Protext ČTKIMMOFINANZ oznamuje aktualizaci své strategie

IMMOFINANZ oznamuje aktualizaci své strategie

Praha 24. června 2022 (PROTEXT) – Poté, co její většinový podíl převzala společnost CPI Property Group, představuje společnost IMMOFINANZ svou aktualizovanou strategii. Hodlá pokračovat ve své růstové, hodnotu vytvářející strategii, a to se silným zaměřením na maloobchodní nemovitosti a řešení kancelářských prostor. V rámci aktivní správy portfolia budou prodány nemovitosti v hodnotě přibližně jedné miliardy eur a výnosy budou investovány do aktiv s vyšším výnosem. Úspěšný provoz firmy bude pokračovat na její robustní finanční základně a současně s posilováním aktivit ESG. IMMOFINANZ bude při naplňování této strategie těžit z úzké spolupráce s CPI Property Group a ze souvisejících synergických efektů.

V rámci aktualizované strategie hodlá IMMOFINANZ dále rozšiřovat své portfolio maloobchodních nemovitostí. Další posilování segmentu nákupních parků v Evropě bude posíleno akvizicemi a rozvojem úspěšných, vůči krizím odolných STOP SHOPů. Vzhledem k poslednímu pozitivnímu vývoji v obratu dosaženém díky nájemnému a v návštěvnosti bude rozšíření maloobchodního portfolia podpořeno investicemi do místních nákupních center v souladu se značkou VIVO! Současný růstový trend týkající se kancelářských řešení myhive bude pokračovat, přičemž důraz bude i nadále kladen na expanzi na trzích, které jsou pro společnost IMMOFINANZ klíčové.

„Díky konceptům STOP SHOP, VIVO! a myhive máme prvotřídní a inovativní značky a realitní řešení k tomu, abychom optimálně plnili přání a požadavky našich nájemců a zákazníků. Naším cílem je nyní tuto silnou pozici dále rozšiřovat: chceme se stát předním poskytovatelem maloobchodních nemovitostí na našich klíčových trzích. Kromě toho rozšíříme své portfolio myhive, abychom přesvědčili více nájemců o výhodách našeho inovativního, flexibilního a udržitelného realitního konceptu,“ vysvětluje Radka Doehring, členka představenstva společnosti IMMOFINANZ.

Nové investice se v současném tržním prostředí zaměří na maloobchodní a kancelářská aktiva. V rámci aktivní správy portfolia plánuje IMMOFINANZ prodat nemovitosti v hodnotě přibližně jedné miliardy eur. Tyto prodeje se soustředí především na nemovitosti s nižším výnosem a jediným nájemcem. Získané prostředky budou investovány do maloobchodních a kancelářských nemovitostí s vyšším výnosem na klíčových trzích nebo budou použity na splacení dluhu. V rámci užší integrace celé skupiny sleduje IMMOFINANZ strategii zaměřenou na maloobchodní a kancelářské nemovitosti na klíčových trzích a cílené akvizice budou zahrnovat aktiva získaná od CPI Property Group, která odpovídají této strategii. Při jejím naplňování bude IMMOFINANZ těžit z úzké spolupráce s CPI Property Group a ze souvisejících synergických efektů.

Ve své ambiciózní strategii ESG hodlá IMMOFINANZ pokračovat i v budoucnu. Strategie čistých nulových emisí, která je navržena tak, aby byla společnost bezemisní v celém hodnotovém řetězci, zůstává nezměněna. IMMOFINANZ bude také koordinovat své cíle a vykazování ESG s CPI Property Group, aby investoři a další zainteresované strany lépe porozuměli dosaženému pokroku a cílům ESG v celé skupině.

Růstový kurz společnosti bude podpořen robustní finanční základnou. S ohledem na nové financování v současném tržním prostředí bude kladen důraz především na dlouhodobé bankovní financování.

Představenstvo očekává, že ve druhé polovině tohoto roku bude moci oznámit podrobnější informace k očekávanému vývoji podnikání ve finančním roce 2022.

Pro další informace prosím kontaktujte:

Bettina Schragl

Ředitelka Oddělení firemní komunikace a vztahů s investory

communications@immofinanz.com

investor@immofinanz.com

.

Doporučujeme

Desítky lesních požárů sužují Floridu a Georgii, tam už živel zničil 120 domů

Dva rozsáhlé lesní požáry, které zuří v americkém státě Georgia sužovaném suchem, zničily přes 120 domů a ohrožují zhruba tisícovku dalších. Mrtví ani zranění zatím hlášeni nejsou, napsala dnes agentura AP. Hasiči v Georgii ve čtvrtek zasahovali u 31 nových a poměrně malých požárů a na sousední Floridě dnes také u více než 120 lesních požárů.

Letiště v Teheránu poprvé od začátku války obnovilo mezinárodní spoje

Letiště Imáma Chomejního v Teheránu dnes ráno obnovilo provoz pro komerční mezinárodní linky, informoval server BBC. Je to poprvé od 28. února, kdy americko-izraelské útoky na Írán spustily válku v regionu. Předminulý týden v ní začalo platit příměří.

Nejméně čtyři mrtví po nočních ruských útocích na Ukrajinu, přes 30 zraněných

Ukrajina v noci čelila rozsáhlému útoku 619 ruských dronů a 47 řízených střel a raket, oznámilo ukrajinské letectvo. Z toho 580 donů a 30 střel bylo sestřeleno nebo zneškodněno. Útok zabil čtyři lidi a dalších více než 30 osob utrpělo zranění, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Nejméně 14 lidí bylo zraněno při ruském útoku na Dnipro, ranění jsou také v Charkovské, Černihivské či Oděské oblasti, dodal Zelenskyj. Kvůli ruskému útoku vyslalo Polsko preventivně do vzduchu stíhačky. Trosky dronu dopadly ve městě Galati na východě Rumunska, uvedlo rumunské ministerstvo obrany.

USA a Írán obnovují cestu k jednání

Spojené státy a Írán se znovu pokoušejí rozhýbat mírová jednání. Do Pákistánu míří zvláštní vyslanec Steve Witkoff a Jared Kushner, zatímco íránský ministr zahraničí Abbás Arákčí už dorazil do Islámábádu. Přímé setkání s americkou stranou ale Írán veřejně odmítá.

Bořil dostal stop na sedm zápasů sezona pro něj skončila

Kapitán Slavie Jan Bořil dohrál sezonu předčasně. Disciplinární komise mu po víkendovém zápase v Hradci Králové udělila trest na sedm soutěžních utkání. Obránce tak přijde o závěr ligy i nadstavbu a zasáhne až do dalšího ročníku.

Meta propustí tisíce lidí. Zaměstnanci mluví o posedlosti AI

polečnost Meta podle stanice ABC oznámila propuštění zhruba 8 000 zaměstnanců v nadcházejícím měsíci. Jde o zhruba 10 procent pracovní síly. Tisíce pracovních míst přitom nechá neobsazených. Hlavním důvodem jsou zvýšené výdaje na umělou inteligenci, na kterou letos vynaloží 135 miliard dolarů (asi 2,8 bilionu korun).

Benátkám dochází čas. Mohou zmizet pod mořem

Benátky, jedno z nejkrásnějších a turisticky nejvyhledávanějších měst světa, se kvůli změnám klimatu mohou stát minulostí. Podle nové zprávy budou v případě nečinnosti do konce století ztraceny. Zatímco město postupně klesá, mořská hladina stoupá. Současný systém protipovodňových zábran přestane stačit ještě v tomto století.

Sázel na únos Madura. Americký voják skončil v poutech

Americký voják speciálních jednotek zapojený do operace na sesazení venezuelského diktátora Nicoláse Madura byl zatčen za neoprávněné nakládání s utajovanými informacemi. Na predikčním trhu Polymarket vsadil na americký útok na jihoamerickou zemi a únos jejího prezidenta během několika hodin více než 33 tisíc dolarů (asi 683 tisíc korun).

Ruské drony útočily na Oděsu, zabily dva seniory a 15 zranily

Seniorský pár v noci na dnešek zemřel při ruském útoku na Oděsu, informovala ukrajinská Státní služba pro mimořádné informace (DSNS) a městská vojenská správa. Dalších 15 lidí je zraněných. Ruské bezpilotní letouny zasáhly obytné domy, civilní infrastrukturu i nákladní loď mířící do přístavu.

Příměří mezi Izraelem a Libanonem bylo prodlouženo o tři týdny, oznámil Trump

Izrael a Libanon se dohodly na prodloužení příměří o tři týdny. Křehké uklidnění situace ale dál provázejí útoky, politické napětí i nejistota kolem role Hizballáhu. Informovaly o tom agentury Reuters a AP News.

Trump chce koupit Spirit Airlines za peníze daňových poplatníků

Americký prezident Donald Trump zvažuje neobvyklý zásah do leteckého trhu. Místo klasické finanční pomoci by stát podle něj mohl koupit zadlužené Spirit Airlines, stabilizovat firmu a později ji prodat se ziskem. Cílem má být záchrana pracovních míst i udržení konkurence mezi aerolinkami.

Čelní srážka dvou vlaků v Dánsku. Pět lidí je v kritickém stavu

V Dánsku na železničním přejezdu severozápadně od Kodaně se ve čtvrtek brzy ráno čelně srazily dva vlaky. Nehoda si podle zdravotnických zdrojů vyžádala pět těžce zraněných a dalších třináct lidí utrpělo lehčí zranění.

Třinec vyrovnal finále na 2:2 a zlomil Pardubice doma

Finále extraligy nabralo dramatický směr. Třinec zvládl i druhý domácí zápas a po výhře 4:2 dorovnal sérii s Pardubicemi na 2:2. Oceláři tak rychle odpověděli na úvodní porážky z venku a znovu ukázali, že se s nimi musí počítat.

Velšští farmáři žalují firmu kvůli plánovaným elektrickým vedením

Pět set velšských farmářů míří k soudu. Podali hromadnou žalobu na energetickou firmu Green Gen Cymru. Tvrdí, že při plánování nových tras elektrických stožárů porušuje jejich práva a zastrašuje místní lidi.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama