-6.4 C
Czech
Čtvrtek 25. prosince 2025
Protext ČTKIUCN a Huawei vyzývají k širšímu využití technologií k ochraně přírody

IUCN a Huawei vyzývají k širšímu využití technologií k ochraně přírody

Šen-čen (Čína) 8. června 2022 (PROTEXT/PRNewswire) –

V souladu s tématem Světového dne životního prostředí „Pouze jedna Země“, který připadá na 5. června, se Mezinárodní svaz pro ochranu přírody (IUCN), společnost Huawei a globální partneři na summitu Tech for a Better Planet zabývali úlohou technologií v ochraně přírody.

Mezinárodní svaz pro ochranu přírody (IUCN), společnost Huawei a partneři projektů na ochranu přírody v úterý společně vyzvali k většímu celosvětovému úsilí o vývoj a zavádění nových technologií pro lepší ochranu Země.

Partneři společně uspořádali on-line summit „Tech for a Better Planet“, aby ukázali, jak mohou technologie významně přispět ke zefektivnění ochrany přírody, a představili nové digitální technologie, které mají potenciál stát se klíčovými faktory ochrany životního prostředí.

Proces reakce na environmentální hrozby zvýšil povědomí o tom, že technologie mohou mít zásadní vliv na ochranu přírody.

„Věříme, že digitální technologie jsou klíčovým faktorem ochrany životního prostředí,“ řekl ředitel představenstva a ředitel výboru pro udržitelný rozvoj společnosti Huawei Tao Jingwen. „Všechna odvětví naší společnosti by měla spolupracovat v otevřeném tržním prostředí, aby mohla aplikovat technologické inovace v průmyslových sektorech a transformovat nové technologie v řešení a služby, které mohou pomoci budovat zelenou planetu.“

Společnost Huawei podporuje ekologický rozvoj v průmyslových odvětvích prostřednictvím inovací v oblasti informačních a komunikačních technologií, které podporují globální cestu k nulovým emisím uhlíku. Na straně dodávek energie společnost integrovala výkonovou elektroniku a digitální technologie, aby urychlila rozvoj energie z obnovitelných zdrojů. Pokud jde o spotřebu energie, společnost Huawei bude pokračovat v inovacích energeticky úsporných technologií zaměřených na neustálé zvyšování energetické účinnosti ICT infrastruktury a tím šetřit energii a snižovat emise v průmyslu.

Společnost Huawei také navázala dlouhodobá partnerství s cílem zlepšit výsledky v oblasti ochrany přírody prostřednictvím vývoje technologických řešení, která lépe rozumí přírodě a vedou k účinnějším opatřením na ochranu biologické rozmanitosti v různých ekosystémech. V roce 2020 zahájily IUCN a Huawei globální projekt Tech4Nature a od té doby spustily několik pilotních projektů založených na standardu IUCN Green List ve Švýcarsku, Španělsku, Číně, Mexiku a na Mauriciu.

U pobřeží ostrova Mauricius rozmístily organizace IUCN, Huawei a Ecomode Society první podmořský systém v západní části Indického oceánu, který dokáže monitorovat ekosystémy korálových útesů v reálném čase. Cílem projektu je obnovit vysoce ohrožené ekosystémy korálových útesů pěstováním živých korálů ve školkách, jejich přesazováním a sledováním růstu, vodních podmínek a hrozeb, jako jsou řasy. Řešení se skládá z podvodních kamer se speciálními objektivy, senzorů, sítě 4G pro přenos dat a umělé inteligence pro interpretaci výsledků. Do dnešního dne bylo na degradované útesy přesazeno téměř 10.000 úlomků korálů a do konce roku 2022 je plánováno přesazení celkem 25.000 úlomků.

„Partnerský projekt Tech4Nature organizací IUCN a Huawei je dobrým příkladem inovativního projektu mezi odvětvími ochrany přírody a informačních a komunikačních technologií, jehož cílem je využít transformační potenciál vhodného využití digitálních technologií pro ovlivnění ochrany přírody v dané oblasti,“ uvedl náměstek generálního ředitele IUCN pro program Stewart Maginnis.

IUCN považuje kombinaci „technologií, dat a inovací“ za klíčovou pro dosažení ambiciózních cílů programu IUCN Nature 2030. Organizace také věří, že inovace v oblasti snímání dat, velkých dat, strojového učení a umělé inteligence mohou výrazně zlepšit znalosti a vhled do oblastí dopadu na životní prostředí, jako je půda, voda, oceány a klima. To zase pomůže zúčastněným stranám navrhnout lépe informovaná opatření ochrany a systémy monitorování živočišných druhů a ekosystémů.

Na summitu se o své poznatky a globální postupy v oblasti změny klimatu a ochrany přírodních zdrojů podělili také odborníci a ochránci přírody z oblasti životního prostředí a vědy, včetně společností Ecomode Society, WWF Italy, Berlev?g jeger og fiskeforening, Shan Shui Nature Conservation Center a Huawei Digital Energy Product Line.

Další informace najdete na summitu Tech for a Better Planet .

O IUCN – Mezinárodním svazu pro ochranu přírody (IUCN)

IUCN je členskou unií, která je jedinečně složena z vládních organizací i organizací občanské společnosti. Poskytuje veřejným, soukromým a nevládním organizacím znalosti a nástroje, které umožňují společný lidský pokrok, hospodářský rozvoj a ochranu přírody.

IUCN byla založena v roce 1948 a stala se největší a nejrozmanitější sítí pro ochranu životního prostředí na světě. Využívá zkušeností, zdrojů a dosahu více než 1 400 členských organizací a příspěvků přibližně 18.000 odborníků. IUCN je celosvětovou autoritou v oblasti posuzování stavu životního prostředí a opatření potřebných k jeho ochraně. Naši odborníci jsou sdruženi v šesti komisích, které se zabývají přežitím živočišných druhů, legislativou v oblasti životního prostředí, chráněnými oblastmi, sociální a hospodářskou politikou, správou ekosystémů a vzděláváním a komunikací.

Další informace naleznete na internetové stránce IUCN www.iucn.org .

O TECH4ALL

TECH4ALL je dlouhodobá iniciativa a akční plán, který společnost Huawei zahájila na podporu digitálního začlenění. Jejím hlavním cílem je zajistit, aby v digitálním světě nikdo nezůstal pozadu. Společnost Huawei spolupracuje se zákazníky a partnery na podpoře digitálního začlenění a udržitelného rozvoje ve čtyřech oblastech – vzdělávání, životní prostředí, zdraví a rozvoj.

Další informace najdete na webu TECH4ALL https://www.huawei.com/en/tech4all . Můžete nás také sledovat na: https://twitter.com/HUAWEI_TECH4ALL

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1833061/image_1.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1833062/image_2.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1833063/image_3.jpg

KONTAKT:

Jingfan Xing, xingjingfan@huawei.com

Reklama

Doporučujeme

K útoku na francouzskou poštu se přihlásila proruská hackerská skupina

Ke kybernetickému útoku na francouzskou poštu La Poste a její bankovní dům La Banque Postale, který v pondělí zastavil či omezil některé jejich služby, se přihlásila proruská hackerská skupina NoName057(16). Podle agentury AP to dnes uvedla francouzská prokuratura s tím, že vyšetřování převzala francouzská rozvědka DGSI.

Izrael oznámil, že zabil v Gaze finančníka Hamásu Abdal Haje Zakúta

Izraelská armáda dnes oznámila, že při útoku 13. prosince zabila v Pásmu Gazy významného člena teroristického hnutí Hamás Abdal Haje Zakúta, zodpovědného za finanční operace. Napsala to agentura AFP s tím, že Zakút zahynul při stejném úderu, při kterém armáda zabila druhého nejvýše postaveného velitele Hamásu Ráida Saada.

Thajští a kambodžští zástupci se setkali na hranicích, aby projednali příměří

Thajští a kambodžští zástupci se dnes setkali v thajské provincii Čantaburi, aby projednali obnovení příměří na sporných hranicích. Informovala o tom agentura AFP, která se odvolává na kambodžské představitele. Rozhovory by měly trvat čtyři dny. Po obnovení přeshraničních bojů na začátku prosince už zahynulo přes 40 lidí.

Paříž, Madrid a Brusel odsoudily americké sankce proti pětici Evropanů

Francie, Španělsko a Evropská komise (EK) dnes důrazně odsoudily americké sankce vůči pěti Evropanům. Pětice sankcionovaných se podle Washingtonu podílela na prosazování cenzury na amerických internetových platformách, z pohledu EK jde ale o lidi, kteří se zasazují o přísnou regulaci technologického sektoru a o boj proti dezinformacím na internetu, uvedla agentura AFP s odvoláním na vyjádření šéfa francouzské diplomacie.

Rusko plánuje postavit na Měsíci jadernou elektrárnu do roku 2036

Rusko plánuje v následujících deseti letech postavit na Měsíci jadernou elektrárnu, která by dodávala energii jeho lunárnímu programu a společné rusko-čínské výzkumné stanici, píše agentura Reuters. Přestože se Sovětský svaz v minulosti pyšnil mnoha prvenstvími při dobývání a průzkumu vesmíru, dnešní Rusko v této oblasti dlouhodobě zaostává nejen za Spojenými státy, ale už i Čínou. Právě představitelé čínské lunární mise letos v dubnu oznámili, že Peking zvažuje postavit na Měsíci jadernou elektrárnu.

Nový plán počítá se zmrazením fronty, nezakazuje vstup do NATO, řekl Zelenskyj

Nejnovější verze amerického plánu na ukončení ruské války proti Ukrajině počítá se zmrazením fronty na současných liniích a zahájením jednání o vytvoření demilitarizovaných zón. Na dlouhodobém konsensu ohledně územních otázek se ovšem ukrajinští a američtí vyjednavači na víkendových jednáních dohodnout nedokázali. Předmětem sporu je také budoucí správa Ruskem okupované Záporožské jaderné elektrárny. Ve vyjádření pro novináře to podle tiskových agentur uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dodal, že je připraven o citlivých otázkách jednat se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem.

Nový Jižní Wales zpřísnil zbraně i pravidla pro protesty po útoku na Bondi Beach

Nejlidnatější australský stát Nový Jižní Wales po střelbě na Bondi Beach schválil balík nových protiteroristických a zbraňových pravidel. Zákon omezuje držení zbraní, zakazuje veřejné vystavování symbolů vybraných zakázaných organizací a rozšiřuje pravomoci policie při protestech.

Castrol mění většinového vlastníka, BP si nechá 35 procent

BP prodává 65 procent své divize Castrol americké investiční firmě Stonepeak. Za podíl získá 6 miliard dolarů v hotovosti a ponechá si 35 procent. Prodej zapadá do širšího plánu odprodat aktiva a posílit rozvahu, zatímco firma znovu staví strategii víc na ropě a plynu.

Bitcoin v roce 2025 ztratil lesk, zlato přidalo 70 procent

Zlato letos znovu láme rekordy a investoři k němu utíkají ve chvíli, kdy roste nejistota. Bitcoin naopak zaostává a rok končí v minusu. Rozdíl mezi oběma aktivy se naplno otevřel hlavně na podzim.

Záporoží hlásí zraněné po zásahu třemi leteckými bombami

Nejméně dva zraněné si vyžádal ruský útok na Záporoží, oznámil dnes v noci náčelník Záporožské oblasti Ivan Fedorov. Zveřejnil také snímky se škodami, způsobenými třemi leteckými bombami. Moskevský starosta Sergej Sobjanin mezitím informoval o sestřelení tří dronů letících napadnout ruskou metropoli.

Trpišovský prodloužil ve Slavii smlouvu do léta 2029

Slavia na Štědrý den potvrdila pokračování trenéra Jindřicha Trpišovského i jeho nejbližších spolupracovníků. Nový kontrakt platí do léta 2029 a obsahuje i opci na další tři roky. Klub tím dává jasně najevo, že úspěšná éra realizačního týmu má pokračovat.

Dva policisté zemřeli při výbuchu v Moskvě na ulici, kde byl zabit ruský generál

Dva dopravní policisté a další osoba zahynuli v noci na dnešek při explozi v Moskvě na ulici poblíž místa, kde před dvěma dny po výbuchu nálože nastražené v autě zemřel ruský generál. Dnešní výbuch se odehrál v okamžiku, kdy se policisté chystali zadržet člověka, který se choval podezřele. Informoval o tom ruský Vyšetřovací výbor. Z pondělního atentátu Moskva podezírá ukrajinské zpravodajské služby.

Norský biatlonista Sivert Guttorm Bakken zemřel ve 27 letech

Ještě o víkendu závodil ve Světovém poháru a nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o jeho poslední start. Norský biatlonista Sivert Guttorm Bakken byl o dva dny později nalezen mrtvý v hotelovém pokoji v Itálii. Příčina úmrtí zatím zůstává nejasná.

Brit čelí obvinění, že 13 let omamoval a znásilňoval bývalou manželku

V Anglii obvinili muže, který měl podle vyšetřování roky omamovat a znásilňovat ženu, s níž byl dříve ženatý. Případ se táhne přes více než dekádu a kromě něj čelí obvinění i další muži. Žena se rozhodla vystoupit pod svým jménem.

Enrique Iglesias a Anna Kournikova přivítali na světě čtvrté dítě

Zpěvák Enrique Iglesias a bývalá tenistka Anna Kournikova mají velký důvod k oslavě. Do jejich už tak početné domácnosti přibylo čtvrté dítě, které se narodilo 17. prosince. Do světa zprávu oznámili o pár dní později.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama