Protext ČTKHuawei představuje nové vynálezy, které přinášejí revoluci v oblasti umělé inteligence, 5G...

Huawei představuje nové vynálezy, které přinášejí revoluci v oblasti umělé inteligence, 5G a uživatelských zážitků

Šen-čen (Čína) 9. června 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost na tematické akci zveřejnila pokrok v oblasti duševního vlastnictví a inovací

Společnost Huawei na fóru „Rozšiřování inovačního prostředí 2022″, které se konalo v jejím sídle v Šen-čenu, oznámila řadu klíčových vynálezů v rámci ocenění „Deset nejlepších vynálezů“, jež uděluje každé dva roky.

Ocenění je určeno pro vynálezy, které by mohly vytvořit nové řady výrobků, stát se důležitými komerčními prvky stávajících výrobků nebo které vytvářejí značnou hodnotu pro společnost a odvětví.

Mezi oceněné vynálezy patří různé technologie od sčítací neuronové sítě, která výrazně snižuje spotřebu energie a plochu obvodu, až po „optickou duhovku“, která poskytuje jedinečný identifikátor optických vláken. Ten je navržen tak, aby pomohl operátorům spravovat jejich síťové zdroje a zredukoval náklady i čas spojené se zaváděním širokopásmového připojení.

Oznámení přišlo v souvislosti s právy duševního vlastnictví, jejichž ochrana a sdílení jsou podle společnosti Huawei pro technologický ekosystém zásadní.

„Ochrana duševního vlastnictví je klíčem k ochraně inovací,“ řekl právní ředitel společnosti Huawei Song Liuping. „Rádi bychom poskytli licence na naše patenty a technologie a podělili se o naše inovace s celým světem. To přispěje k rozšíření inovačního prostředí, podpoře našeho průmyslu a rozvoji technologie pro všechny,“ dodal.

„Společnost Huawei se neustále mění a ukazuje světu hodnotu duševního vlastnictví z Číny,“ řekl Tian Lipu, prezident čínské pobočky Mezinárodní asociace pro ochranu duševního vlastnictví.

Ke konci roku 2021 měla společnost Huawei více než 110.000 aktivních patentů ve více než 45.000 patentových rodinách. Má více udělených patentů než kterákoli jiná čínská společnost, podala nejvíce patentových přihlášek u Patentového úřadu EU a v počtu nově udělených patentů ve Spojených státech se umístila na pátém místě. Již pět let po sobě se společnost Huawei umístila na prvním místě na světě, pokud jde o přihlášky podle Smlouvy o patentové spolupráci.

Vedoucí oddělení práv duševního vlastnictví společnosti Huawei Alan Fan uvedl, že hodnota patentů společnosti Huawei je v průmyslu široce uznávána, zejména v oblasti mainstreamových standardů, jako jsou mobilní technologie, Wi-Fi a audio/video kodeky.

„Za posledních pět let byly na patenty 4G/5G společnosti Huawei licencovány více než dvě miliardy chytrých telefonů. A pokud jde o automobily, každý rok je spotřebitelům dodáno přibližně osm milionů připojených vozidel, na něž byly uděleny patenty společnosti Huawei,“ řekl Fan.

Společnost Huawei také aktivně spolupracuje se společnostmi spravujícími patentové licence a nabízí „one-stop“ licence pro hlavní standardy.

„Více než 260 společností, které vyrábějí jednu miliardu zařízení, získalo patentové licence HEVC společnosti Huawei prostřednictvím patentového sdružení,“ uvedl Fan. Dodal, že společnost jedná o vytvoření nového patentového fondu, který by průmyslu umožnil „rychlý přístup“ k patentům společnosti Huawei pro zařízení Wi-Fi po celém světě.

Společnost Huawei také diskutuje o společných licenčních programech pro patenty 5G s odborníky na licencování a dalšími předními průmyslovými patentovými experty.

Ředitel Úřadu Světové organizace duševního vlastnictví v Číně Liu Hua ocenil trvalé zaměření společnosti Huawei na inovace a řekl: „Těšíme se, že se společnost Huawei bude i nadále na vysoké úrovni účastnit celosvětového konkurenčního soupeření a oslňovat inovacemi.“

Podle bývalého viceprezidenta Evropského patentového úřadu Manuela Desantese v dnešní době už vzhledem k obrovskému množství změn ve světě není nejdůležitější počet registrovaných patentů nebo vynálezů. „Systém duševního vlastnictví by měl zajistit, aby si ochranu zasloužily ty výtvory, které přinášejí skutečnou hodnotu,“ řekl.

Šlo o třetí akci na téma inovací a duševního vlastnictví, kterou společnost Huawei uspořádala v rámci svých inovačních praktik. Společnost Huawei každoročně investuje více než 10 % svých příjmů z prodeje do výzkumu a vývoje.

Co se týče výdajů na výzkum a vývoj, společnost Huawei se umístila na druhém místě ve srovnávacím přehledu průmyslových investic do výzkumu a vývoje v EU za rok 2021. V roce 2021 společnost zvýšila investice do výzkumu a vývoje na 142,7 miliardy CNY, což představuje 22,4 % celkových příjmů. Za posledních deset let přesáhly celkové investice společnosti Huawei do výzkumu a vývoje 845 miliard CNY.

KONTAKT: Ruoshan Cheng, chengruoshan@huawei.com

Doporučujeme

Sevastopol je po ukrajinském útoku bez elektřiny a paliva

Sevastopol, největší město na Ruskem anektovaném ukrajinském poloostrově Krym, je z velké části bez elektřiny v důsledku ukrajinského útoku. Moskvou dosazený šéf místní správy Michail Razvožajev to oznámil na síti Telegram. Za nejvážnější označil situaci na západě města, který bude bez proudu do večera.

Inspektoři MAAE navštíví íránská jaderná zařízení, uvedl šéf agentury Grossi

Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) provede inspekce íránských jaderných zařízení. Na tiskové konferenci v Japonsku to dnes uvedl šéf MAAE Rafael Grossi. Agentura podle něj začne velmi brzy pracovat na upřesnění postupů, termínů a lokalit, píše agentura Reuters. Grossi se odvolal na memorandum o porozumění, které minulý týden podepsaly Spojené státy a Írán. Obě země přitom v úterý ohledně návštěv inspektorů vydaly protichůdná vyjádření, což Grossi podle agentury AP označil za slovní přestřelku. Náměstek íránského ministra zahraničí Kázem Gharíbabádí později Grossiho slova ohledně inspekcí odmítl.

Keiko Fujimori se stane novou prezidentkou Peru

Konzervativní politička Keiko Fujimori získala v peruánských prezidentských volbách náskok, který už její soupeř nedokáže smazat. Země se tak zřejmě vrátí ke jménu, které peruánskou politiku ovlivňuje už desítky let a zároveň dál rozděluje společnost.

Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti

Tenistka Markéta Vondroušová přišla o možnost hrát profesionální tenis na čtyři roky. Nezávislý tribunál potvrdil nejvyšší možný trest za odmítnutí dopingové kontroly z prosince loňského roku. Wimbledonská vítězka z roku 2023 se ještě může odvolat k Mezinárodní sportovní arbitráži CAS.

Technologické akcie se po propadu chystají k růstu

Americké technologické akcie se po prudkém začátku týdne pokoušejí o návrat nahoru. Nervozita kolem ocenění firem spojených s umělou inteligencí během dvou dnů smazala z tržní hodnoty společností v indexu Nasdaq 100 téměř 1,3 bilionu dolarů.

Francie hlásí první případ eboly

Francie potvrdila první případ eboly. Nakaženým je lékař, který se nedávno vrátil z humanitární mise v Demokratické republice Kongo, kde se země potýká s rozsáhlou epidemií této vysoce nebezpečné nemoci.

KOMENTÁŘ: Rheinmetall na burze krvácí. Německý zbrojař přišel o miliardovou státní zakázku

Od války na Ukrajině byla německá zbrojařská společnost Rheinmetall generátorem štěstí pro všechny své akcionáře. Jenže letos se stroj zasekl, tvrdou ránu teď firmě uštědřila německá vláda. Kabinet zřejmě zruší miliardovou zakázku na výrobu válečných lodí.

Rusko i Ukrajina hlásí oběti nepřátelských vzdušných útoků

Trosky sestřelených ukrajinských dronů poškodily průmyslový objekt, obytné budovy a auta v ruské Nižegorodské oblasti, oznámil dnes tamní gubernátor Gleb Nikitin. Dva lidé podle něj zahynuli. Úřady v ruské Belgorodské oblasti hlásí jednu oběť ukrajinského útoku. Gubernátor ruské Orenburské oblasti Jevgenij Solncev informoval o sestřelení ukrajinských dronů nad průmyslovým zařízením v Orenburgu. Naopak ruský útok na Ukrajinu zabil podle úřadů ženu v Charkovské oblasti.

Okrádáte zákazníky! Trump není spokojen s cenami benzinu

Ceny ropy klesají, což se propisuje i do cen pohonných hmot. Americký prezident Donald Trump si však stěžuje, že benzin nezlevňuje dost rychle. Tvrdí, že pokles cen benzinu neodpovídá zlevňování černého zlata. Ministerstvu spravedlnosti nařídil, aby začalo vyšetřovat praktiky ropných gigantů. Ceny benzinu v USA klesají už šestý týden v řadě. Tento trend bude pokračovat, jak se bude obnovovat doprava v Hormuzském průlivu.

USA poskytnou experimentální lék proti ebole pro testování v Kongu

Spojené státy poskytnou experimentální lék proti ebole pro klinické testování v Kongu. V zemi se šíří dosud největší známá epidemie nákazy způsobená kmenem Bundibugyo. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na americké ministerstvo zdravotnictví.

Trump dostal symbolickou stopku. Kongres hlasoval proti jeho válečným pravomocím

Republikány ovládaný Senát schválil rezoluci o válečných pravomocích, která prezidenta Donalda Trumpa vyzývá k zastavení války v Íránu a nutnosti obrátit se na Kongres, pokud by chtěl obnovit vojenské akce. Rezoluce však nemá legislativní váhu, jde čistě o symboliku. Ukazuje však, jak jsou republikáni pod Trumpovým vedením roztříštěni. Bílý dům rezoluci bagatelizoval.

OSN varuje: Škrty americké pomoci v programech proti AIDS v Africe budou stát životy

Rozhodnutí Spojených států ukončit financování programů zaměřených na boj proti HIV a AIDS v Jižní Africe může mít podle Organizace spojených národů (OSN) vážné následky. Šéfka programu UNAIDS Winnie Byanyima varovala, že omezení podpory ohrozí životy nejzranitelnějších lidí. Informuje o tom BBC, Reuters a další servery.

Střelba izraelské armády zabila v jižním Libanonu dvě osoby

Izraelská střelba dnes zabila v jižním Libanonu dvě osoby a několik dalších zranila. Jde o první střelbu Izraele v Libanonu za poslední tři dny. Libanonské radikální hnutí Hizballáh incident označilo za porušení dohody o příměří mezi oběma stranami. Skupina podporovaná Íránem střelbu odsoudila, ale neuvedla, jestli podnikne nějakou odvetnou akci, informovala agentura Reuters.

Írán a Omán se shodly na jednání o budoucí správě Hormuzského průlivu

Írán a Omán vytvoří pracovní skupinu, která se zaměří na dosažení dohody o budoucí správě Hormuzského průlivu, včetně s ní spojených poskytovaných služeb a nákladů. Obě země to dnes podle agentury Reuters uvedly ve společném prohlášení s tím, že budou jednat s pobřežními státy regionu a dalšími stranami, kterých se záležitost týká. Spojené státy dlouhodobě žádají, aby Teherán průliv opět úplně otevřel a nevybíral za plavbu žádné poplatky.

Ukrajina podle Putina útočí na civilisty, k setkání se Zelenským nevidí důvod

Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že Ukrajina útočí na civilisty a že kvůli těmto úderům nevidí důvod k přímým rozhovorům s hlavou ukrajinského státu Volodymyrem Zelenským. Informovala o tom agentura Reuters, podle které šéf Kremlu míní, že cílem ukrajinských dronových útoků je destabilizace ruské společnosti. Ukrajina se od února 2022 brání ruské invazi a součástí obrany jsou i údery v hloubi ruského území.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama