky dobře zapadají do vaší denní rutiny, či nikoliv. Můžete je změnit. Praxe je způsob, kterým zjistíte, co vám bude fungovat nejlépe.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS