-1.1 C
Czech
Středa 14. ledna 2026
Protext ČTKHuawei spouští akcelerační program FPGGP na podporu digitální a inteligentní transformace světového...

Huawei spouští akcelerační program FPGGP na podporu digitální a inteligentní transformace světového finančnictví

Šen-čen (Čína) 8. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Huawei oznámila na konferenci HiFS Frontier Forum 2024 spuštění akceleračního programu Financial Partner Go Global Program (FPGGP). Cílem společnosti Huawei je navázat spolupráci s více partnery, kteří mají rozsáhlé zkušenosti v daném odvětví, zaměřit se na klíčové scénáře v rámci digitální transformace globálního finančního průmyslu a propojit účastníky programu i jejich inovační kapacity. Tímto způsobem může společnost Huawei se svými partnery podpořit transformaci a modernizaci zákazníků z finančního sektoru v celém životním cyklu – od konzultací přes řešení až po služby – a dosáhnout tak spolupráce výhodné pro všechny zúčastněné strany.

Viceprezident společnosti Huawei a generální ředitel divize Huawei Digital Finance Jason Cao uvedl, že společnost Huawei je připravena budovat globální ekosystém pro digitální finanční průmysl. Ten má zahrnovat jak přední světové partnery, tak hybatele zapojené v lokálním průmyslu a inovátory v segmentovaných scénářích. „Společnost Huawei vyvinula ve spolupráci s partnery inovativní řešení založená na scénářích pro osm hlavních scénářů v tomto odvětví – od provozu a údržby infrastruktury po platformy aplikačních systémů, od základních obchodních transakcí po aplikace pro velké objemy dat a od bankovnictví po pojišťovnictví a obchod s cennými papíry.“

Program FPGGP se poprvé představil v roce 2021. V uplynulých třech letech spolupracoval s 11 partnery na úspěšných dodávkách řešení a realizaci digitální transformace pro více než 20 finančních zákazníků ve 14 zemích a regionech po celém světě.

Nyní se k němu v Číně připojilo 24 partnerů, z nichž šest se stalo také členy rady – Sunline, Tongdun Technology, Netis, Wallyt, Sinosoft a Chinasoft International.

Viceprezident divize Huawei Digital Finance a prezident pro globální partnerství Roger Wang uvedl, že společnost Huawei se řídí strategií „Partneři + Huawei“, trvale spolupracuje s předními světovými finančními partnery na dosažení společných úspěchů a ve spolupráci se svými partnery nabízí špičková řešení, možnosti inovací a vynikající postupy. Akcelerační program FPGGP má pak za cíl urychlit digitální a inteligentní transformaci finančního odvětví prostřednictvím následujících tří bodů:

1. Povzbudit další globální kompetenční partnery k zapojení do FPGGP s cílem poskytovat našim zákazníkům komplexní podporu v průběhu celé jejich obchodní cesty – od poradenství a řešení až po služby a provoz.

2. Inkubovat více scénářových řešení pro finanční sektor dle zákaznických požadavků v oblasti digitální a inteligentní transformace.

3. Posílit propojení a spolupráci mezi ekosystémovými partnery.

Do května 2024 poskytla společnost Huawei své služby více než 3600 finančním zákazníkům ve více než 60 zemích a regionech, včetně 53 ze 100 největších světových bank.

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/2433088/image.jpg

KONTAKT: hwebgcomms@huawei.com

 

 

 

 

Reklama

Doporučujeme

Írán: USA a Izrael mohou za smrt demonstrantů, USA hledají záminku k intervenci

Íránská mise při OSN v úterý obvinila Spojené státy a Izrael, že nesou odpovědnost za oběti protivládních protestů v Íránu. Americký prezident Donald Trump podle ní také podněcuje k násilí, ohrožuje suverenitu a bezpečnost Íránu a snaží se destabilizovat vládu, napsaly dnes agentury. Protivládní protesty si podle lidskoprávních organizací citovaných agenturou AP dosud vyžádaly více než 2570 obětí. Přes 18.100 lidí úřady zadržely, některým hrozí trest smrti.

Rusko znovu útočilo na Kyjev, v Rostově jedna oběť a ranění po ukrajinském útoku

Ruské drony během noci na dnešek zaútočily na Kyjev. Starosta hlavního města Vitalij Kličko nejprve informoval, že zásah dronu způsobil požár v jednom z bytů v šestnáctipodlažní obytné budově. Šéf kyjevské vojenské správy Tymur Tkačenko ale později upřesnil, že požár s náletem nesouvisí a že příčiny se zjišťují. Ruský útok na ukrajinskou metropoli pokračoval i ráno, úřady vybízejí obyvatele, aby setrvali v úkrytech. Nálet ukrajinských dronů na Rostov na jihozápadě Ruska si vyžádal jednu oběť a čtyři raněné, oznámil gubernátor regionu.

Po pádu jeřábu na vlak zemřelo na severu Thajska 28 lidí, dalších 80 je zraněno

Nejméně 25 lidí dnes zemřelo a více než 80 dalších utrpělo zranění při železniční nehodě na severovýchodě Thajska, kde velký stavební jeřáb spadl na vlak, který vykolejil a začal hořet. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na úřady, podle nichž pokračuje pátrání po dalších obětech.

EU zavádí přísnější kontrolu látek PFAS v pitné vodě

Evropská unie spouští první systematické sledování látek PFAS v pitné vodě. Tyto takzvané věčné chemikálie ohrožují zdraví lidí i přírodu, přesto se dosud běžně používaly v každodenních výrobcích. Nová pravidla mají přinést zlom.

Hrozí šok na trzích, varují odborníci. Ceny ropy rostou

Analytici a ekonomové varují před šokem na trzích z rostoucích cen ropy v důsledku geopolitického napětí. Tato komodita zaznamenala růst po americkém útoku na Venezuelu. Odborníci však mají obavy hlavně ze situace v Íránu. Pád režimu by mohl poškodit tamní produkci ropy a spustit inflační růst. Ceny ropy v posledních letech klesají kvůli nadprodukci.

Lukáš Dostál proměnil sázku z Instagramu ve splněný sen o NHL

Na začátku to vypadalo jako obyčejná internetová výzva, která má pobavit pár sledujících. Dva mladí Češi, Adam a Ondřej, si totiž vsadili na komentář od hráče NHL pod video z rozbruslení. Jenže místo rychle zapomenuté legrace z toho nakonec byla letenka, lístky na zápas a příběh, který se v hokejovém světě šíří s chutí dál.

Počet obětí protestů v Íránu roste, americký úder je na spadnutí

Masivní protesty v Íránu si vyžádaly už přes 2 500 obětí, uvedla aktivistická agentura Human Rights Activists News Agency. Hovoří se o možném pádu režimu. Americký prezident Donald Trump vyzval k pokračování protestů a prohlásil, že „pomoc už je na cestě". Teherán varoval před odvetou, Izrael je kvůli možnému americkému útoku ve stavu nejvyšší pohotovosti.

Exprezidentovi Jižní Koreje Jun Sok-jolovi hrozí trest smrti

Jihokorejští státní zástupci formálně požádali soud o uložení trestu smrti bývalému prezidentovi Jun Sok-jolovi. Ten stojí před soudem v Soulu a obžaloba jej viní z vedení povstání. Toho se měl dopustit, když se pokusil vyhlásit stanné právo.

Mattel představil první panenku Barbie, která přibližuje život s autismem

Do řady Fashionistas vstupuje novinka, která odráží rozmanitost dětských světů. Panenka s fidget spinnerem, sluchátky a komunikačním tabletem vznikla ve spolupráci s autistickou komunitou a má pomoci dětem připomenout, že být jiný je naprosto v pořádku.

Stovky traktorů blokovaly ulice Paříže při dalším zemědělském protestu

Okolo 350 traktorů dnes přijelo do ulic Paříže, kde francouzští zemědělci protestuj í proti dohodě Evropské unie s jihoamerickými zeměmi spolku Mercosur, která podle nich ohrozí jejich příjmy a potenciálně i dodávky potravin pro obyvatele. Farmáři v ranní špičce blokovali ulice metropole a požadovali okamžité kroky vlády ke zlepšení situace, informovala agentura AFP. Mluvčí vlády ve francouzské televizi uvedla, že kabinet brzy představí nová opatření na pomoc zemědělcům.

Americký Senát rozjíždí jednání o regulaci kryptoměn

Ve Washingtonu se znovu rozbíhá snaha nastavit jasná pravidla pro trh s kryptoměnami. Senátní bankovní výbor má v polovině ledna projednávat návrh legislativy, která má vymezit, jak se budou v USA digitální aktiva regulovat a kdo za co ponese dohled.

Ve Venezuele od čtvrtka propustili 73 politických vězňů, uvedla tamní opozice

Ve Venezuele bylo k pondělnímu večeru propuštěno 73 politických vězňů, informovala dnes tamní opozice na sociální síti X, kde zveřejnila jejich seznam. Čech Jan Darmovzal, který je ve Venezuele vězněn od předloňského září, na něm není. Aktuální informace o tomto českém občanovi ČTK zjišťuje. Venezuelská autoritářská vláda pod americkým tlakem minulý čtvrtek slíbila propustit "značný počet" politických vězňů a v pondělí uvedla, že propuštěno bylo 116 lidí vězněných za porušování ústavního pořádku; tento počet ale zatím opozice nepotvrdila.

Čtyři mrtví a šest raněných při ruském útoku na Charkov, uvedly úřady

Nejméně čtyři lidé přišli o život a šest utrpělo zranění při ruském nočním útoku na předměstí Charkova, uvedl šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Dříve informoval o dvou mrtvých a pěti raněných v druhém největším ukrajinském městě, ležícím na východě země. Ukrajina naopak zaútočila na přístavní město Taganrog u Azovského moře, tvrdí ruské úřady.

Íránci se po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím

Íránci se podle agentury AP po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím, nadále ale nefungují internet ani textové zprávy. Na pokračující výpadky internetu upozornila své občany také americká diplomacie, podle níž by, pokud to bude bezpečné, měli Američané zvážit odchod z Íránu přes pozemní hranice s Tureckem a s Arménií.

Grónsko a Dánsko slibují posílení bezpečnosti Arktidy

Severoatlantická aliance (NATO) a Grónsko chtějí posílit obranu dánského autonomního území v naději, že odradí amerického prezidenta Donalda Trumpa od pokusů o jeho převzetí. Šéf Bílého domu trvá na tom, že Grónsko musí být pod kontrolou USA, protože je klíčové pro národní bezpečnost.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama