Více
  18.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Hra Fall Guys přechází na free-to-play a konečně dorazí i na Switch a Xbox

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Multiplayer battle royale plošinovka Fall Guys se stává 21. června free-to-play a po prvé se objeví na konzolích Nintendo Switch a Xbox. Informoval o tom server The Verge.

  Hra, která se nejprve objevila na PlayStationu a PC, měla původně vyjít na Switchi a Xboxu už loni v létě. Brzy se ale konečně objeví i na těchto platformách. Postup se bude sdílet napříč platformami a ani hraní s přáteli nebude omezeno podle toho, jestli hrajete na konzoli či na PC.

  Vývojářská společnost Mediatonic, kterou nyní vlastní Epic Games, odhalila celou řadu aktualizací pro Fall Guys ve videu zveřejněném v pondělí. Mezi tyto změny patří chystaný editor map, bezplatné skiny pro předplatitele Xbox Game Pass a také to, že hráči budou moci vyměňovat koruny za kudos, které lze použít v herním obchodě.

  Jak se dalo čekat, Fall Guys bude ke stažení zadarmo jen z Epic Games Store. Majitelé placených verzí Fall Guys na PC mohou po přechodu hry na free-to-play nadále používat verzi pro Steam. Mediatonic ale na svém blogu uvádí, že noví hráči na PC si budou muset hru stáhnout a hrát v obchodě Epic Games Store. Jak uvedl server The Verge, v této době je verze pro Steam stále dostupná a není uvedeno, kdy bude stažena z prodeje.

  Stávající hráči, kteří si hru před touto změnou koupili, získají balíček Legacy Pack s výhodami. V něm budou tři oblečky, tituly, jmenovky a přístup k prémiovému season passu. Season Pass si mohou noví hráči zakoupit i za Show-Bucks. Stávající bezplatný postup a herní měna (Kudos) zůstanou zachovány.

  Počet hráčů rychle klesá

  Hra Fall Guys vyšla v srpnu 2020 a zaznamenala průlomový úspěch. Ale poté, co hra v roce 2020 dosáhla na Steamu vrcholu s 172 213 souběžnými hráči, ji podle SteamDB v současnosti na PC hraje asi 7 000 lidí. Přechod na free-to-play by mohl zvýšit počet hráčů. Více lidí by potom utrácelo za kosmetické doplňky v herním obchodu.

  Hra PUBG: Battlegrounds přešla na free-to-play na začátku tohoto roku a od té doby vydělala mnohem více peněz. Epic také po koupi vývojářského studia Psyonix udělal hru Rocket League free-to-play a zaznamenal obrovský úspěch.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS