2.5 C
Czech
Úterý 18. listopadu 2025
Protext ČTKJak bude vypadat jaro i léto? Dekorační trendy pro naše domovy uvede...

Jak bude vypadat jaro i léto? Dekorační trendy pro naše domovy uvede veletrh For Decor & Home

Praha 10. ledna 2023 (PROTEXT) – Jarní ročník veletrhu dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží For Decor & Home nastíní trendy pro letošní jaro a léto a nahlédne až do podoby příštích Vánoc. Ve dnech 19. a 21. ledna na výstavišti PVA Expo Praha budou moci obchodníci vybírat z širokého sortimentu na více než padesáti expozicích. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky Ford.

Veletrh For Decor & Home je tradiční nejvýznamnější kontraktační akcí pro obchodníky a nejinak tomu bude také letos v lednu. Dekorace, bytové a kuchyňské doplňky a dárkové zboží pro jaro, velikonoční svátky, léto a zčásti také již pro Vánoce 2023 se představí na ploše téměř 4000 čtverečních metrů od více než padesátky výrobců a dovozců z pěti zemí. Na velkoplošných expozicích se představí významné velkoobchody, exkluzivní importéři a výrobci, rodinné manufaktury, ateliéry a také řemeslné dílny.

S novinkami a trendy pro rok 2023 se budou moci seznámit také zájemci z řad široké veřejnosti, pro které je kontraktační veletrh rovněž přístupný. Odnesou si nejen inspiraci, jak zvelebit své domovy podle nejnovější módy, ale u mnoha stánků bude možné vystavené zboží také nakoupit, například dárky nebo drobné dekorace. Jaké zajímavosti letos jarní ročník veletrhu For Decor & Home přinese?

Přední dovozce živých květin Klia Praha, který je pravidelným účastníkem zářijových ročníků veletrhu, se poprvé představí se svým portfoliem pro jarní a letní sezónu. Zatím svou největší expozici dekorací včetně velkých zahradních prvků vybuduje v Letňanech slovenská společnost Simons Trade. V Hale 2, kde se celá událost koná, jí bude patřit výstavní plocha 220 čtverečních metrů.

Exkluzivní zahraniční tvorba

Atraktivním osvěžením bude poprvé v historii akce oficiální zastoupení indické tvorby. Pohled do světa exotických dekorací a dárkového zboží návštěvníkům zprostředkuje Velvyslanectví Indické republiky v Praze.

Nabídku ze zahraničí zpestří i další společnosti, například Pčelarstvo Daruvar z Chorvatska nabídne půvabné dárkové zboží se včelími produkty a z Polska poprvé zavítá na veletrh výrobce bytového textilu Spodiglyinitky.pl.

Svou výstavní premiéru v Letňanech bude mít také nový český výrobce skleněných ozdob Koulier z Oflendy, který nás seznámí s krásami tradičně foukaných ozdob s využitím jarních a letních květinových motivů. Tato originální kolekce nese název Česká louka.

Více podrobností o veletrhu FOR DECOR & HOME najdete na webu www.fordecor.cz.

Kontakt:

Lucie Bártová

vedoucí PR oddělení ABF, a.s.

bartova@abf.cz

Reklama

Doporučujeme

Trump otočil. Vyzývá republikány, aby hlasovali pro zveřejnění Epsteinových spisů

Americký prezident Donald Trump vyzval republikánské zákonodárce, aby hlasovali pro zveřejnění tzv. Epsteinových spisů. Na své sociální síti uvedl, že republikáni by měli hlasování podpořit, protože podle něj nemají co skrývat.

Emirates objednává dalších 65 letadel Boeing 777X

Emirates rozšiřuje flotilu o dalších 65 letadel Boeing 777X v hodnotě 38 miliard dolarů. Obří nákup potvrzuje dlouhodobé partnerství s americkým výrobcem i rostoucí ambice Dubaje na světovém leteckém trhu.

Gruzie zruší protikorupční úřad, uvedl předseda parlamentu

Gruzie zruší protikorupční úřad, který zřídila v roce 2022 na doporučení Evropské unie. Dnes to podle agentury TASS uvedl šéf gruzínského parlamentu Šalva Papuašvili, který je představitelem vládní strany Gruzínský sen. Zároveň oznámil, že země zruší hlasování voličů ze zahraničí.

KOMENTÁŘ: ČNB a nákup bitcoinů. Pozadí unikátní transakce, která upoutala svět

Česká národní banka vytvořila testovací kryptoměnové portfolio, do kterého umístila bitcoin a vybrané stablecoiny. Objem? Aktiva nakoupila za milion dolarů. Nákup má tak spíše symbolický než investiční význam, protože ukazuje pozitivní pohled ČNB na bitcoin a další digitální mince.

Soud v Bangladéši vyměřil expremiérce trest smrti za násilné potlačení protestů

Bangladéšský zvláštní tribunál dnes uznal bývalou premiérku Šajch Hasínu Vadžíd vinnou ze zločinů proti lidskosti a z násilného potlačení loňských studentských protestů a odsoudil ji k trestu smrti, informují tiskové agentury. Uzavřel se tak několikaměsíční proces, v němž byla expremiérka obžalována z nařízení zásahů, při nichž zahynulo na 1400 lidí. Několikatýdenní protivládní demonstrace loni v létě donutily tehdejší šéfku vlády k rezignaci a útěku do Indie, souzena tak byla v nepřítomnosti. Vadžíd všechna obvinění odmítá, legitimitu soudu neuznává a rozsudek dnes označila za politicky motivovaný.

Možná bychom mohli s Venezuelou mluvit, připustil Trump

Americký prezident Donald Trump připustil možné rozhovory se svým venezuelským protějškem Nicolásem Madurem, zatímco americká armáda v regionu zahájila cvičení, což venezuelská vláda označila za „akt agrese“. Trumpův ministr zahraničí Marco Rubio nazval venezuelský parlament (Národní shromáždění) „organizací pro přepravu drog“ a zpochybňuje Madurovu legitimitu.

Ukrajina koupí od Francie až 100 letounů Rafale

Ukrajina koupí od Francie až 100 bojových letounů Rafale. Uvedl to Elysejský palác po dnešním podepsání dohody ze strany ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, napsala agentura AFP. Nákup novinářům potvrdil i ukrajinský prezident Zelenskyj.

Tom Cruise získal čestného Oscara

Tom Cruise se po desetiletích v první filmové lize konečně dočkal Oscara. Hollywood mu v neděli večer tleskal vestoje a on sám mluvil o filmu jako o své životní podstatě. Večer patřil i Debbie Allen, Wynn Thomasovi a Dolly Parton. Všichni připomněli, proč filmový svět stále drží pohromadě.

Sesuvy půdy v Indonésii si vyžádaly nejméně 18 obětí, po desítkách lidí se pátrá

Nejméně 18 životů si dosud vyžádaly sesuvy půdy z minulého týdne ve dvou regionech indonéské provincie Střední Jáva. Další více než tři desítky lidí se pohřešují a v obtížných podmínkách po nich pátrají záchranné týmy. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na tamní úřady.

Nenecháme vás zmrznout! Řecko se stává klíčovým dodavatelem amerického LNG pro Ukrajinu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dosáhl v Aténách klíčové dohody s Řeckem, podle níž pomůže jeho zemi zajistit energetické potřeby během zimy, napsal server Euronews. Řecko bude Ukrajině dodávat americký zkapalnělý zemní plyn (LNG) od ledna do března 2026. Stává se tak první zemí Evropské unie, která se aktivně zapojila do amerického cíle „nahradit každou poslední molekulu ruského plynu americkým LNG“.

Eddie Murphy slaví 50 let v showbyznysu. Nový dokument poodhalí zákulisí jeho života

Eddie Murphy stojí před velkým jubileem. Po půl století v Hollywoodu přichází s dokumentem, který nechá diváky nahlédnout do jeho kariéry, rodinného života i vzestupů a pádů, které ho provázely od jeho největší slávy až po současnost.

Ruská raketa zabila v Charkovské oblasti tři lidi a deset zranila

Nejméně tři lidé zemřeli a deset včetně tří dětí utrpělo zranění při ruském raketovém útoku na městečko Balaklija v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny. Uvedl to dnes šéf městské vojenské správy Vitalij Karabanov. Ruské ministerstvo obrany sdělilo, že Rusko přes noc zlikvidovalo 36 ukrajinských bezpilotních letounů.

V Austrálii zavřou desítky škol kvůli podezření na kontaminaci toxickým azbestem

V Australském hlavním teritoriu (ACT) bude v pondělí uzavřeno 69 škol, oznámila australská vláda. Důvodem je barevný písek, který byl stažen z prodeje kvůli podezření, že obsahuje toxický azbest.

Miliony plastových biobeadů zamořily Camber Sands. Dobrovolníci bojují s časem

Na britském pobřeží Camber Sands došlo k jednomu z největších úniků mikroplastů posledních let. Miliony biobeadů z místní čistírny odpadních vod pokryly pláž i okolní přírodní rezervace. Dobrovolníci, vědci i úřady se snaží škody omezit, ale rozsah znečištění ukazuje, že je před nimi dlouhý boj.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama