menu

25.8 C
Czech
Sobota 20. července 2024

Netanjahu zakázal armádě pořizovat záznamy o válce v Pásmu Gazy, napsal Haarec

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zakázal armádě pořizovat záznamy z jednání o válce v Pásmu Gazy. Podle informací, které dnes zveřejnil server deníku Haarec, se tak stalo jen pár dní po říjnovém útoku teroristického hnutí Hamás na jih Izraele. Později, když to podmínky dovolily, premiér nechal jednání přesunout do vládních budov.

Čeští horolezci zdolali Muču Kiš, nejvyšší nezdolaný vrchol světa

Radoslav Groh, Zdeněk Hák a Jaroslav Bánský se zapsali do historie horolezectví tím, že jako první vystoupili na vrchol Muču Kiš v pohoří Karákóram v Pákistánu. Tato hora, dosahující výšky 7453 metrů, byla dosud nejvyšším nezdolaným vrcholem na světě. Výstup dokončili 5. července.

Huawei Storage představuje tři vlajkové produkty pro komplexní řešení datových center

Sledujte nás na sítích

Barcelona 4. března 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – V rámci fóra Huawei Full-Stack Data Center na veletrhu MWC 2022 v Barceloně představila společnost Huawei svou vizi „Flash-to-Flash-to-Anything (F2F2X, flash na flash na vše)“ a podpořila využití all-flash úložišť pro urychlení ve všech scénářích. Zároveň odhalila tři vlajkové produkty své nabídky datových úložišť: all-flash úložiště OceanStor Dorado, zálohovací úložiště OceanProtect a velkokapacitní úložiště OceanStor Pacific pro komplexní řešení datových center Huawei Full-Stack Data Center.

Reklama

Rozvoj 5G, internetu věcí (IoT) a aplikací umělé inteligence (AI) způsobil prudký nárůst objemu dat ve finančním, vládním i výrobním sektoru. V důsledku toho čelí systémy pro ukládání dat vyšším požadavkům než kdykoli dříve. Omezení služeb i výše provozních nákladů (Operating Expenses, OPEX) tradičních systémů za těchto okolností neumožňují udržet IT systémy neustále a za všech podmínek online. Z těchto důvodů se stala úložiště typu all-flash oblíbenou volbou pro zvýšení efektivity v různých odvětvích, a to zejména pro transakce, analytiku, vysokorychlostní sdílení souborů, vývoj a testování, zotavení po havárii, zálohování a vysoce výkonné výpočetní algoritmy. Pevné disky SSD rychle nahrazují magnetické pevné disky HDD a poskytují vyšší výkon i lepší ochranu dat ve všech scénářích.

Společnost Huawei odhalila tři vlajkové řady úložišť a technologií pro své komplexní řešení datových center:

1. Řada all-flash úložišť OceanStor Dorado je známá svou robustní spolehlivostí a vysokým výkonem a byla široce přijata v různých průmyslových odvětvích pro klíčové výrobní aplikace. Nové systémy OceanStor Dorado představené na veletrhu MWC jsou vybaveny zcela novými funkcemi síťových úložišť (Network Attached Storage, NAS) spolu s mnoha dalšími bezpečnostními funkcemi, jako jsou kvóty, kvalita služeb a ochrana proti ransomwaru. To vše přispívá k zajištění bezpečného sdílení souborů mezi odděleními. Nové systémy Dorado také využívají jedinečnou architekturu souborového systému globálně distribuovaného napříč clustery a špičkovou architekturu FlashLink, která poskytuje o 30 % vyšší výkon než obdobné konkurenční systémy. Řada OceanStor Dorado navíc současně podporuje active-active úložiště pro sítě SAN (Storage Area Network) a NAS (Network Attached Storage), zajišťující nepřetržitý provoz služeb. Disková pole Dorado jsou vhodná zejména pro scénáře automatizovaných návrhů elektronických systémů (Electronic Design Automation, EDA), výzkumu a vývoje produktů nebo výměny finančních dat a slouží jako efektivní a spolehlivá infrastruktura pro aplikace pracující s více než bilionem malých souborů.

2.Zálohovací úložiště řady OceanProtect jsou vybavena víceproudovým enginem pro urychlení celého procesu a architekturou active-active, zajišťující vysokou spolehlivost. Díky průlomovým inline deduplikačním algoritmům s proměnnou délkou a kompresním algoritmům založeným na funkcích poskytuje třikrát vyšší rychlost zálohování dat a pětkrát vyšší rychlost obnovy dat než konkurenční produkty a také vysoký poměr redukce dat 72:1. Kromě toho také nabízí komplexní řešení ochrany proti ransomwaru, které uživatelům pomáhá chránit data před útoky.

Reklama

3.Velkokapacitní úložiště OceanStor Pacific překonává hranice výkonu, protokolu a kapacity vysoce výkonných aplikací pro analýzu dat (High-Performance Data Analytics, HPDA). Jako jediná řada úložišť na trhu podporuje hybridní zatížení, takže jeden systém OceanStor Pacific lze současně používat pro HPDA aplikace, big data, video, zálohování i archivaci. Nové systémy OceanStor Pacific navíc díky optimalizaci algoritmů a technikám komprese dat zlepšují využití úložiště v HPDA scénářích o 30 %. Díky podpoře zpracování velkých objemů dat téměř v reálném čase také zkracují dobu analýzy 100 miliard datových sad ze dnů na pouhé minuty, čímž výrazně urychlují vývoj aplikací.

Další informace o úložištích Huawei OceanStor naleznete na adrese https://e.huawei.com/en/products/storage

Mobilní veletrh MWC Barcelona 2022 probíhá od 28. února do 3. března ve španělské Barceloně. Stánek společnosti Huawei Enterprise se nachází na místě 1H50 v hale 1 Fira Gran Via. Další informace o digitální transformaci průmyslových odvětví naleznete na adrese: Huawei Enterprise na MWC 2022 | New Value Together

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/1758729/Huawei_Storage_Reveals_Three_Flagship_Products.jpg

KONTAKT: [email protected]

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.

Trump přijal nominaci do voleb a zopakoval, že přežil s boží pomocí

Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal v noci na dnešek SELČ nominaci do listopadových prezidentských voleb. V úvodu svého projevu vyzval ke sjednocení strany i celé země a prohlásil, že chce být prezidentem všech Američanů. Během více než devadesátiminutové řeči však brzy přešel ke svému tradičně útočnému tónu, píší světové tiskové agentury.

Dron unikl protivzdušné obraně a zabil v Tel Avivu člověka. K útoku se přihlásili Hútíové

Jemenští povstalci Hútíové se na sociální síti X (dříve Twitter) přihlásili k dronovému útoku v centru izraelského hlavního města Tel Aviv. Izraelská armáda vyšetřuje, jak je možné, že nebyly aktivovány systémy protivzdušné obrany. Rebelové ještě chystají k útoku oficiální vyjádření.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.

Trump přijal nominaci do voleb a zopakoval, že přežil s boží pomocí

Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal v noci na dnešek SELČ nominaci do listopadových prezidentských voleb. V úvodu svého projevu vyzval ke sjednocení strany i celé země a prohlásil, že chce být prezidentem všech Američanů. Během více než devadesátiminutové řeči však brzy přešel ke svému tradičně útočnému tónu, píší světové tiskové agentury.

Dron unikl protivzdušné obraně a zabil v Tel Avivu člověka. K útoku se přihlásili Hútíové

Jemenští povstalci Hútíové se na sociální síti X (dříve Twitter) přihlásili k dronovému útoku v centru izraelského hlavního města Tel Aviv. Izraelská armáda vyšetřuje, jak je možné, že nebyly aktivovány systémy protivzdušné obrany. Rebelové ještě chystají k útoku oficiální vyjádření.

Akcie čipů po Trumpově výroku o obraně Tchaj-wanu dále klesají

Akcie některých z největších světových výrobců čipů zaznamenaly další pokles po komentářích Donalda Trumpa, který naznačil, že Tchaj-wan, klíčový hráč v globálním průmyslu, by měl financovat svou vlastní obranu proti Číně.

Studentské protesty v Bangladéši mají 22 mrtvých, hoří budova televize

Počet mrtvých v důsledku násilností při studentských protestech v Bangladéši vzrostl na 22, uvedla dnes agentura AFP. Večer místního času (odpoledne SELČ) zapálila část demonstrantů budovu státní televizní stanice BTV, uvnitř jsou patrně uvěznění lidé. Demonstranti se v budově televize skryli před policií, uvedly zdroje AFP.
Reklama
Reklama