Více
  11.3 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Candida auris. Amerikou se šíří smrtelná houbová infekce

  Americkými zdravotnickými zařízeními a domovy pro seniory se alarmující rychlostí šíří smrtelná kvasinková infekce rezistentní vůči léčbě. Zemře přitom jeden ze tří nakažených. Houba vyvolává závažná onemocnění u lidí s oslabenou imunitou.

  Zkušený stratég Hodgson. V 75 letech bude koučovat Crystal Palace

  Roy Hodgson se znovu vrací mezi elitu, oslovilo ho vedení Crystal Palace, aby tým udržel v Premier League. Je to zajímavá výměna. Právě u tohoto týmu Hodgson v červenci 2021 skončil a nahradil ho Patrick Vieira. Teď si role zase vyměnili poté, co Vieira prodloužil sérii bez výher ve všech soutěžích už na dvanáct zápasů.

  Vědce překvapila technika středověkých mistrů architektů při stavbě katedrály Notre-Dame

  Katedrála Notre-Dame získala prvenství ve využívání železa ke zpevňování zdí. Experti to zjistili díky rekonstrukci této slavné gotické stavby, kterou před čtyřmi lety poškodil rozsáhlý požár. Objevili zde tisíce železných výztuh z 12. a počátku 13. století.

  Hra Apex Legends v 16. sezóně dosáhla nového historického maxima hráčů ve službě Steam

  Po vydání 16. sezóny stoupla popularita hry Apex Legends a dosáhla nového historického maxima v počtu současně hrajících hráčů ve službě Steam. To je trochu překvapivé, protože tento nárůst hráčské základny není způsoben tím, že by se na soupisku přidala nová legenda. Zároveň tím byl překonán původní rekord, který byl stanoven v den spuštění hry Apex Legends a doposud nebyl překonán.

  Dobrá aktualizace zvyšuje počet hráčů ve hře

  Hra Apex Legends měla vždy vzestupy a poklesy hráčské základny, a to z mnoha důvodů. Od problémů s vyvážením až po nedostatek čerstvého obsahu, 16. sezóna je závanem čerstvého vzduchu. Jedním z klíčových rozdílů, které 16. sezóna přináší, je více introspekce; více vyvažování obsahu, který hra již má, namísto přidávání nového obsahu. Například poprvé po dlouhé době se spolu s novou sezónou nepřidává žádná nová legenda.

  Navíc díky přepracovanému systému tříd, který dává všem třídám nové unikátní perky, a nové zbrani Nemesis se do Apex Legends vrací čerstvý obsah. Fanoušci se shodli na tom, že téma 16. sezóny Revelry je dobré pro její čtvrté výročí, přičemž spousta dobrého obsahu přichází prostřednictvím battle passu. Nakonec to, že nemáme novou legendu ani mapu, pomohlo zefektivnit zbytek hry do příjemnější sezóny.

  Další dlouho očekávaný přírůstek do herních režimů Apex Legends, Team Deathmatch, je konečně v 16. sezóně. Ten představuje hratelnost pro hráče, kteří se nechtějí pouštět do battle royale režimů Apexu. Jelikož se jedná o relativně standardní verzi TDM, mohou do něj fanoušci tohoto herního režimu z jiných FPS her naskočit a zahrát si ho celkem snadno.

  Přesná čísla

  Když už mluvíme o požitku ze 16. sezóny, rekord současně hrajících hráčů hry Apex Legends od jejího velkého uvedení na trh obstál. Nyní, díky velké komunitě a dobře přijatým změnám, Apex Legends překonal svůj vlastní rekord. Podle služby Steam dosáhla hra Apex Legends 18. února 2023 svého maxima s 624 473 hráči.

  Předchozí rekord, který byl stanoven při spuštění, se pohyboval kolem 510 000 souběžně hrajících hráčů. Nyní hra dosáhla vrcholu s více než 110 000 hráči, což je o více než 110 000 hráčů více než ve dnech jejího spuštění.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.