Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Hráč Call of Duty se snažil dokázat, že nepodvádí, omylem dokázal opak

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hráč hry Call of Duty: Vanguard se tento týden při účasti v neoficiálním placeném turnaji nechtěně dopustil podvodu. Poté, co vzbudil podezření ohledně legitimity své hry, se zřejmě pokusil dokázat, že nepodvádí. A to tak, že během zápasu 2v2 Search and Destroy namířil webkameru na svůj monitor a streamoval, se zapnutými cheaty.

  Kenjiho tým zápas 2v2 vyhrál, ale jeho konkurenti ImSasukee a iLuhvly se rozhodli výsledky rozporovat u pořadatelské služby turnaje Checkmate Gaming. Při kontrole Kenjiho streamu si Checkmate všiml něčeho zvláštního. Klip na twitteru jasně ukazuje, jak je v jednu chvíli na kameře Kenjiho monitoru jasně vidět, že používá wallhack. To je běžný cheat, který umožňuje vidět nepřátele skrz zdi. Poznáte to podle plovoucích obdélníků, které se objevují na obrazovce – to jsou krabice nakreslené kolem nepřátelských hráčů, které může Kenji sledovat po mapě.

  Stream, ze kterého klip pochází, Kenji spolu s celým svým kanálem mezitím smazal. V tomto záznamu jeho streamu můžete však sledovat, jak jeho protihráči objevují jeho wallhacky. Na základě vyšetřování se společnost Checkmate gaming rozhodla Kenjiho vyloučit. Tam si podle všeho od konce roku 2020 hraním CoD vydělal téměř 4 000 dolarů. Aby toho nebylo málo, univerzitní liga, ve které Kenji soutěžil, College CoD League, udělila Kenjimu trvalý ban. Diskvalifikovala také jeho další čtyři spoluhráče reprezentující v lize Grand Canyon University. Liga oznámila své rozhodnutí dnes ráno na svém oficiálním serveru Discord.

  Dohra incidentu

  „Kenji je trvale vyloučen z CCL. Univerzita Grand Canyon je diskvalifikována ze zbytku sezóny 2022 a z posezónního období. Všichni níže uvedení hráči GCU, kteří soutěžili po boku Kenjiho, mají zákaz činnosti do začátku sezóny 2023. Mohou se vrátit do soutěže v sezóně 2023,“ uvádí se v prohlášení.

  I když má tento konkrétní příběh o podvádění vtipný konec, na soutěžní integritu Call of Duty to nevrhá dobré světlo. I přes veškerou snahu specializovaného softwaru Ricochet Anti-Cheat od společnosti Activision, je pro hráče stále možné, aby do svých her cpali cheaty. A dokonce s jejich pomocí vyhrávali tisíce dolarů. Pokud se při používání cheatů nenahrajete a nedáte váš záznam na internet, není zřejmě tak těžké se z toho dostat bez úhony.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS