Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Indka zemřela na uštknutí kobrou. Ale skutečným vrahem byl její manžel

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Třicetiletý Ind byl odsouzen dvakrát na doživotí za to, že přinutil hada smrtelně kousnout jeho manželku. Hrůzný plán mu vyšel až napotřetí. Informuje o tom CNN.

  Spisovatel Arthur Conan Doyle napsal kdysi povídku Strakatý pás. Ikonický detektiv Sherlock Holmes v ní odhalí vraha, který nechal své nevlastní dcery ve spánku kousnout smrtelně jedovatým hadem, aby se zmocnil rodinného dědictví.

  A přesně takový zločin – včetně podobných pohnutek – spáchal muž jménem Suraj Kumar. Svou manželku Uthru (25) nechal uštknout kobrou poté, co ji omámil sedativy. Ležet bezvládně na posteli se zkrvavenou rukou od hadích zubů ji našla její matka. Ačkoliv ji okamžitě nechala odvézt do nedaleké nemocnice, mladá žena zemřela. A tady by příběh mohl skončit: na kousnutí hadem totiž v Indii umírají lidé poměrně běžně.

  Uthřiným rodičům se ale něco nezdálo a nechali případ vyšetřit. Na konci pátrání stály dva doživotní rozsudky pro jejího manžela Kumara. Ukázalo se, že muž, který se s Uthrou dal v roce 2018 dohromady přes seznamovací agenturu, si vzal svou ženu s vidinou majetkového prospěchu. Kumar, úředník z chudých poměrů, po svatbě získal věnem 720 gramů zlata, 500 tisíc rupií (zhruba 150 tisíc korun) a sedana značky Suzuki. Za rok se jim narodil syn a poté začala Kumarova rodina požadovat po rodičích jeho manželky stále více a více peněz. Ti jim zpočátku vyhověli, ale pak začal nespokojený Kumar usilovat o život své ženy.

  Někdy ke konci roku 2019 přepadla mladého muže naprostá posedlost hady. Strávil hodiny na internetu a sledoval videa ze života hadů a jejich krotitelů. V únoru 2020 si od překupníka koupil řetízkovou zmiji, jednoho z nejnebezpečnějších indických hadů. Položil jej na schody a řekl manželce, aby mu přinesla telefon z prvního patra. Doufal, že zmije ženu kousne, ta si jí ale všimla a zavolala pomoc. Kumar hada chytil a schoval. O několik dní později to zkusil znovu.

  Místo zmije zkusil kobru

  Tentokrát dal manželce sedativa do misky se sladkou rýží. Když Uthra usnula, vzal zmiji a přinutil ji manželku kousnout. Pak hada vyhodil, aby se zbavil důkazů. Kousnutí mladou ženu probudilo, křičela v šílených bolestech. Manžel chvíli počkal, pak ji ale odvezl do nemocnice. Tvrdil, že had manželku kousnul venku při praní prádla. Pak odjel domů, sedl k internetu a začal si vyhledávat informace o kobrách.

  Uthra strávila v nemocnici 52 dní, poté ji propustili do péče rodičů. Nemohla chodit, a tak ležela celé dny na posteli. Jen patnáct dní poté, co se vrátila, propašoval Kumar do domu jejích rodičů dalšího hada, tentokrát kobru. Pak ženu opět omámil sedativy v džusu. Když spala, položil jí hada na tělo, plaz ale nechtěl kousnout. Popadl jej tedy za hlavu a přitiskl jej tlamou k ženině ruce, až se vyděšená kobra konečně zakousla. Tentokrát Uthra nepřežila.

  Kobří zuby zanechaly v ženině ruce skutečně hlubokou ránu, což bylo podezřelé: koroner si všiml, že zranění vypadalo, jako kdyby hadí zuby někdo k tělu přitiskl. Zvláštní byl rovněž čas, v němž se útok udál, po osmé večerní bývají kobry totiž nečinné. Kobra navíc zaútočí teprve až když je vyprovokována, nestává se, že by kousla spícího člověka. Což dokázal i pokus, kdy vyšetřovatelé nechali kobru na lidské maketě. Had se po ní plazil, ale nekousl. To se podařilo až v případě, kdy jej detektivové cíleně provokovali klackem. Policie také zjistila, že kobra se do uzavřené místnosti nemohla dostat sama.

  Krutý vrah si rozsudek dvojího doživotí vyslechl se stoickým klidem. U soudu řekl, že svou manželku zavraždil proto, že s ní už nemohl žít. Při výslechu znalců také zaznělo, že kousnutí jak řetízkové zmije, tak kobry vyvolává jednu z nejhorších bolestí na světě a mladá žena musela před smrtí příšerně trpět.

  Kumar není prvním člověkem, který použil k vraždě hada a v Indii se dokonce hovoří o novém trendu. Na hadí kousnutí v zemi zemře každoročně přes milion lidí a 99,9% úmrtí se uzavře jako nešťastná náhoda. Odborníci hovoří o tom, že některé případy mohou být ve skutečnosti nevyšetřenými vraždami.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ethan Crumbley: Střelba ve škole v Michiganu

  Střelec z Michiganu Ethan Crumbley (15) bude souzen za terorismus. Čtvrtý student zemřel

  Vyšetřovatelé odtajnili jméno teenagera, který střílel na střední škole v Michiganu. Jmenoval se Ethan Crumbley. Student Justin Shilling (17), jeho čtvrtá oběť, zemřel v nemocnici.
  Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Je čas začít přemýšlet o povinném očkování, vyzvala členské státy EU předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen. Některé státy už tuto povinnost vyhlásily.
  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litevská vláda ve středu oznámila, že ve snaze zabránit pašování migrantů požádá parlament, aby od 10. prosince na hranici s Polskem vyhlásil výjimečný stav.
  Michigan: Patnáctiletý zastřelil tři spolužáky

  Patnáctiletý student zahájil palbu na půdě školy. Zastřelil tři spolužáky, osm zranil

  Tři studenti ve věku 14 až 17 let zemřeli při střelbě na střední škole v Michiganu. Dalších sedm a jeden učitel jsou zranění. Patnáctiletý střelec je ve vazbě.
  Varianta omikron v Nizozemsku

  Omikron byl nejspíš v Evropě ještě dřív, než se původně myslelo

  Omikron, nová varianta koronaviru, se zřejmě ještě předtím, než se jí začal bát celý svět, objevila v Nizozemsku. Tvrdí to místní úřady.
  rasový útok

  Zinscenoval „rasový útok“, aby byl známější, tvrdí žalobce. Dnes stojí černošský herec před soudem

  Herec Jussie Smollett stanul před soudem. Podle obžaloby společně s dalšími lidmi fingoval rasistický útok, aby se stal známějším.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama