menu

28 C
Czech
Neděle 21. července 2024

Severní Korea podle Soulu položila u hranice další desítky tisíc min

Severní Korea v poslední době položila desítky tisíc nových min podél mezikorejské hranice, uvedlo dnes jihokorejské ministerstvo obrany. Jihokorejská armáda podle agentury AP varovala, že by záplavy mohly miny zanést na jihokorejské území. V oblasti teď silně prší.

Prezident Pavel na Pražském hradě přijal wimbledonské vítězky

Prezident Petr Pavel dnes na Pražském hradě slavnostně přivítal úspěšné české tenistky Barboru Krejčíkovou, Kateřinu Siniakovou a Janu Kovačkovou, které minulý týden triumfovaly na prestižním turnaji ve Wimbledonu. Tento ceremoniál byl příležitostí ocenit jejich mimořádný výkon a úspěšnou reprezentaci Česka na mezinárodní sportovní scéně.

Horoskop pro týden plný emocí a introspekce: 17. června – 23. června

Sledujte nás na sítích

V pondělí vstoupí Venuše i Merkur do citlivého znamení Raka a ve čtvrtek se k nim připojí Slunce. Jestliže se v období Blíženců nezdálo nic tak vážného, nyní se zdá být vážné úplně všechno. Je těžší nechat si líbit hrubé poznámky, utišit obavy z budoucnosti a předstírat, že se vás trápení druhých lidí netýká. Všechno vnímáte tak hluboce. Je to intenzivní, ale není to nic špatného – vaše emoce vás mohou vést vpřed, pokud máte dost odvahy následovat směr, kterým vás vedou. Páteční úplněk v Kozorohu vás pak vybízí k tomu, abyste si upřímně uvědomili, zda jste na správné cestě. Vynakládáte úsilí, které vás dovede tam, kde chcete být? Pokud ne, ještě není pozdě začít. Mezitím níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

Právě teď je důvěra vším – bude pro vás těžší než kdy jindy pracovat společně s lidmi, na které se nemůžete spolehnout, nebo se s nimi dokonce bavit. Funguje to i obráceně: Ostatní se na vás musí spolehnout. Ukáže se, kde důvěra ochabla, kde zcela vyprchala, kde nikdy nebyla. Někdy je škoda příliš velká na to, aby se dala napravit, a to si smíte upřímně přiznat. V některých případech je náprava možná. Vyžaduje to čas a úsilí, ale stojí to za to, a tento týden je ideální čas začít.

Býk

V lidech se většinou nemýlíte. Alespoň ne, když jde o věci, na kterých opravdu záleží. Vaše instinkty bývají správné, a když se jimi neřídíte, obvykle toho nakonec litujete. Tento týden však mohou být vaše první dojmy nezaslouženě přísné – možná proto, že vám nedávno někdo ublížil a vy nechcete, aby se to opakovalo, možná proto, že prostě máte špatný den. Pokud dáte lidem příležitost dokázat, že se mýlíte, a zůstanete otevření změně názoru, možná najdete útěchu, přátelství, dokonce i lásku tam, kde jste to nečekali.

Blíženci

Spousta lidí vám připadá rigidní. Jakmile si na někoho udělají názor, nedají se zviklat. Když dospějí k nějakému rozhodnutí, neváhají (i když by jim pravděpodobně prospělo přehodnocení). Vy si raději necháváte otevřenou mysl a možnosti – ne proto, že byste byli rozmarní nebo neloajální, ale proto, že svět se neustále mění a vy chcete mít možnost měnit se s ním. Někdy se však stává, že zůstat v pohybu je více stresující a únavné, než se vyplatí. Tento týden si vyzkoušejte, jaké to je zůstat alespoň dočasně na jednom místě. Najděte si nějaké měkké místo, kde si můžete odpočinout.

Rak

Za chyby se nemusíte stydět – dělá je každý. Je to součást lidského života. Čím víc se upínáte na to, co všechno jste v minulosti udělali špatně, tím těžší je si nyní věřit. Sebereflexe je samozřejmě důležitá, ale v určitém okamžiku je čas přestat analyzovat každé drobné rozhodnutí. Pokud vaše sebevědomí v poslední době dostalo na frak, tento týden je čas na jeho obnovu. Máte dobrý úsudek a jste moudřejší, než si připouštíte. Nebojte se tolik žít svůj život.

Reklama

Lev

I když víte, že změna je nevyhnutelná, je tu část vás, která by se jí nejraději za každou cenu vyhnula. Zůstat na místě je snadné v každodenním životě, i když je to z dlouhodobého hlediska nevděčné. Naproti tomu růst je strastiplný, tolik toho od vás vyžaduje. Tento týden uvidíte záblesky toho, jak nádherný může být i on. Před vámi čekají krásné věci, ale nejprve musíte zvládnout podivné, dlouhé dny, nepříjemné rozhovory a obtížná rozhodnutí. Brzy se tam dostanete, pokud se nepřestanete snažit.

Panna

Jestli něco nesnášíte, pak to, když lidé obviňují druhé za své vlastní chyby. Mnohem častěji se obviňujete za činy ostatních, za problémy, které vůbec nejsou vaší vinou. Přijetí odpovědnosti přináší uspokojení: Pokud máte moc problém způsobit, pak máte také moc ho napravit. Tento týden však rychle vyhoříte, pokud si vezmete tíhu světa na svá bedra sami. Chovejte se tak, jako byste byli součástí komunity. Když je třeba udělat nějakou práci, rozdělte si ji rovnoměrně a pak se můžete podělit i o radost.

Váhy

I když jste rádi, když si vás někdo všimne a ocení vás, přitahování přílišné pozornosti může být stresující. Raději hrajete svou vlastní roli ve skupině, než abyste vystupovali sami; raději se cítíte v davu příjemně, než abyste s ním byli v rozporu. Zůstat věrný sám sobě, svým přáním a ideálům však někdy znamená, že musíte jít proti proudu. Nebojte se tento týden zaujmout nepopulární pozici nebo dělat věci jinak než všichni ostatní. Buďte ochotni vyniknout: Přátelé a komunita vás podpoří více, než si myslíte.

Štír

V poslední době jste unaveni svým životem, svou osobností, svým já. Vaše obvyklé emoční vzorce a dynamika vztahů nefungují a vy jste připraveni na něco nového. Je možné získat to, co chcete, ale abyste se cítili jinak, musíte se jinak chovat. Vesmír pravděpodobně nepřijde, aby změnil váš život za vás, ale vy sami to udělat můžete. Dopřejte si změnu prostředí nebo se snažte trávit čas s novými lidmi. Čím více dokážete otřást svým prostředím, tím více se vám osvětlí krásné nové stránky vašeho já.

Střelec

Jste od přírody velkorysí, a to jak k ostatním, tak k sobě, ale v poslední době se stáváte svým nejtvrdším kritikem. Nic z toho, co děláte, se vám nezdá dost dobré a domníváte se, že si za to můžete jen sami. Nepřikrášlená upřímnost může být užitečná – může vás vytrhnout ze samolibosti a podnítit k tvrdé práci, kterou život někdy vyžaduje – ale v určitém bodě jste pouze krutí. Klíčem k úspěchu je rovnováha. Nevyhýbejte se konfrontaci se svými obtížnými vlastnostmi, ale nedělejte z nich něco horšího, než ve skutečnosti jsou. Cílem je žít odvážně a poctivě, neustále růst, ne dospět do stavu dokonalosti.

Kozoroh

Pokud by to záleželo na vás, veškerou svou vnitřní práci a léčení byste prováděli v naprostém utajení, nikdy byste nikomu neukázali ten chaotický proces. Nejprve byste si vyřešili své emoce, než byste o nich s někým mluvili; své nedostatky byste opravili bez jakékoli pomoci nebo podpory. Bohužel to tak nefunguje. Jistě, část práce je solitérní, ale některé věci lze vyřešit jen ve spolupráci s ostatními. Nebojte se pustit lidi k sobě. Zranitelnost je děsivá, ale nakonec vám prospěje.

Vodnář

Když jste nespokojeni se svým životem, máte tendenci vše zahodit a začít od nuly – dát výpověď v práci, ukončit vztahy, opustit město a začít znovu s čistým štítem. Někdy je nutné učinit drastické kroky. Pokud se o to ale tento týden pokusíte, jen si vše ztížíte víc, než je třeba. Opřete se o to, co funguje, místo abyste se upínali na to, co nefunguje. Ve známém lze najít pohodlí a stabilitu. Jakmile budete stát pevněji na nohou, můžete opět dělat divoká rozhodnutí; prozatím se snažte ocenit klid tam, kde ho najdete.

Ryby

Může být těžké prosadit svůj názor. Ostatní lidé se zdají být mnohem hlasitější, mnohem neodbytnější, tak dobří v tom, aby dosáhli toho, co chtějí. Ačkoli vaše slova mají větší váhu, než si uvědomujete, stále máte pocit, že musíte bojovat proti tomu, aby vás někdo přemlouval a nebral v úvahu. Tento týden však hluk kolem vás trochu utichne a vy zjistíte, že je snazší získat péči a pozornost, kterou potřebujete. Nebudete muset křičet a vyvolávat povyk, abyste byli vyslyšeni. Vaše energie je tento týden magnetická. Využijte ji naplno.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Síla propriocepce: Jak zlepšit svůj „šestý smysl“ a stát se zdravějším a šťastnějším

Propriocepce je smysl, který nám umožňuje uvědomit si polohu našich končetin a celého těla v prostoru, aniž bychom museli používat zrak. Tento smysl je klíčový pro mnoho každodenních činností, od dotyku nosu se zavřenýma očima až po otvírání dveří bez přehnaného tlaku. Jak nám vysvětluje Joel Snape v článku pro deník Guardian, propriocepce je nejen důležitá pro sportovce, ale i pro každého z nás, zejména s přibývajícím věkem.

Horoskop na dnešní den: Co vám hvězdy připravily?

Zjistěte, co vám dnes hvězdy napoví. Připravili jsme pro vás horoskop, který vám pomůže pochopit, jak nejlépe využít dnešní den. Podívejte se, co vás čeká a na co si dát pozor v jednotlivých znameních.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jižní Korea posílí vysílání propagandy z reproduktorů u hranic s KLDR

Jižní Korea dnes oznámila, že posiluje vysílání propagandy na hranicích se Severní Koreou, které ve čtvrtek obnovila asi po 40 dnech, když prostřednictvím reproduktorů vysílala zpravodajství či populární písně hudebního stylu K-pop. Soul rozhodnutím reagoval na krok Severní Koreje, která dnes opět vypustila přes společné hranice na jihokorejské území balony, pravděpodobně naplněné odpadky, napsala agentura AP.

Ukrajinci a Rusové uvádějí, že si vzájemně sestřelili několik dronů

Rusko v noci na dnešek zahájilo pátý útok drony na Kyjev během dvou týdnů. Ukrajinské systémy protivzdušné obrany všechny bezpilotní letouny zničily dříve, než dorazily do ukrajinského hlavního města, uvedla agentura Reuters s odkazem na ukrajinskou armádu. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že jeho systémy protivzdušné obrany zničily osm bezpilotních letounů, které Ukrajina v noci vypustila.

Tisíce Izraelců protestují proti Netanjahuově odletu do USA, neuzavře-li příměří

Tisíce lidí v sobotu večer opět demonstrovaly v několika izraelských městech proti vládě. Demonstranti vyzývali premiéra Benjamina Netanjahua, aby neodlétal na návštěvu Spojených států, dokud nepodepíše dohodu o příměří s palestinským teroristickým hnutím Hamás, jejíž součástí bude propuštění rukojmích. Informoval o tom server The Times of Israel (ToI). Do Spojených států Netanjahu podle nových informací odletí v pondělí ráno.

Jižní Korea získala lukrativní dohodu o jaderné energii v České republice

Ambice Jižní Koreje vyvážet své technologie v oblasti jaderné energetiky dostaly významný impuls, když byla společnost Korea Hydro & Nuclear Power Co. vybrána pro výstavbu dvou reaktorů v České republice v hodnotě několika miliard dolarů. Toto rozhodnutí staví Jižní Koreu do pozice předního dodavatele reaktorů a potenciálně otevírá dveře k dalším lukrativním obchodům v celé Evropě.

Při úderu Izraele v Jemenu zemřelo šest lidí

Při sobotním izraelském leteckém útoku v oblasti jemenského přístavu Hudajdá zemřelo šest lidí a dalších 80 bylo zraněno. Uvedla to dnes před polednem SELČ agentura Reuters s odkazem na lékařské zdroje. Proíránští povstalci Húsíové, proti kterým byl úder namířen, dříve mluvili o třech mrtvých a 87 zraněných. Na místě úderu podle agentury AFP stále hoří.

Trump útočí na Bidena a Harris na prvním mítinku po pokusu o atentát

Donald Trump na svém prvním mítinku po atentátu v Grand Rapids ve státě Michigan ostře kritizoval své demokratické soupeře Joea Bidena a Kamalu Harris. Akce byla nejen jeho návratem na kampaň, ale také prvním vystoupením s novým kandidátem na viceprezidenta, senátorem za Ohio JD Vancem.

V Pásmu Gazy za poslední den zahynulo 37 lidí, uvádí tamní úřady

V Pásmu Gazy při operacích izraelské armády zahynulo 37 lidí za posledních 24 hodin, uvedla dnes agentura Reuters s odkazem na ministerstvo zdravotnictví ovládané palestinským teroristickým hnutím Hamás. Počet obětí z řad Palestinců se po devíti měsících izraelské vojenské ofenzivy blíží 39.000. Dalších téměř 90.000 lidí utrpělo zranění.
Reklama

DOPORUČUJEME

Síla propriocepce: Jak zlepšit svůj „šestý smysl“ a stát se zdravějším a šťastnějším

Propriocepce je smysl, který nám umožňuje uvědomit si polohu našich končetin a celého těla v prostoru, aniž bychom museli používat zrak. Tento smysl je klíčový pro mnoho každodenních činností, od dotyku nosu se zavřenýma očima až po otvírání dveří bez přehnaného tlaku. Jak nám vysvětluje Joel Snape v článku pro deník Guardian, propriocepce je nejen důležitá pro sportovce, ale i pro každého z nás, zejména s přibývajícím věkem.

Horoskop na dnešní den: Co vám hvězdy připravily?

Zjistěte, co vám dnes hvězdy napoví. Připravili jsme pro vás horoskop, který vám pomůže pochopit, jak nejlépe využít dnešní den. Podívejte se, co vás čeká a na co si dát pozor v jednotlivých znameních.

Horoskop pro týden plný rozptýlené energie a nových strategií: 15. července– 21. července

Měsíc prochází znamením Štíra, Střelce a Kozoroha a blíží se k úplňku v Kozorohu, který nastane příští týden. V sobotu odpoledne pak akční planeta Mars vstoupí do zvídavých a všestranných Blíženců, kde zůstane až do začátku září. Pravděpodobně budete mít problém soustředit se na jediný projekt nebo cíl - stále se budete snažit dělat všechno najednou. Pokud se vám zdá, že je vaše energie rozptýlená, dejte si pohov a využijte to jako příležitost zabývat se novými nápady, vyzkoušet nové strategie a změnit názor, když to situace vyžaduje. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Pilates pro zdravé boky: 20minutové cvičení pro posílení spodní části těla

Toto 20minutové Pilates cvičení se zaměřuje na posílení a protažení svalů kolem boků, což přispívá k lepší mobilitě, stabilitě a pružnosti těla. Stačí pouze podložka na jógu nebo jiná měkká plocha, na které se bude cvičit.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jižní Korea posílí vysílání propagandy z reproduktorů u hranic s KLDR

Jižní Korea dnes oznámila, že posiluje vysílání propagandy na hranicích se Severní Koreou, které ve čtvrtek obnovila asi po 40 dnech, když prostřednictvím reproduktorů vysílala zpravodajství či populární písně hudebního stylu K-pop. Soul rozhodnutím reagoval na krok Severní Koreje, která dnes opět vypustila přes společné hranice na jihokorejské území balony, pravděpodobně naplněné odpadky, napsala agentura AP.

Ukrajinci a Rusové uvádějí, že si vzájemně sestřelili několik dronů

Rusko v noci na dnešek zahájilo pátý útok drony na Kyjev během dvou týdnů. Ukrajinské systémy protivzdušné obrany všechny bezpilotní letouny zničily dříve, než dorazily do ukrajinského hlavního města, uvedla agentura Reuters s odkazem na ukrajinskou armádu. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že jeho systémy protivzdušné obrany zničily osm bezpilotních letounů, které Ukrajina v noci vypustila.

Tisíce Izraelců protestují proti Netanjahuově odletu do USA, neuzavře-li příměří

Tisíce lidí v sobotu večer opět demonstrovaly v několika izraelských městech proti vládě. Demonstranti vyzývali premiéra Benjamina Netanjahua, aby neodlétal na návštěvu Spojených států, dokud nepodepíše dohodu o příměří s palestinským teroristickým hnutím Hamás, jejíž součástí bude propuštění rukojmích. Informoval o tom server The Times of Israel (ToI). Do Spojených států Netanjahu podle nových informací odletí v pondělí ráno.

Jižní Korea získala lukrativní dohodu o jaderné energii v České republice

Ambice Jižní Koreje vyvážet své technologie v oblasti jaderné energetiky dostaly významný impuls, když byla společnost Korea Hydro & Nuclear Power Co. vybrána pro výstavbu dvou reaktorů v České republice v hodnotě několika miliard dolarů. Toto rozhodnutí staví Jižní Koreu do pozice předního dodavatele reaktorů a potenciálně otevírá dveře k dalším lukrativním obchodům v celé Evropě.

Při úderu Izraele v Jemenu zemřelo šest lidí

Při sobotním izraelském leteckém útoku v oblasti jemenského přístavu Hudajdá zemřelo šest lidí a dalších 80 bylo zraněno. Uvedla to dnes před polednem SELČ agentura Reuters s odkazem na lékařské zdroje. Proíránští povstalci Húsíové, proti kterým byl úder namířen, dříve mluvili o třech mrtvých a 87 zraněných. Na místě úderu podle agentury AFP stále hoří.

Trump útočí na Bidena a Harris na prvním mítinku po pokusu o atentát

Donald Trump na svém prvním mítinku po atentátu v Grand Rapids ve státě Michigan ostře kritizoval své demokratické soupeře Joea Bidena a Kamalu Harris. Akce byla nejen jeho návratem na kampaň, ale také prvním vystoupením s novým kandidátem na viceprezidenta, senátorem za Ohio JD Vancem.

V Pásmu Gazy za poslední den zahynulo 37 lidí, uvádí tamní úřady

V Pásmu Gazy při operacích izraelské armády zahynulo 37 lidí za posledních 24 hodin, uvedla dnes agentura Reuters s odkazem na ministerstvo zdravotnictví ovládané palestinským teroristickým hnutím Hamás. Počet obětí z řad Palestinců se po devíti měsících izraelské vojenské ofenzivy blíží 39.000. Dalších téměř 90.000 lidí utrpělo zranění.

Trump telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Zelenským

Bývalý americký prezident Donald Trump telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Trump, který tento týden přijal nominaci do listopadových prezidentských voleb v USA, to napsal na své sociální síti Truth Social. Rozhovor označil za "velmi dobrý". Zelenskyj telefonát potvrdil a uvedl, že se dohodl s Trumpem na osobním setkání.

Vzpomínkové akce k výročí invaze ukazují, jak je Kypr i po 50 letech rozdělený

Vzpomínkové akce k dnešnímu 50. výročí turecké invaze na Kypr ukazují, jak je ostrov stále rozdělený. Na severu, kde vládne proturecká vláda, se slaví, zatímco na řeckojazyčném jihu si politici připomínají padlé vojáky a mluví o černém výročí, píší agentury Reuters a AFP. Ceremonií se účastní i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Den ale stráví na opačných stranách ostrova, společné jednání v plánu není. Politici se na budoucnosti ostrova neshodnou.
Reklama
Reklama