Reklama

Hororový pád v závodech BMX. Olympijského vítěze po pádu drtila kola soupeřů

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Brousil si zuby na obhajobu olympijského zlata z brazilského Ria, kde se stal prvním Američanem, který zvítězil v závodech BMX. Jenže v Tokiu mu nebylo přáno a po děsivém pádu opustil Connor Fields závodní trať s bolestivými grimasami na nosítkách.

Osmadvacetiletý Američan závodil v semifinálové rozjížďce a nevedl si vůbec špatně. V osmičlenné sestavě tahal za delší konec provazu a držel se v popředí. Jenže po jednom ze skoků přišla katastrofa.

Smůla hned v první zatáčce

K havárii došlo hned v první zatáčce, kdy byl Fields na druhém místě. Bohužel pro něj se mu po jednom ze skoků dostalo přední kolo do kontaktu se zadním kolem vedoucího jezdce a hrůzostrašný karambol ve velké rychlosti byl na světě.

Kdyby Fields jenom upadl, asi by následky nebyly zdaleka tak hrozivé. Jenže tím, jak se držel v popředí a za ním vlastně jelo dalších šest borců, došlo k tomu, že jim osmadvacetiletý olympionik skončil pod koly.

Nárazy kol a pády soupeřů mu zřejmě uškodily nejvíce

A hned dva z oněch šesti do ležícího Fieldse nabourali svými koly a ještě na něj spadli. Z videa běhá mráz po zádech, protože Američan se svíjí v bolestech. Ti dva sportovci, kteří do něj narazili, vypadají o poznání lépe a ihned se mu snažili pomoct.

Po kolizi samozřejmě na trať v mžiku naběhli zdravotníci a začali Fieldse ošetřovat. Bohužel vyhodnotili, že zranění jsou natolik vážná, že z trati neodejde po svých, a tak musel být odnesen na nosítkách a následně sanitkou odvezen do nemocnice.

Detailnější informace o jeho zranění zatím nejsou

„Můžeme potvrdit, že Connor Fields je vzhůru, při vědomí a čeká na další lékařské vyšetření,“ uvedl v prohlášení lékař týmu Spojených států amerických. „Další aktualizace budeme sdílet, jakmile budou dostupné,“ dodal.

Pro Fieldse je Tokio třetí olympiádou. Získal zlatou medaili na hrách v Riu 2016 a objevil se i na olympijských hrách v Londýně v roce 2012.

Oficiální twitterový účet přidal příspěvek, že myslí nejen na Fieldse ale i na Australanku Sayu Sakakibarovou, která rovněž upadla v semifinále. Oběma přeje brzké uzdravení.

Zlato v závodech BMX mužů získal Nizozemec Niek Kimmann. Kye Whyte z Velké Británie získal stříbro a Carlos Alberto Ramirez Yepes získal bronz.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Sha’Carri Richardsonová

Marihuana ve sportu? Agentura WADA zváží její vyřazení z listu zakázaných...

Sportovní svět se kvůli dopingu často otřásá v základech. Sportovci musejí odevzdávat své medaile, není jim umožněn start na mítincích a dostávají stopky. Prohřešků je až až a zakázaných látek ještě víc. Marihuana by se ale ze seznamu mohla vymanit. Komise WADA začne v roce 2022 s přezkumem.
Cristiano Ronaldo

Sídlo za 180 milionů Ronaldovi nevoní. Portugalec se i s rodinkou...

Hvězdný portugalský kanonýr se přestěhoval do Anglie teprve před pár dny. Panství, které mu Manchester pronajmul, už ale opouští. Důvod? Ten vás možná trochu překvapí. Ronaldovi vadí hluk, který v okolí domu za téměř 180 milionů korun vydávají ovce. Fotbalista kvůli nim prý nemůže pořádně spát.
Anna Serme

Čeští squashisté na turnaji u pyramid. Účast na poslední chvíli, zážitek...

Pro squashisty jde o ikonický turnaj. Skleněný kurt je postavený přímo u pyramid, v něm se prohánějí nejlepší hráči světa. Letošního ročníku Egyptian Open se poprvé účastnili dva čeští hráči – Anna Serme a Martin Švec. Oba se dostali do programu na poslední chvíli jako náhradníci. „Seděl jsem doma s připravenými taškami a čekal na email od organizátorů. Ten přišel a já jsem byl za hodinku v autobuse na letiště,“ popisoval Švec, hráč první světové stovky. „Měla jsem obrovskou radost, že jsem se tam dostala. Letenku se mi podařilo koupit v den odletu,“ doplnila Serme.
Manchester United

Další edice Ligy mistrů je tady. Jsme na ni připravení, hlásí...

Fotbaloví nadšenci z celého světa se tohoto dnes nemohli dočkat. Dnes startuje zbrusu nový ročník Ligy mistrů, tedy nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. Na úvod nás čeká spoustu zajímavých zápasů, mezi kterými vyčnívá třeba souboj Barcelony a Bayernu Mnichov či bitvy šampionů z Chelsea proti Zenitu.
Donald Trump

Show po americku. Holyfield míří zpět do ringu, jeho návrat bude...

Legendární boxer Evander Holyfield se vrací do ringu a v mnoha ohledech to bude zajímavá podívaná. Bude to show jako hrom. Těžká váha čeká fanoušky v ringu, ale i za mikrofonem. Bude to nevídaná věc, která se může stát asi jenom v Americe.
Alisson Becker

Víkend v PL bez Brazilců. FIFA vyhověla požadavku, v bráně City...

Reprezentační pauza pomalu končí a jednotliví hráči se vracejí zpět do svých klubů. To však neplatí pro některé Brazilce, kteří si na svůj pobyt na hřišti ještě počkají. Nejeli na sraz, kluby je nepustily a o víkendu si nezahrají. Premier League čeká velice zvláštní ligové kolo.
Reklama
Reklama
Reklama