Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Instagram odvolá některé z nově zavedených úprav. Reaguje na kritiku rodiny Kardashianových

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po silné kritice ze strany uživatelů odvolá sociální síť Instagram některé ze svých nově zavedených úprav. Reaguje tím mimo jiné také na postoj nevlastních sester Kim Kardashianové a Kylie Jenner. Obě celebrity totiž nedávno sdílely příspěvek s nápisem „Udělejte Instagram opět Instagramem“. V poslední době se totiž známá aplikace snaží chovat spíše jako čím dál více populární Tik Tok. Ve čtvrtek o tom informoval server CNN a The Wrap.

  Sociální síť Instagram odstraní některé ze svých nedávno zavedených funkcí a úprav. Reaguje tím na silnou kritiku ze strany svých uživatelů, i známých celebrit. Proti nedávným změnám se totiž postavily nevlastní sestry Kardashianovy, tedy Kim Kardashian a Kylie Jenner. Obě totiž sdílely příspěvek s nápisem „Udělejte Instagram opět Instagramem“. Odvolání úprav pak podle serveru CNN Business oznámilo vedení Instagramu ve čtvrtek.

  Uživatelům totiž vadí úpravy, kterými se známá sociální síť snaží čím dál více podobat aplikaci Tik Tok. Nabízí jim například čím dál větší množství doporučených příspěvků, které však nepocházejí z účtů, které uživatelé sledují. Podle šéfa společnosti Meta, která Instagram vlastní, Marka Zuckerberga dosahuje jejich počet asi 15 procent, ale do konce příštího roku by to mohlo být až 30 procent. Šéf Instagramu Adam Mosseri však nyní jejich generování pozastaví. Oznámil to v rozhovoru se serverem Platformer.

  „Potřebujeme udělat obrovský krok zpátky a pozměnit naši strategii,“ oznámil šéf Instagramu v rozhovoru. Mezi další kritizované úpravy pak patří změna formátu příspěvků. V poslední době se totiž uživatelům místo do čtverce zobrazovaly přes celou obrazovku. „Na základě našich zjištění a zpětné vazby pozastavujeme testování formátu plné obrazovky, abychom mohli prozkoumat i jiné alternativy,“ dodal Adam Mosseri.

  Instagram bude v budoucnosti čím dál více založený na videích, míní jeho šéf Adam Mosseri

  Odvolat změny se přitom vedení Instagramu rozhodlo jen pár dní poté, co je Mosseri veřejně obhajoval. Podle něj totiž nabízely „více zábavy a poutavých zkušeností„. Podle serveru The Wrap rovněž poukázal na to, že jsou podle analýzy dat videa na platformě čím dál oblíbenější. „Abych byl upřímný, musím říct, že opravdu věřím v to, že Instagram bude v budoucnosti čím dál více založený na videích,“ uvedl.

  Zaměřit se na videa snaží Instagram také kvůli tomu, že je na nich založený jeho největší konkurent Tik Tok. Ten se také kromě toho zaměřuje právě na doporučování příspěvků uživatelům na základě algoritmů, a ne toho, jaké účty doopravdy sledují.

  Aplikace je vlastněná čínskou společnosti ByteDance a po celém světě má podle serveru News.au asi 655,9 milionů uživatelů. Podle analytiků by její příjmy mohly v roce 2024 dosáhnout na stejnou hodnotu, jaké nyní dosahuje společnost YouTube. Loni pak aplikace vydělala více než sociální síť Snapchat.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS